MS OneNote

Szkolenie Kompleksowe
Czas trwania:
8 godzin
Cena od:
2.660 PLN /grupa
4.035 PLN /grupa
MS OneNote
Szkolenie Kompleksowe

Szkolenie Kompleksowe z MS OneNote

Kurs OneNote poszerzy Twoje możliwości. Nauczysz się tworzyć nieszablonowe notatki, z użyciem graficznych funkcji. Jest to program, który ma możliwość personalizacji, co znacznie zwiększa możliwości działania. Poznaj go najlepiej jak się da!

Informacje o szkoleniu OneNote Kompleksowo

Elastyczny program szkolenia

Tematyka kursu jest przez nas odpowiednio przygotowana, tak aby poziom trudności był właściwy dla uczestników szkolenia. Niemniej jednak, klient zawsze ma możliwość dowolnie dopasować omawiane zagadnienia, w czym chętnie pomożemy.

Zarówno stacjonarnie, jak i on-line

Wszystkie nasze szkolenia prowadzimy zarówno stacjonarnie, jak i on-line – wybierz wersję, która bardziej Ci odpowiada. Szkolenia prowadzimy na platformie MS Teams. Są to szkolenia prowadzone na żywo przez trenera.

Tutaj znajdziesz więcej informacji o szkoleniach on-line.

Forma warsztatów

Nasze szkolenia są prowadzone w formie warsztatów komputerowych. Oznacza to, że cały czas uczestnicy wykonują wraz z trenerem praktyczne zadania. Nie wyodrębniamy osobno “czasu na wykład” – teoria, która jest potrzebna, przekazywana jest podczas wykonywania praktycznych ćwiczeń.

Szkolenie w dowolnym miejscu

Szkolimy w całej Polsce, w dowolnym miejscu. Zatrudniamy trenerów rezydujących w różnych częściach kraju, więc duża odległość Państwa firmy od naszej siedziby wcale nie zwiększa kosztów szkolenia.

Szkolenia prowadzimy zazwyczaj w biurze klienta, ale możliwe jest także wynajęcie sali zewnętrznej.

Terminy naszych szkoleń

Prowadzimy tylko szkolenia zamknięte dla firm, dlatego nie prowadzimy terminarza szkoleń. Każde szkolenie jest indywidualnie planowane z klientem.

Dostępność terminów na bieżąco się zmienia, dlatego prosimy o kontakt z nami. Jeśli zależy Państwu na szybkiej realizacji, to zazwyczaj jesteśmy w stanie dopasować się do Państwa potrzeb.

Godziny prowadzenia szkoleń

Dostosujemy się do Waszych potrzeb. Zazwyczaj są to godziny 8:00 – 16:00, ale może zarówno zacząć wcześniej, jak i skończyć później.

Elastyczny harmonogram

W przypadku wielu szkolonych grup, ustalenie jasnego i przejrzystego harmonogramu może stanowić wyzwanie. Dlatego my się tym zajmiemy.

Rozumiemy, że nie każdy pracownik może sobie pozwolić na całodzienną nieobecność w pracy (bo jest wtedy na szkoleniu). Proponujemy sprawdzone systemy mieszane, gdzie pracownik tylko część dnia spędza na szkoleniu. Zobacz przykładowe harmonogramy szkoleń.

Liczba osób w grupie

Rekomendujemy, aby w grupie szkoleniowej było maksymalnie 12 osób, dzięki czemu mają one wysoki komfort pracy. Na życzenie klienta liczebność grupy może być większa.

Liczba osób w grupie ma wpływ na cenę – im więcej osób, tym całkowita cena wyższa, ale cena za osobę niższa.

Szkolenie po polsku i po angielsku

Szkolenie może zostać przeprowadzone w języku polskim lub angielskim.

Jeśli uczestnicy pracują na angielskiej wersji MS Office, to otrzymają materiały dopasowane do takiej wersji. Jeśli szkolenie odbywa się po angielsku, to materiały w całości przygotowane będą w języku angielskim.

Tutaj możesz zobaczyć próbkę materiałów szkoleniowych w języku angielskim.

Udostępniane komupterów

Szkolenia odbywają się zazwyczaj w salach szkoleniowych lub konferencyjnych, gdzie jest odpowiedni komfort pracy. Być może, niektórzy z Was pracują na komputerach stacjonarnych, które ciężko jest przenieść. Nie ma problemu – zapewnimy komputery, jeśli jest taka potrzeba (bez dodatkowych opłat).

Dojazd trenera na szkolenie i nocleg w cenie

Nasza siedziba znajduje się we Wrocławiu, ale zatrudniamy trenerów rezydujących w różnych częściach kraju, dlatego zorganizowanie szkolenia w twoim regionie nie jest żadnym problemem, ani nie zwiększa jego kosztów.

Ponad 170 stronnicowe skrypty + pliki na pendrive’ach

W naszych skryptach znajdziesz informacje na temat omawianych narzędzi, wraz ze wskazówkami i zdjęciami. Są w nich także rozpisane wszystkie ćwiczenie ze szkolenia – zobaczysz jak krok po kroku samodzielnie je rozwiązać.

Oczywiście opieramy szkolenia o zadania w plikach elektronicznych. Jeśli jest to szkolenie z Excela, to otrzymujecie pliki Excela z rzetelnie przygotowanymi danymi, odzwierciedlającymi prawdziwe wyzwania, przed którymi stają jego użytkownicy. Tutaj możesz przeczytać więcej o materiałach szkoleniowych.

Imienne certyfikaty

Każdy z uczestników otrzyma certyfikat uczestnictwa w szkoleniu sygnowany przez Excellent. Będzie znajdować się na nim informacja o temacie szkolenia, czasie jego trwania, oraz najważniejszych omawianych zagadnieniach. Możemy nieodpłatnie wystawić certyfikat w języku angielskim. Tutaj możesz przeczytać więcej o certyfikatach.

Wstępne badanie poziomu wiedzy

Przeprowadzamy (na Wasze życzenie) testy wstępne, żeby zweryfikować, jaki jest poziom wiedzy uczestników – aby szkolenie odpowiednio dostosować. Uzupełniamy je ankietą, aby każdy uczestnik mógł powiedzieć o swoich preferencjach. Tutaj możesz przeczytać więcej o wstępnym badaniu.

Dobrowolny egzamin

Jeśli chcecie sprawdzić stopień przyswojenia wiedzy ze szkolenia, to proponujemy egzamin końcowy tuż po jego zakończeniu. Nie jest on dodatkowo płatny. Może trwać 30 lub 60 minut.

Raport poszkoleniowy (ocena szkoleń)

Dane zebrane w ankietach po szkoleniu, nie tylko Wam przekazujemy, ale wcześniej odpowiednio je porządkujemy i przedstawiamy w przejrzystej formie. W ten sposób powstaje raport poszkoleniowy. Pobierz przykładowy raport poszkoleniowy.

Gwarancja jakości

Nasza gwarancja, to rzecz niespotykana na rynku szkoleniowym. Jesteśmy tak pewni tego, że będziecie zadowoleni z wyników szkolenia, że gdyby okazało się, że jednak nie jesteście, to możemy zupełnie bezpłatnie je powtórzyć. Tutaj możesz przeczytać więcej o Gwarancji jakości.

Materiały do pobrania

Poniżej znajdują się materiały do pobrania, które przybliżą to, jak wygląda nasze szkolenie:

Szkolenie OneNote Kompleksowo w liczbach

51

stron skryptu

28

ćwiczeń

8

godzin
szkolenia

10

omawianych
tematów

Co zyskasz dzięki szkoleniu?

Na szkoleniu powiemy do czego przydaje się OneNote

Microsoft OneNote to program do tworzenia notatek. Ułatwia szybkie zapisanie pomysłu, stworzenie listy zadań do wykonania, listy zakupów do zrobienia czy zebranie w jednym miejscu różnych ofert do przejrzenia. Automatycznie zapisuje tworzone notatki, nie wymaga ich formatowania i pozwala w prosty sposób dzielić się nimi.

Rozpoczniemy od podstaw używania MS OneNote

Wszystkie narzędzia dostępne są na wstążce. Wstążka składa się z zakładek – Narzędzia główne, Wstawianie, Rysowanie, Historia, Recenzja, Widok.

Będzie biegle poruszać się po notesach

Informacje zapisywane w OneNote dzielimy na trzy podstawowe struktury: 1) Notesy; 2) Sekcje; 3) Strony

Poznasz szablony i zasady formatowania notatek

Tworzenie notatek w OneNote jest bardzo proste. Wystarczy kliknąć w dowolnym miejscu strony i zacząć pisać na klawiaturze. Pisany tekst zostanie ujęty w ramkę, którą można przenosić, zmieniać jej rozmiar, lub w całości usunąć. Pisane teksty mogą również mieć postać list – numerowanych lub wypunktowanych. OneNote oferuje użytkownikowi również gotowe szablony notatek. Znajdziemy na nich tła, elementy graficzne, zaprojektowane miejsca z podpowiedziami co warto zapisać itd.

Pokażemy Ci na szkoleniu z OneNote jak szybko wyszukiwać informacji

Kiedy notesów, sekcji i stron notatek zaczyna przybywać a chcemy sięgnąć po określone materiały, możemy je wszystkie przeszukać za pomocą opcji Wyszukaj lub skrótem z klawiatury

Nauczysz się dodawać do notatek filmy i zdjęcia

Do notatki można też załączyć: 1) pliki video z dostępnego serwisu online; 2) nagrany dźwięk; 3) nagranie video

Na szkoleniu dowiesz się jak OneNote łączy się z Outlookiem

OneNote jako jedna z aplikacji z pakietu Office 365 ma również powiązania z innymi programami z tego pakietu. Tworzenie notatek, zbieranie informacji ze spotkań wiąże się z planowaniem spotkań czy rozsyłaniem wiadomości za pomocą poczty elektronicznej – dlatego najważniejsze połączenie dotyczy programu pocztowego MS Outlook.

Dowiesz się jak drukować, udostępniać i zapisywać notatki

Przed wydrukowaniem można wybrać zakres notatek do drukowania i tekst, który zostanie umieszczony w stopce wydruku.

Nauczysz się synchronizować i zapisywać notatki w sieci

Office 365 daje możliwość przechowywania swoich plików w tzw. chmurze, czyli na dysku sieciowym, umieszczonym na jednym z serwerów w sieci Internet, a nie na lokalnym dysku komputera użytkownika.

Szczegółowy program szkolenia

 • 1.Wprowadzenie do programu
  45 min.
 • 2.Podstawy pracy w programie
  30 min.
 • 3.Obszar notesów i ich edycja
  15 min.
 • 4.Szablony i formatowanie notatek
  30 min.
 • 5.Rysowanie
  30 min.
 • 6.Wyszukiwanie potrzebnych danych
  15 min.
 • 7.Dodawanie zdjęć i filmów video
  20 min.
 • 8.MS OneNote i MS Outlook - powiązania
  40 min.
 • 9.Drukowanie notatek
  40 min.
 • 10.Inne
  15 min.

Materiały do pobrania

Poniżej znajdują się materiały do pobrania, które przybliżą to, jak wygląda nasze szkolenie: