MS Excel

Średniozaawansowany
Czas trwania:
16 godzin
Cena od:
4.265 PLN /grupa
6.135 PLN /grupa
MS Excel
Średniozaawansowany

Kurs Excel Średniozaawansowany

Szkolenie średniozaawansowane to omawianie zagadnień ze wszystkich kategorii pracy z arkuszem kalkulacyjnym, m. in. formułami, analizą danych, wykresami, tabelami przestawnymi, wyszukiwaniem czy formatowaniem. Każdy z uczestników jest w stanie wtedy poznać możliwości programu i skoncentrować swoją naukę na tych zagadnieniach, które są dla niej/niego najbardziej przydatne.

Szkolenie kierowane jest do osób, które w Excelu pracują regularnie i posiadają podstawową wiedzę na temat tego programu. Jednocześnie, chcą swoją pracę przyspieszyć i uprościć.

Po zakończeniu szkolenia uczestnik będzie miał szeroką wiedzę na temat różnych narzędzi Excela, w szczególności będzie potrafił:

 •    Filtrować i sortować dane za pomocą różnych, szczegółowych kryteriów
 •    Tworzyć podsumowania tabel, aby wiedzieć, ile/jakich danych się w nich znajduje (m.in. funkcje LICZ.JEŻELI, SUMA.JEŻELI)
 •     Wyszukiwać i porównywać dane z różnych tabel/plików (funkcja WYSZUKAJ.PIONOWO)
 •     Automatycznie kolorować komórki w zależności od ich zawartości
 •    Tworzyć formuły, które będą wykonywać obliczenia na podstawie różnych warunków (m.in. funkcja JEŻELI)
 •    Bez problemu będzie operował na datach (ustawiał ich format, obliczał daty)
 •    Grupować duże zbiory danych, aby łatwiej na nich pracować
 •    Tworzyć raporty i podsumowania (tabele przestawne, sumy częściowe)
 •     Chronić swoje dane/formuły/arkusze
 •    Tworzyć i edytować wykresy według swoich potrzeb

Szkolenie Excel Średniozaawansowany oferujemy w 3 wersjach

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE
Gold star
WERSJA
STANDARDOWA
od 4.265 PLN /grupa
do 6.135 PLN /grupa
Gold starGold star
WERSJA
ROZSZERZONA
Standardowa
+10%
Gold starGold starGold star
WERSJA
DOSKONAŁA
Standardowa
+25%
Elastyczny program szkolenia

Tematyka kursu jest przez nas odpowiednio przygotowana, tak aby poziom trudności był właściwy dla uczestników szkolenia. Niemniej jednak, klient zawsze ma możliwość dowolnie dopasować omawiane zagadnienia, w czym chętnie pomożemy.

Zarówno stacjonarnie, jak i on-line

Wszystkie nasze szkolenia prowadzimy zarówno stacjonarnie, jak i on-line – wybierz wersję, która bardziej Ci odpowiada. Szkolenia prowadzimy na platformie MS Teams. Są to szkolenia prowadzone na żywo przez trenera.

Tutaj znajdziesz więcej informacji o szkoleniach on-line.

Forma warsztatów

Nasze szkolenia są prowadzone w formie warsztatów komputerowych. Oznacza to, że cały czas uczestnicy wykonują wraz z trenerem praktyczne zadania. Nie wyodrębniamy osobno “czasu na wykład” – teoria, która jest potrzebna, przekazywana jest podczas wykonywania praktycznych ćwiczeń.

Szkolenie w dowolnym miejscu

Szkolimy w całej Polsce, w dowolnym miejscu. Zatrudniamy trenerów rezydujących w różnych częściach kraju, więc duża odległość Państwa firmy od naszej siedziby wcale nie zwiększa kosztów szkolenia.

Szkolenia prowadzimy zazwyczaj w biurze klienta, ale możliwe jest także wynajęcie sali zewnętrznej.

Terminy naszych szkoleń

Prowadzimy tylko szkolenia zamknięte dla firm, dlatego nie prowadzimy terminarza szkoleń. Każde szkolenie jest indywidualnie planowane z klientem.

Dostępność terminów na bieżąco się zmienia, dlatego prosimy o kontakt z nami. Jeśli zależy Państwu na szybkiej realizacji, to zazwyczaj jesteśmy w stanie dopasować się do Państwa potrzeb.

Godziny prowadzenia szkoleń

Dostosujemy się do Waszych potrzeb. Zazwyczaj są to godziny 8:00 – 16:00, ale może zarówno zacząć wcześniej, jak i skończyć później.

Elastyczny harmonogram

W przypadku wielu szkolonych grup, ustalenie jasnego i przejrzystego harmonogramu może stanowić wyzwanie. Dlatego my się tym zajmiemy.

Rozumiemy, że nie każdy pracownik może sobie pozwolić na całodzienną nieobecność w pracy (bo jest wtedy na szkoleniu). Proponujemy sprawdzone systemy mieszane, gdzie pracownik tylko część dnia spędza na szkoleniu. Zobacz przykładowe harmonogramy szkoleń.

Liczba osób w grupie

Rekomendujemy, aby w grupie szkoleniowej było maksymalnie 12 osób, dzięki czemu mają one wysoki komfort pracy. Na życzenie klienta liczebność grupy może być większa.

Liczba osób w grupie ma wpływ na cenę – im więcej osób, tym całkowita cena wyższa, ale cena za osobę niższa.

Szkolenie po polsku i po angielsku

Szkolenie może zostać przeprowadzone w języku polskim lub angielskim.

Jeśli uczestnicy pracują na angielskiej wersji MS Office, to otrzymają materiały dopasowane do takiej wersji. Jeśli szkolenie odbywa się po angielsku, to materiały w całości przygotowane będą w języku angielskim.

Tutaj możesz zobaczyć próbkę materiałów szkoleniowych w języku angielskim.

Udostępniane komupterów

Szkolenia odbywają się zazwyczaj w salach szkoleniowych lub konferencyjnych, gdzie jest odpowiedni komfort pracy. Być może, niektórzy z Was pracują na komputerach stacjonarnych, które ciężko jest przenieść. Nie ma problemu – zapewnimy komputery, jeśli jest taka potrzeba (bez dodatkowych opłat).

Dojazd trenera na szkolenie i nocleg w cenie

Nasza siedziba znajduje się we Wrocławiu, ale zatrudniamy trenerów rezydujących w różnych częściach kraju, dlatego zorganizowanie szkolenia w twoim regionie nie jest żadnym problemem, ani nie zwiększa jego kosztów.

Ponad 170 stronnicowe skrypty + pliki na pendrive’ach

W naszych skryptach znajdziesz informacje na temat omawianych narzędzi, wraz ze wskazówkami i zdjęciami. Są w nich także rozpisane wszystkie ćwiczenie ze szkolenia – zobaczysz jak krok po kroku samodzielnie je rozwiązać.

Oczywiście opieramy szkolenia o zadania w plikach elektronicznych. Jeśli jest to szkolenie z Excela, to otrzymujecie pliki Excela z rzetelnie przygotowanymi danymi, odzwierciedlającymi prawdziwe wyzwania, przed którymi stają jego użytkownicy. Tutaj możesz przeczytać więcej o materiałach szkoleniowych.

Imienne certyfikaty

Każdy z uczestników otrzyma certyfikat uczestnictwa w szkoleniu sygnowany przez Excellent. Będzie znajdować się na nim informacja o temacie szkolenia, czasie jego trwania, oraz najważniejszych omawianych zagadnieniach. Możemy nieodpłatnie wystawić certyfikat w języku angielskim. Tutaj możesz przeczytać więcej o certyfikatach.

Wstępne badanie poziomu wiedzy

Przeprowadzamy (na Wasze życzenie) testy wstępne, żeby zweryfikować, jaki jest poziom wiedzy uczestników – aby szkolenie odpowiednio dostosować. Uzupełniamy je ankietą, aby każdy uczestnik mógł powiedzieć o swoich preferencjach. Tutaj możesz przeczytać więcej o wstępnym badaniu.

Spotkanie z trenerem przed szkoleniem (online)

Przed szkoleniem możecie spotkać się z trenerem online, aby omówić merytoryczny zakres szkolenia i jak najlepiej dopasować je do swoich potrzeb.

Dobrowolny egzamin

Jeśli chcecie sprawdzić stopień przyswojenia wiedzy ze szkolenia, to proponujemy egzamin końcowy tuż po jego zakończeniu. Nie jest on dodatkowo płatny. Może trwać 30 lub 60 minut.

Raport poszkoleniowy (ocena szkoleń)

Dane zebrane w ankietach po szkoleniu, nie tylko Wam przekazujemy, ale wcześniej odpowiednio je porządkujemy i przedstawiamy w przejrzystej formie. W ten sposób powstaje raport poszkoleniowy. Pobierz przykładowy raport poszkoleniowy.

Gwarancja jakości

Nasza gwarancja, to rzecz niespotykana na rynku szkoleniowym. Jesteśmy tak pewni tego, że będziecie zadowoleni z wyników szkolenia, że gdyby okazało się, że jednak nie jesteście, to możemy zupełnie bezpłatnie je powtórzyć. Tutaj możesz przeczytać więcej o Gwarancji jakości.

Opieka poszkoleniowa

Dzięki opiece, możecie na podany adres email zadawać nam pytania w tematyce szkolenia, a my będziemy na nie odpowiadać.

Cotygodniowe zadania na maila przez 6 miesięcy

Przez pół roku będziemy wysyłać Wam zadania do samodzielnych ćwiczeń, z tematów poruszanych na szkoleniu. Kilka dni po zadaniach, wysyłamy także rozwiązania, wraz z filmem instruktażowym. Przykładowy mail z zadaniami poszkoleniowymi.

Szkolenia online (ponad 150h)

Nasza baza zawiera obecnie 7 kursów z Excela. Łączny czas potrzebny na ich rozwiązanie szacujemy na 200 godzin. Użytkownik jest prowadzony krok po kroku, po kolejnych tematach, ale może też w każdej chwili zmienić kolejność rozwiązywania lekcji. Czytaj więcej o naszej aplikacji.

Dodatkowe kursy przygotowujące (2,5 h)

Jeśli niektórzy uczestnicy chcą sobie odświeżyć pewne informacje, żeby uczestniczyć w kursie z wyższego poziomu, to oferujemy dodatkowe kursy online, na których w formie filmów szkoleniowych tłumaczymy najważniejsze tematy. Filmy te trwają ok. 2,5 h.

Konsultacja ze specjalistą Excellent

Otrzymujecie w cenie szkolenia możliwość konsultacji ze specjalistą Excellent w formie rozmowy telefonicznej lub połączenia online. Otrzymujecie tyle godzin konsultacji, ile grup szkoleniowych zamówiliście (np. przy 3 grupach – 3 x 60 min konsultacji = 180 min ).

Dostęp do 2000 filmów szkoleniowych

Jeżeli najszybszą drogą do rozwiązania problemu są dla Ciebie filmy szkoleniowe, Calculatic posiada ogromną ich bazę – ponad 2.000 filmów! Pogrupowane są w kategorie, tak aby w kilka sekund znaleźć dokładnie ten, którego potrzebujesz.

Generator zadań dla różnych działów

Możesz codziennie wygenerować zupełnie ok. 250 nowych plików z ćwiczeniami do samodzielnego wykonania. Daje to ok. 7500 ćwiczeń miesięcznie.

Możesz wybrać, jakiego narzędzia w Excelu oraz jakiego tematu mają dotyczyć te ćwiczenia, tak aby odzwierciedlały Twoje zadania w pracy.

Biblioteka Excela online (setki artykułów)

Calculatic zawiera obszerne kompendium wiedzy na tematy związane z programem Excel. Ponad 900 artykułów. Informacje przekazywane są za pośrednictwem przystępnych mediów: interaktywne zdjęcia, filmy szkoleniowe, gotowe pliki Excela z zadaniami do ćwiczeń.

Materiały do pobrania

Poniżej znajdują się materiały do pobrania, które przybliżą to, jak wygląda nasze szkolenie:

Test-wstepny-Excel-eS (31 kb) Zadanie-szkoleniowe-Excel-poziom-sredniozaawansowany (50 kb) Skrypt-excel-poziom-Sredniozaawansowany (218 kb)

Szkolenie Excel Średniozaawansowany w liczbach

184

strony skryptu

173

ćwiczenia

62

unikatowe
arkusze

16

godzin
szkolenia

13

omawianych
tematów

Co zyskasz dzięki szkoleniu?

1. Nie będziesz tracić czasu na szukanie narzędzi

Wiele narzędzi w Excelu ma przypisane skróty klawiszowe. Dzięki nim, możesz szybko wywołać potrzebne narzędzie, zamiast szukać go myszą w górnym menu.

2. Kurs średniozaawansowany pomoże Ci szybko wyciągnąć dane z Excelowej tabeli

Zgłębimy temat filtrowania, poznając różne zaawansowane metody wyszukiwania danych w tabeli. Poświęcimy także trochę czasu bardziej skomplikowanym przykładom sortowania oraz odpowiemy na pytanie, jak unikać najbardziej problematycznych sytuacji związanych z sortowaniem danych w Excelu.

3. Przypomnisz sobie “Dolary” – niezbędne w formułach Excela

Doświadczasz niepewności, gdy przychodzi Ci stworzyć jakąś formułę w Excelu? Nauczymy się najważniejszej rzeczy, jeśli chodzi o tworzenie formuł, czyli jak odwoływać się do komórek (popularne „dolary”). Nie musisz znać zaawansowanych funkcji by tworzyć bardzo przydatne obliczenia.

dolary-w-excelu

4. Nauczysz się dopasowywać, porównywać i podsumowywać dane

Poznasz funkcję WYSZUKAJ.PIONOWO – najbardziej znaną I przydatną funkcję w Excelu. Przećwiczymy także funkcje takie jak LICZ.JEŻELU, SUMA.JEŻELI, LICZ.WARUNKI I SUMA.WARUNKÓW.

5. Po tym kursie wyróżnisz graficznie istotne dla Ciebie wartości

Formatowanie warunkowe to genialne narzędzie, którego nauczymy Cię na poziomie średniozaawansowanym. Zmienia ona wygląd (np kolor) komórek, według podanych przez Ciebie zasad. W ten sposób arkusz może stać się dużo bardziej czytelny niż suche dane w komórkach.

formatowanie-warunkowe

6. Będziesz wyliczać parametry i wskaźniki oraz skutecznie analizować dane

Dzięki funkcji JEŻELI nadasz arkuszowi Exceli inteligencji. W zależności od liczb I tekstów, które znajdzie w komórkach, wykona odpowiednie obliczenia i wyświetli właściwe wartości.

7. Analiza w czasie – “jak długo”, “od kiedy”, “do kiedy”

Na szkoleniu średniozaawansowanym z Excela poznasz wiele funkcji I zasad dotyczących dat. Właściwie każdy użytkownik korzysta z dat, niezależnie od branży/działu w jakim pracuje, dlatego ten temat jest niezwykle uniwersalny.

8. Nauczysz się grupować dane, aby łatwiej je analizować

Przećwiczymy korzystanie z narzędzia grupowania, czyli konspektu. Jednym kliknięciem schować, a potem odkryjesz wybrane wiersze lub kolumny arkusza.

9. Łatwe grupowanie i podsumowanie danych według kryteriów

Jeśli masz dużą tabelę, to możesz w kilku kliknięciach dodać do niej podsumowania częściowe. Będą to dodatkowe wiersze z formułami sumującymi (liczącymi średnią lub inne wskaźniki), które zostawną bezbłędnie “wplecione” w Twoją tabelę.

10. Poznasz magiczne narzędzie do analizy i tworzenia raportów

Tabele przestawne – każdy o nich słyszał, ale nie każdy wie do czego służą, a tym bardziej nie każdy potrafi je wykorzystywać w swojej pracy. Są nieocenione, gdy potrzebujesz przeanalizować tabelę, która jest bardzo duża, ale także taką, która jest niewielka.

11. Będziesz wygodnie zmieniać wygląd swoich tabel

Masz wiele tabel w pliku? Chcesz edytować wygląd ich wszystkich “za jednym zamachem”? Zacznij używać styli, które ułatwiają formatowanie komórek/tabel, ale przede wszystkim ułatwiają późniejszą zmianę tego formatowania.

12. Inni (lub Ty) nie zniszczą Twoich arkuszy

Na szkoleniu średniozaawansowanym nauczymy Cię jak chronić swoje arkusze Excela. Możesz blokować wybrane komórki, możesz blokować całe arkusze, a także możesz chronić cały plik Excela.

13. Skutecznie analizuj, dzięki dopasowanym wykresom

Stworzenie wykresu w Excelu to bardzo prosta rzecz. Komplikuje się jednak, jeśli chcesz dopasować go konkretnie do swoich potrzeb – chcesz ustawić odpowiednie wartości na osi pionowej, chcesz połączyć wykres liniowy z kolumnowym lub wykonać inną, ważną dla Ciebie zmianę. Tego nauczysz się właśnie na tym kursie.

Szczegółowy program szkolenia

 • 1.Skróty klawiszowe
  15 min.
 • 2.Filtrowanie i sortowanie
  50 min.
 • 3.Adresowanie komórek
  30 min.
 • 4.Funkcje analizy danych
  130 min.
 • 5.Formatowanie warunkowe
  50 min.
 • 6.Funkcje logiczne
  70 min.
 • 7.Tekst jako kolumny
  50 min.
 • 8.Funkcje dat
  80 min.
 • 9.Grupowanie
  30 min.
 • 10.Suma częściowa
  30 min.
 • 11.Tabele przestawne
  100 min.
 • 12.Ochrona danych
  40 min.
 • 13.Wykresy
  45 min.

Materiały do pobrania

Poniżej znajdują się materiały do pobrania, które przybliżą to, jak wygląda nasze szkolenie:

Test-wstepny-Excel-eS (31 kb) Zadanie-szkoleniowe-Excel-poziom-sredniozaawansowany (50 kb) Skrypt-excel-poziom-Sredniozaawansowany (218 kb)