MS Excel

Graficzna prezentacja
Czas trwania:
8 godzin
Cena od:
2.350 PLN /grupa
3.615 PLN /grupa
MS Excel
Graficzna prezentacja

Kurs Excel - Graficzna Prezentacja Danych

Na tym szkoleniu zobaczysz w jaki sposób tworzyć wykresy i edytować ich różne elementy. Pokażemy, jak tworzyć nietypowe wykresy i jak odpowiednio przedstawić poszczególne typy danych.

Przeznaczone jest dla osób, które wiele czasu poświęcają na tworzenie wykresów w Excelu i chcą ten proces usprawnić oraz chcą poznać metody, które pozwolą dostosować wykresy do ich potrzeb.

Uczestnicy powinni znać Excela przynajmniej na poziomie podstawowym.

Po zakończeniu szkolenia, uczestnicy nabędą takie umiejętności, jak:

 •    Wykorzystywanie różnych, również mniej popularnych typów wykresów
 •     Rozwiązywanie problemów związanych z tym, że Excel w zły sposób umieszcza dane na wykresie
 •    Prezentowanie różnych typów wykresów jednocześnie
 •    Praca z osią pomocniczą
 •     Dynamiczne wskazywanie, które dane mają być widoczne na wykresie
 •     Swobodne formatowanie elementów wykresów
 •    Tworzenie własnych szablonów wykresów
 •    Stosowanie linii trendu

Informacje o szkoleniu Excel Graficzna Prezentacja

Elastyczny program szkolenia

Tematyka kursu jest przez nas odpowiednio przygotowana, tak aby poziom trudności był właściwy dla uczestników szkolenia. Niemniej jednak, klient zawsze ma możliwość dowolnie dopasować omawiane zagadnienia, w czym chętnie pomożemy.

Zarówno stacjonarnie, jak i on-line

Wszystkie nasze szkolenia prowadzimy zarówno stacjonarnie, jak i on-line – wybierz wersję, która bardziej Ci odpowiada. Szkolenia prowadzimy na platformie MS Teams. Są to szkolenia prowadzone na żywo przez trenera.

Tutaj znajdziesz więcej informacji o szkoleniach on-line.

Forma warsztatów

Nasze szkolenia są prowadzone w formie warsztatów komputerowych. Oznacza to, że cały czas uczestnicy wykonują wraz z trenerem praktyczne zadania. Nie wyodrębniamy osobno “czasu na wykład” – teoria, która jest potrzebna, przekazywana jest podczas wykonywania praktycznych ćwiczeń.

Szkolenie w dowolnym miejscu

Szkolimy w całej Polsce, w dowolnym miejscu. Zatrudniamy trenerów rezydujących w różnych częściach kraju, więc duża odległość Państwa firmy od naszej siedziby wcale nie zwiększa kosztów szkolenia.

Szkolenia prowadzimy zazwyczaj w biurze klienta, ale możliwe jest także wynajęcie sali zewnętrznej.

Terminy naszych szkoleń

Prowadzimy tylko szkolenia zamknięte dla firm, dlatego nie prowadzimy terminarza szkoleń. Każde szkolenie jest indywidualnie planowane z klientem.

Dostępność terminów na bieżąco się zmienia, dlatego prosimy o kontakt z nami. Jeśli zależy Państwu na szybkiej realizacji, to zazwyczaj jesteśmy w stanie dopasować się do Państwa potrzeb.

Godziny prowadzenia szkoleń

Dostosujemy się do Waszych potrzeb. Zazwyczaj są to godziny 8:00 – 16:00, ale może zarówno zacząć wcześniej, jak i skończyć później.

Elastyczny harmonogram

W przypadku wielu szkolonych grup, ustalenie jasnego i przejrzystego harmonogramu może stanowić wyzwanie. Dlatego my się tym zajmiemy.

Rozumiemy, że nie każdy pracownik może sobie pozwolić na całodzienną nieobecność w pracy (bo jest wtedy na szkoleniu). Proponujemy sprawdzone systemy mieszane, gdzie pracownik tylko część dnia spędza na szkoleniu. Zobacz przykładowe harmonogramy szkoleń.

Liczba osób w grupie

Rekomendujemy, aby w grupie szkoleniowej było maksymalnie 12 osób, dzięki czemu mają one wysoki komfort pracy. Na życzenie klienta liczebność grupy może być większa.

Liczba osób w grupie ma wpływ na cenę – im więcej osób, tym całkowita cena wyższa, ale cena za osobę niższa.

Szkolenie po polsku i po angielsku

Szkolenie może zostać przeprowadzone w języku polskim lub angielskim.

Jeśli uczestnicy pracują na angielskiej wersji MS Office, to otrzymają materiały dopasowane do takiej wersji. Jeśli szkolenie odbywa się po angielsku, to materiały w całości przygotowane będą w języku angielskim.

Tutaj możesz zobaczyć próbkę materiałów szkoleniowych w języku angielskim.

Udostępniane komupterów

Szkolenia odbywają się zazwyczaj w salach szkoleniowych lub konferencyjnych, gdzie jest odpowiedni komfort pracy. Być może, niektórzy z Was pracują na komputerach stacjonarnych, które ciężko jest przenieść. Nie ma problemu – zapewnimy komputery, jeśli jest taka potrzeba (bez dodatkowych opłat).

Dojazd trenera na szkolenie i nocleg w cenie

Nasza siedziba znajduje się we Wrocławiu, ale zatrudniamy trenerów rezydujących w różnych częściach kraju, dlatego zorganizowanie szkolenia w twoim regionie nie jest żadnym problemem, ani nie zwiększa jego kosztów.

Ponad 170 stronnicowe skrypty + pliki na pendrive’ach

W naszych skryptach znajdziesz informacje na temat omawianych narzędzi, wraz ze wskazówkami i zdjęciami. Są w nich także rozpisane wszystkie ćwiczenie ze szkolenia – zobaczysz jak krok po kroku samodzielnie je rozwiązać.

Oczywiście opieramy szkolenia o zadania w plikach elektronicznych. Jeśli jest to szkolenie z Excela, to otrzymujecie pliki Excela z rzetelnie przygotowanymi danymi, odzwierciedlającymi prawdziwe wyzwania, przed którymi stają jego użytkownicy. Tutaj możesz przeczytać więcej o materiałach szkoleniowych.

Imienne certyfikaty

Każdy z uczestników otrzyma certyfikat uczestnictwa w szkoleniu sygnowany przez Excellent. Będzie znajdować się na nim informacja o temacie szkolenia, czasie jego trwania, oraz najważniejszych omawianych zagadnieniach. Możemy nieodpłatnie wystawić certyfikat w języku angielskim. Tutaj możesz przeczytać więcej o certyfikatach.

Wstępne badanie poziomu wiedzy

Przeprowadzamy (na Wasze życzenie) testy wstępne, żeby zweryfikować, jaki jest poziom wiedzy uczestników – aby szkolenie odpowiednio dostosować. Uzupełniamy je ankietą, aby każdy uczestnik mógł powiedzieć o swoich preferencjach. Tutaj możesz przeczytać więcej o wstępnym badaniu.

Dobrowolny egzamin

Jeśli chcecie sprawdzić stopień przyswojenia wiedzy ze szkolenia, to proponujemy egzamin końcowy tuż po jego zakończeniu. Nie jest on dodatkowo płatny. Może trwać 30 lub 60 minut.

Raport poszkoleniowy (ocena szkoleń)

Dane zebrane w ankietach po szkoleniu, nie tylko Wam przekazujemy, ale wcześniej odpowiednio je porządkujemy i przedstawiamy w przejrzystej formie. W ten sposób powstaje raport poszkoleniowy. Pobierz przykładowy raport poszkoleniowy.

Gwarancja jakości

Nasza gwarancja, to rzecz niespotykana na rynku szkoleniowym. Jesteśmy tak pewni tego, że będziecie zadowoleni z wyników szkolenia, że gdyby okazało się, że jednak nie jesteście, to możemy zupełnie bezpłatnie je powtórzyć. Tutaj możesz przeczytać więcej o Gwarancji jakości.

Materiały do pobrania

Poniżej znajdują się materiały do pobrania, które przybliżą to, jak wygląda nasze szkolenie:

Zadanie-szkoleniowe-Excel-Graficzna-Prezentacja (52 kb) Skrypt-Excel-graficzna-prezentacja-danych (235 kb)

Szkolenie Excel Graficzna Prezentacja w liczbach

57

strony skryptu

35

ćwiczeń

15

unikatowych
arkuszy

8

godzin
szkolenia

8

omawianych
tematów

Co zyskasz dzięki szkoleniu?

Nauczysz się dobierać prawidłowy typ wykresu

Excel daje dostęp do szerokiej gamy wykresów. Może doliczyć się kilkudziesięciu różnych typów. Na szkoleniu dowiesz się, które z nich wybierać gdy chcesz osiągnąć określony cel (lub gdy pracujesz z określonym typem danych).

Bez problemu stworzysz wykres automatycznie lub ręcznie

Dane zazwyczaj ułożone są w tabelarycznej formie. Excel musi odgadnąć, czy kolejne serie danych ułożone są w kolejnych kolumnach, a kolejne etykiety w kolejnych wierszach, czy sytuacja wygląda odwrotnie. Excel przyjmuje za serię danych wszystkie kolumny lub wszystkie wiersze, w zależności od tego, których jest mniej. Tego czego jest więcej, przyjmuje jako etykiety osi poziomej.

Będziesz w stanie dopasować wykres do swoich potrzeb

Po stworzeniu wykresu i dodaniu do niego serii danych, użytkownik może w odpowiedni sposób edytować serie, tak aby otrzymać czytelny wykres. Użytkownik może w każdej chwili zmienić typ wykresu, za pomocą którego prezentowane są dane wybranej serii.

zaawansowane-wykresy

Nauczyć się zmieniać wygląd wykres według potrzeb

Wykres to graficzna prezentacja danych. Dlatego wszystkie wizualne elementy są dość istotne. Na kursie dowiesz się jak zmieniać wygląd poszczególnych z nich tak, żeby wykres nie tylko prawidłowo prezentował dane, ale żeby robił to w sposób estetyczny, czytelny i intuicyjny.

Zmiana poszczególnych elementów wykresu

Na wykres składa sie wiele elementów, takich jak osie, tytuły, siatki, legenda i inne. Przydatna jest umiejętności wstawiania/usuwania wybranych z nich i przede wszystkim, edytowanie ich w taki sposób, aby najlepiej spełniały Twoje oczekiwania.

Po kursie będziesz tworzyć szablony wykresów w Excelu

Użytkownik może stworzyć własny szablon wykresu, z odpowiednio dopasowanymi elementami, takimi jak tytuł wykresu, opis osi, legenda itp., a także z określonym formatowaniem, rodzajem i typem wykresu.

Na szkoleniu pokażemy jak rysować linie trendu

Najczęściej wykorzystywanymi typami trendu są trend liniowy oraz średnia ruchoma.

Wykres w Excelu może sam dostosowywać się do nowych danych

Dane, które prezentuje wykres, mogę się rozszerzać – może zostać z czasem dopisanych więcej wartości. Na kursie pokażemy Wam jak tworzyć wykres, który “zauważa” nowe dane i automatycznie je wyświetla.

Szczegółowy program szkolenia

 • 1.Skróty klawiszowe
  10 min.
 • 2.Typy wykresów
  30 min.
 • 3.Tworzenie wykresów
  60 min.
 • 4.Edycja serii danych
  40 min.
 • 5.Formatowanie elementów wykresu
  30 min.
 • 6.Dostosowywanie elementów wykresu i sposobu prezentacji
  90 min.
 • 7.Tworzenie szablonów
  20 min.
 • 8.Linie trendu
  20 min.
 • 9.Dynamiczny wykres
  60 min.

Materiały do pobrania

Poniżej znajdują się materiały do pobrania, które przybliżą to, jak wygląda nasze szkolenie:

Zadanie-szkoleniowe-Excel-Graficzna-Prezentacja (52 kb) Skrypt-Excel-graficzna-prezentacja-danych (235 kb)