MS Excel

Podstawowy / Średni
Czas trwania:
16 godzin
Cena od:
4.170 PLN /grupa
5.930 PLN /grupa
MS Excel
Podstawowy / Średni

Kurs Excel Podstawowy / Średni

Szkolenie kierowane jest do osób, które posiadają już podstawową wiedzę z obsługi Excela, ale nie czują się na siłach, by zacząć naukę od skomplikowanych funkcji i narzędzi, jakie oferuje Excel.

Głównym zamysłem, jaki nami kierował przy tworzeniu tego szkolenia, było precyzyjne dopasowanie treści do klienta, i zapełnienie “dziury” pomiędzy umiejętnościami na poziomie podstawowym i średniozaawansowanym.

Chcemy by osoba, która ukończy nasze szkolenie, znała zasady działania Excela i potrafiła usprawniać swoją pracę i wprowadzać proste automatyzacje: Osiągnie to dzięki umiejętnością takim jak:

 •    Szybka praca dzięki skrótom klawiszowym
 •    Tworzenie i użytkowanie automatycznych tabel
 •    Zrozumienie adresowania komórek
 •    Wykorzystywanie funkcji matematycznych, pozycji i zaokrągleń
 •    Wykorzystywanie funkcji JEŻELI
 •    Efektywne filtrowanie i sortowanie
 •    Wykorzystywanie formatowania warunkowego
 •    Sprawne dzielenie tekstu w kolumnach 
 •    Wizualizacja danych za pomocą wykresów
 •    Wykorzystywania tabel przestawnych 

Szkolenie Excel Podstawowy / Średni oferujemy w 3 wersjach

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE
Gold star
WERSJA
STANDARDOWA
od 4.170 PLN /grupa
do 5.930 PLN /grupa
Gold starGold star
WERSJA
ROZSZERZONA
Standardowa
+10%
Gold starGold starGold star
WERSJA
DOSKONAŁA
Standardowa
+25%
Elastyczny program szkolenia

Tematyka kursu jest przez nas odpowiednio przygotowana, tak aby poziom trudności był właściwy dla uczestników szkolenia. Niemniej jednak, klient zawsze ma możliwość dowolnie dopasować omawiane zagadnienia, w czym chętnie pomożemy.

Zarówno stacjonarnie, jak i on-line

Wszystkie nasze szkolenia prowadzimy zarówno stacjonarnie, jak i on-line – wybierz wersję, która bardziej Ci odpowiada. Szkolenia prowadzimy na platformie MS Teams. Są to szkolenia prowadzone na żywo przez trenera.

Tutaj znajdziesz więcej informacji o szkoleniach on-line.

Forma warsztatów

Nasze szkolenia są prowadzone w formie warsztatów komputerowych. Oznacza to, że cały czas uczestnicy wykonują wraz z trenerem praktyczne zadania. Nie wyodrębniamy osobno “czasu na wykład” – teoria, która jest potrzebna, przekazywana jest podczas wykonywania praktycznych ćwiczeń.

Szkolenie w dowolnym miejscu

Szkolimy w całej Polsce, w dowolnym miejscu. Zatrudniamy trenerów rezydujących w różnych częściach kraju, więc duża odległość Państwa firmy od naszej siedziby wcale nie zwiększa kosztów szkolenia.

Szkolenia prowadzimy zazwyczaj w biurze klienta, ale możliwe jest także wynajęcie sali zewnętrznej.

Terminy naszych szkoleń

Prowadzimy tylko szkolenia zamknięte dla firm, dlatego nie prowadzimy terminarza szkoleń. Każde szkolenie jest indywidualnie planowane z klientem.

Dostępność terminów na bieżąco się zmienia, dlatego prosimy o kontakt z nami. Jeśli zależy Państwu na szybkiej realizacji, to zazwyczaj jesteśmy w stanie dopasować się do Państwa potrzeb.

Godziny prowadzenia szkoleń

Dostosujemy się do Waszych potrzeb. Zazwyczaj są to godziny 8:00 – 16:00, ale może zarówno zacząć wcześniej, jak i skończyć później.

Elastyczny harmonogram

W przypadku wielu szkolonych grup, ustalenie jasnego i przejrzystego harmonogramu może stanowić wyzwanie. Dlatego my się tym zajmiemy.

Rozumiemy, że nie każdy pracownik może sobie pozwolić na całodzienną nieobecność w pracy (bo jest wtedy na szkoleniu). Proponujemy sprawdzone systemy mieszane, gdzie pracownik tylko część dnia spędza na szkoleniu. Zobacz przykładowe harmonogramy szkoleń.

Liczba osób w grupie

Rekomendujemy, aby w grupie szkoleniowej było maksymalnie 12 osób, dzięki czemu mają one wysoki komfort pracy. Na życzenie klienta liczebność grupy może być większa.

Liczba osób w grupie ma wpływ na cenę – im więcej osób, tym całkowita cena wyższa, ale cena za osobę niższa.

Szkolenie po polsku i po angielsku

Szkolenie może zostać przeprowadzone w języku polskim lub angielskim.

Jeśli uczestnicy pracują na angielskiej wersji MS Office, to otrzymają materiały dopasowane do takiej wersji. Jeśli szkolenie odbywa się po angielsku, to materiały w całości przygotowane będą w języku angielskim.

Tutaj możesz zobaczyć próbkę materiałów szkoleniowych w języku angielskim.

Udostępniane komupterów

Szkolenia odbywają się zazwyczaj w salach szkoleniowych lub konferencyjnych, gdzie jest odpowiedni komfort pracy. Być może, niektórzy z Was pracują na komputerach stacjonarnych, które ciężko jest przenieść. Nie ma problemu – zapewnimy komputery, jeśli jest taka potrzeba (bez dodatkowych opłat).

Dojazd trenera na szkolenie i nocleg w cenie

Nasza siedziba znajduje się we Wrocławiu, ale zatrudniamy trenerów rezydujących w różnych częściach kraju, dlatego zorganizowanie szkolenia w twoim regionie nie jest żadnym problemem, ani nie zwiększa jego kosztów.

Ponad 170 stronnicowe skrypty + pliki na pendrive’ach

W naszych skryptach znajdziesz informacje na temat omawianych narzędzi, wraz ze wskazówkami i zdjęciami. Są w nich także rozpisane wszystkie ćwiczenie ze szkolenia – zobaczysz jak krok po kroku samodzielnie je rozwiązać.

Oczywiście opieramy szkolenia o zadania w plikach elektronicznych. Jeśli jest to szkolenie z Excela, to otrzymujecie pliki Excela z rzetelnie przygotowanymi danymi, odzwierciedlającymi prawdziwe wyzwania, przed którymi stają jego użytkownicy. Tutaj możesz przeczytać więcej o materiałach szkoleniowych.

Imienne certyfikaty

Każdy z uczestników otrzyma certyfikat uczestnictwa w szkoleniu sygnowany przez Excellent. Będzie znajdować się na nim informacja o temacie szkolenia, czasie jego trwania, oraz najważniejszych omawianych zagadnieniach. Możemy nieodpłatnie wystawić certyfikat w języku angielskim. Tutaj możesz przeczytać więcej o certyfikatach.

Wstępne badanie poziomu wiedzy

Przeprowadzamy (na Wasze życzenie) testy wstępne, żeby zweryfikować, jaki jest poziom wiedzy uczestników – aby szkolenie odpowiednio dostosować. Uzupełniamy je ankietą, aby każdy uczestnik mógł powiedzieć o swoich preferencjach. Tutaj możesz przeczytać więcej o wstępnym badaniu.

Spotkanie z trenerem przed szkoleniem (online)

Przed szkoleniem możecie spotkać się z trenerem online, aby omówić merytoryczny zakres szkolenia i jak najlepiej dopasować je do swoich potrzeb.

Dobrowolny egzamin

Jeśli chcecie sprawdzić stopień przyswojenia wiedzy ze szkolenia, to proponujemy egzamin końcowy tuż po jego zakończeniu. Nie jest on dodatkowo płatny. Może trwać 30 lub 60 minut.

Raport poszkoleniowy (ocena szkoleń)

Dane zebrane w ankietach po szkoleniu, nie tylko Wam przekazujemy, ale wcześniej odpowiednio je porządkujemy i przedstawiamy w przejrzystej formie. W ten sposób powstaje raport poszkoleniowy. Pobierz przykładowy raport poszkoleniowy.

Gwarancja jakości

Nasza gwarancja, to rzecz niespotykana na rynku szkoleniowym. Jesteśmy tak pewni tego, że będziecie zadowoleni z wyników szkolenia, że gdyby okazało się, że jednak nie jesteście, to możemy zupełnie bezpłatnie je powtórzyć. Tutaj możesz przeczytać więcej o Gwarancji jakości.

Opieka poszkoleniowa

Dzięki opiece, możecie na podany adres email zadawać nam pytania w tematyce szkolenia, a my będziemy na nie odpowiadać.

Cotygodniowe zadania na maila przez 6 miesięcy

Przez pół roku będziemy wysyłać Wam zadania do samodzielnych ćwiczeń, z tematów poruszanych na szkoleniu. Kilka dni po zadaniach, wysyłamy także rozwiązania, wraz z filmem instruktażowym. Przykładowy mail z zadaniami poszkoleniowymi.

Szkolenia online (ponad 150h)

Nasza baza zawiera obecnie 7 kursów z Excela. Łączny czas potrzebny na ich rozwiązanie szacujemy na 200 godzin. Użytkownik jest prowadzony krok po kroku, po kolejnych tematach, ale może też w każdej chwili zmienić kolejność rozwiązywania lekcji. Czytaj więcej o naszej aplikacji.

Dodatkowe kursy przygotowujące (2,5 h)

Jeśli niektórzy uczestnicy chcą sobie odświeżyć pewne informacje, żeby uczestniczyć w kursie z wyższego poziomu, to oferujemy dodatkowe kursy online, na których w formie filmów szkoleniowych tłumaczymy najważniejsze tematy. Filmy te trwają ok. 2,5 h.

Konsultacja ze specjalistą Excellent

Otrzymujecie w cenie szkolenia możliwość konsultacji ze specjalistą Excellent w formie rozmowy telefonicznej lub połączenia online. Otrzymujecie tyle godzin konsultacji, ile grup szkoleniowych zamówiliście (np. przy 3 grupach – 3 x 60 min konsultacji = 180 min ).

Dostęp do 2000 filmów szkoleniowych

Jeżeli najszybszą drogą do rozwiązania problemu są dla Ciebie filmy szkoleniowe, Calculatic posiada ogromną ich bazę – ponad 2.000 filmów! Pogrupowane są w kategorie, tak aby w kilka sekund znaleźć dokładnie ten, którego potrzebujesz.

Generator zadań dla różnych działów

Możesz codziennie wygenerować zupełnie ok. 250 nowych plików z ćwiczeniami do samodzielnego wykonania. Daje to ok. 7500 ćwiczeń miesięcznie.

Możesz wybrać, jakiego narzędzia w Excelu oraz jakiego tematu mają dotyczyć te ćwiczenia, tak aby odzwierciedlały Twoje zadania w pracy.

Biblioteka Excela online (setki artykułów)

Calculatic zawiera obszerne kompendium wiedzy na tematy związane z programem Excel. Ponad 900 artykułów. Informacje przekazywane są za pośrednictwem przystępnych mediów: interaktywne zdjęcia, filmy szkoleniowe, gotowe pliki Excela z zadaniami do ćwiczeń.

Materiały do pobrania

Poniżej znajdują się materiały do pobrania, które przybliżą to, jak wygląda nasze szkolenie:

Test-wstepny-Excel-eS (31 kb) Skrypt-podstawowy-sredniozaawansowany (268 kb)

Szkolenie Excel Podstawowy / Średni w liczbach

164

stron skryptu

139

ćwiczeń

44

unikatowych arkuszy

16

godzin szkolenia

10

omawianych tematów

Co zyskasz dzięki szkoleniu?

1. Zrozumienie interfejsu Excela

Uczestnicy zdobędą umiejętność poruszania się po różnych zakładkach, menu i paskach narzędzi w programie Excel, co ułatwi im nawigację i dostęp do potrzebnych funkcji. Będą w stanie efektywnie korzystać z podstawowych narzędzi edycyjnych, takich jak zmiana formatu czcionki, dodawanie i usuwanie wierszy czy kolumn, oraz dostosowywać ustawienia interfejsu według swoich preferencji.

2. Wykorzystywanie warunkowych formatowań

Warunkowe formatowanie w programie Excel to zaawansowane narzędzie, które uczestnicy szkolenia poznają w pełnym profesjonalizmie. Dzięki niemu będą w stanie subtelnie wyróżniać i podkreślać istotne informacje na arkuszach kalkulacyjnych. Wykorzystując różnorodne techniki formatowania, takie jak kolorowanie komórek, zmiana czcionki czy efekty specjalne, uczestnicy będą w stanie szybko i precyzyjnie identyfikować kluczowe dane, tworząc eleganckie i profesjonalne prezentacje informacji.

 

formatowanie-warunkowe

3. Wykresy przestaną być nudne

Podczas szkolenia uczestnicy zdobędą umiejętności dotyczące wykresów. Będą mieli możliwość dostosowania wyglądu i układu wykresów, dodawania zgrabnych etykiet, tytułów i osi, by zwięźle i efektywnie przedstawić bogactwo informacji, jakie skrywają się w danych. Dzięki temu będą mogli błyskawicznie uchwycić istotne treści i wnieść profesjonalizm do swoich prezentacji.

4. Opanujesz “dolary” do perfekcji

To element niezbędny do tworzenia formuł, niezależnie od tego czy są  bardzo proste czy wręcz przeciwnie. Pokażemy ci jak efektywnie posługiwać się “dolarami”, czyli odwołań o komórek.

dolary-w-excelu

5. Efektywna praca z arkuszem

Podczas szkolenia uczestnicy opanują techniki łączenia, rozdzielania i porządkowania arkuszy danych w Excelu. Będą w stanie efektywnie łączyć dane z różnych źródeł, dzielić arkusze według kryteriów oraz organizować kolejność i nazwy arkuszy. Te umiejętności pozwolą im na sprawniejsze zarządzanie dużymi zestawami danych i lepszą organizację informacji.

6. Wzory i formuły przestaną być trudnością!

W trakcie szkolenia, uczestnicy odkryją moc wzorów i formuł w Excelu, które staną się ich niezawodnymi pomocnikami w automatyzacji obliczeń i analizy danych. Nauczą się tworzyć nie tylko podstawowe operacje matematyczne, takie jak dodawanie, odejmowanie, mnożenie i dzielenie, ale również połączenia różnych komórek i kolumn w zaawansowane wzory. Dzięki tym umiejętnościom, uczestnicy będą w stanie tworzyć wyrafinowane formuły, które zapewnią precyzyjne i szybkie obliczenia, odciążając ich od ręcznego wprowadzania danych i upraszczając proces analizy.

7. Będziesz efektywnie wyszukiwał i analizował dane przy pomocy filtru

Po ukończeniu naszego szkolenia z Excela, uczestnicy zyskają niezwykle cenne umiejętności, które przyczynią się do ich sukcesu zawodowego. Będą w stanie łatwo i szybko wyszukiwać dane za pomocą filtrów, co pozwoli im na precyzyjne wyodrębnianie potrzebnych informacji z dużych zbiorów danych. Dzięki temu, będą w stanie podejmować lepiej poinformowane decyzje, zoptymalizować procesy biznesowe oraz zwiększyć swoją efektywność w pracy.

dane-za-pomoca-filtru

8. Zdobędziesz wiedzę jak graficznie wyróżnić ważne dane

Tutaj z pomocą przychodzi formatowanie warunkowe! Dzięki niemu będziesz potrafił bez problemów zmieniać wygląd komórek w taki sposób jaki będziesz chciał. Dane przestana się ze sobą zlewać, a czytelność całego arkusza znacznie się poprawi

filtrowanie-w-excelu

9. Import i eksport danych

Dane mogą pochodzić z różnych miejsc, źródeł i plików. Często stanowi to trudność w przy pracy z Excelem, a nie musi. Na szkoleniu zdobędziesz umiejętność importowania danych z różnych źródeł, takich jak pliki tekstowe czy bazy danych, oraz eksportowania danych do innych formatów. Dzięki temu będziesz mógł łatwo przenosić dane między różnymi aplikacjami i systemami.

Szczegółowy program szkolenia

 • 1.Skróty klawiszowe
  25 min.
 • 2.Narzędzia „Znajdź” i „Zamień”
  50 min.
 • 3.Adresowanie komórek
  120 min.
 • 4.Funkcje i formuły
  min.
 • 5.Tabele
  20 min.
 • 6.Filtrowanie i sortowanie
  50 min.
 • 7.Funkcje analizy danych
  130 min.
 • 8.Formatowanie warunkowe
  50 min.
 • 9.Tekst jako kolumny
  50 min.
 • 10.Tabele przestawne
  100 min.

Materiały do pobrania

Poniżej znajdują się materiały do pobrania, które przybliżą to, jak wygląda nasze szkolenie:

Test-wstepny-Excel-eS (31 kb) Skrypt-podstawowy-sredniozaawansowany (268 kb)