MS Excel

Analiza danych
Czas trwania:
16 godzin
Cena od:
4.630 PLN /grupa
6.720 PLN /grupa
MS Excel
Analiza danych

Kurs Excel Analiza Danych

Na tym szkoleniu uczymy, jak używać narzędzi do analizy dużych zbiorów danych. Zobaczysz jak efektywnie wyszukiwać wartości, tworzyć podsumowania, tworzyć tabele przestawne, czy analizować formuły.

Osoby, których praca skupia się na wyszukiwaniu, liczeniu, podsumowywaniu, a nie czują się pewnie z formułami, tabelami przestawnymi, wykresami.

Uczestnicy powinni znać Excela przynajmniej na poziomie podstawowym.

Po zakończeniu szkolenia, uczestnicy nabędą takie umiejętności, jak:

 • Zaawansowane wyszukiwanie za pomocą narzędzia „Znajdź” i „Zamień”
 • Efektywne filtrowanie i sortowanie tabeli z danymi
 • Automatyczne wyróżnianie kolorem odpowiednich danych za pomocą formatowania warunkowego
 • Podział danych na kolumny
 • Edytowanie tabeli, ze względu na tym danych, za pomocą narzędzie „Przejdź do”
 • Sprawne wyszukiwanie za pomocą funkcji WYSZUKAJ.PIONOWO
 • Importowanie danych z wielu różnych plików za pomocą Power Query
 • Podsumowywanie danych za pomocą funkcji
 • Tworzenie raportów i podsumowań z użyciem tabel przestawnych
 • Śledzenie, analizowanie i naprawianie formuł
 • Automatyzacja pracy z użyciem makr

Szkolenie Excel Analiza Danych oferujemy w 3 wersjach

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE
Gold star
WERSJA
STANDARDOWA
od 4.630 PLN /grupa
do 6.720 PLN /grupa
Gold starGold star
WERSJA
ROZSZERZONA
Standardowa
+10%
Gold starGold starGold star
WERSJA
DOSKONAŁA
Standardowa
+25%
Elastyczny program szkolenia

Tematyka kursu jest przez nas odpowiednio przygotowana, tak aby poziom trudności był właściwy dla uczestników szkolenia. Niemniej jednak, klient zawsze ma możliwość dowolnie dopasować omawiane zagadnienia, w czym chętnie pomożemy.

Zarówno stacjonarnie, jak i on-line

Wszystkie nasze szkolenia prowadzimy zarówno stacjonarnie, jak i on-line – wybierz wersję, która bardziej Ci odpowiada. Szkolenia prowadzimy na platformie MS Teams. Są to szkolenia prowadzone na żywo przez trenera.

Tutaj znajdziesz więcej informacji o szkoleniach on-line.

Forma warsztatów

Nasze szkolenia są prowadzone w formie warsztatów komputerowych. Oznacza to, że cały czas uczestnicy wykonują wraz z trenerem praktyczne zadania. Nie wyodrębniamy osobno “czasu na wykład” – teoria, która jest potrzebna, przekazywana jest podczas wykonywania praktycznych ćwiczeń.

Szkolenie w dowolnym miejscu

Szkolimy w całej Polsce, w dowolnym miejscu. Zatrudniamy trenerów rezydujących w różnych częściach kraju, więc duża odległość Państwa firmy od naszej siedziby wcale nie zwiększa kosztów szkolenia.

Szkolenia prowadzimy zazwyczaj w biurze klienta, ale możliwe jest także wynajęcie sali zewnętrznej.

Terminy naszych szkoleń

Prowadzimy tylko szkolenia zamknięte dla firm, dlatego nie prowadzimy terminarza szkoleń. Każde szkolenie jest indywidualnie planowane z klientem.

Dostępność terminów na bieżąco się zmienia, dlatego prosimy o kontakt z nami. Jeśli zależy Państwu na szybkiej realizacji, to zazwyczaj jesteśmy w stanie dopasować się do Państwa potrzeb.

Godziny prowadzenia szkoleń

Dostosujemy się do Waszych potrzeb. Zazwyczaj są to godziny 8:00 – 16:00, ale może zarówno zacząć wcześniej, jak i skończyć później.

Elastyczny harmonogram

W przypadku wielu szkolonych grup, ustalenie jasnego i przejrzystego harmonogramu może stanowić wyzwanie. Dlatego my się tym zajmiemy.

Rozumiemy, że nie każdy pracownik może sobie pozwolić na całodzienną nieobecność w pracy (bo jest wtedy na szkoleniu). Proponujemy sprawdzone systemy mieszane, gdzie pracownik tylko część dnia spędza na szkoleniu. Zobacz przykładowe harmonogramy szkoleń.

Liczba osób w grupie

Rekomendujemy, aby w grupie szkoleniowej było maksymalnie 12 osób, dzięki czemu mają one wysoki komfort pracy. Na życzenie klienta liczebność grupy może być większa.

Liczba osób w grupie ma wpływ na cenę – im więcej osób, tym całkowita cena wyższa, ale cena za osobę niższa.

Szkolenie po polsku i po angielsku

Szkolenie może zostać przeprowadzone w języku polskim lub angielskim.

Jeśli uczestnicy pracują na angielskiej wersji MS Office, to otrzymają materiały dopasowane do takiej wersji. Jeśli szkolenie odbywa się po angielsku, to materiały w całości przygotowane będą w języku angielskim.

Tutaj możesz zobaczyć próbkę materiałów szkoleniowych w języku angielskim.

Udostępniane komupterów

Szkolenia odbywają się zazwyczaj w salach szkoleniowych lub konferencyjnych, gdzie jest odpowiedni komfort pracy. Być może, niektórzy z Was pracują na komputerach stacjonarnych, które ciężko jest przenieść. Nie ma problemu – zapewnimy komputery, jeśli jest taka potrzeba (bez dodatkowych opłat).

Dojazd trenera na szkolenie i nocleg w cenie

Nasza siedziba znajduje się we Wrocławiu, ale zatrudniamy trenerów rezydujących w różnych częściach kraju, dlatego zorganizowanie szkolenia w twoim regionie nie jest żadnym problemem, ani nie zwiększa jego kosztów.

Ponad 170 stronnicowe skrypty + pliki na pendrive’ach

W naszych skryptach znajdziesz informacje na temat omawianych narzędzi, wraz ze wskazówkami i zdjęciami. Są w nich także rozpisane wszystkie ćwiczenie ze szkolenia – zobaczysz jak krok po kroku samodzielnie je rozwiązać.

Oczywiście opieramy szkolenia o zadania w plikach elektronicznych. Jeśli jest to szkolenie z Excela, to otrzymujecie pliki Excela z rzetelnie przygotowanymi danymi, odzwierciedlającymi prawdziwe wyzwania, przed którymi stają jego użytkownicy. Tutaj możesz przeczytać więcej o materiałach szkoleniowych.

Imienne certyfikaty

Każdy z uczestników otrzyma certyfikat uczestnictwa w szkoleniu sygnowany przez Excellent. Będzie znajdować się na nim informacja o temacie szkolenia, czasie jego trwania, oraz najważniejszych omawianych zagadnieniach. Możemy nieodpłatnie wystawić certyfikat w języku angielskim. Tutaj możesz przeczytać więcej o certyfikatach.

Wstępne badanie poziomu wiedzy

Przeprowadzamy (na Wasze życzenie) testy wstępne, żeby zweryfikować, jaki jest poziom wiedzy uczestników – aby szkolenie odpowiednio dostosować. Uzupełniamy je ankietą, aby każdy uczestnik mógł powiedzieć o swoich preferencjach. Tutaj możesz przeczytać więcej o wstępnym badaniu.

Spotkanie z trenerem przed szkoleniem (online)

Przed szkoleniem możecie spotkać się z trenerem online, aby omówić merytoryczny zakres szkolenia i jak najlepiej dopasować je do swoich potrzeb.

Dobrowolny egzamin

Jeśli chcecie sprawdzić stopień przyswojenia wiedzy ze szkolenia, to proponujemy egzamin końcowy tuż po jego zakończeniu. Nie jest on dodatkowo płatny. Może trwać 30 lub 60 minut.

Raport poszkoleniowy (ocena szkoleń)

Dane zebrane w ankietach po szkoleniu, nie tylko Wam przekazujemy, ale wcześniej odpowiednio je porządkujemy i przedstawiamy w przejrzystej formie. W ten sposób powstaje raport poszkoleniowy. Pobierz przykładowy raport poszkoleniowy.

Gwarancja jakości

Nasza gwarancja, to rzecz niespotykana na rynku szkoleniowym. Jesteśmy tak pewni tego, że będziecie zadowoleni z wyników szkolenia, że gdyby okazało się, że jednak nie jesteście, to możemy zupełnie bezpłatnie je powtórzyć. Tutaj możesz przeczytać więcej o Gwarancji jakości.

Opieka poszkoleniowa

Dzięki opiece, możecie na podany adres email zadawać nam pytania w tematyce szkolenia, a my będziemy na nie odpowiadać.

Cotygodniowe zadania na maila przez 6 miesięcy

Przez pół roku będziemy wysyłać Wam zadania do samodzielnych ćwiczeń, z tematów poruszanych na szkoleniu. Kilka dni po zadaniach, wysyłamy także rozwiązania, wraz z filmem instruktażowym. Przykładowy mail z zadaniami poszkoleniowymi.

Szkolenia online (ponad 150h)

Nasza baza zawiera obecnie 7 kursów z Excela. Łączny czas potrzebny na ich rozwiązanie szacujemy na 200 godzin. Użytkownik jest prowadzony krok po kroku, po kolejnych tematach, ale może też w każdej chwili zmienić kolejność rozwiązywania lekcji. Czytaj więcej o naszej aplikacji.

Dodatkowe kursy przygotowujące (2,5 h)

Jeśli niektórzy uczestnicy chcą sobie odświeżyć pewne informacje, żeby uczestniczyć w kursie z wyższego poziomu, to oferujemy dodatkowe kursy online, na których w formie filmów szkoleniowych tłumaczymy najważniejsze tematy. Filmy te trwają ok. 2,5 h.

Konsultacja ze specjalistą Excellent

Otrzymujecie w cenie szkolenia możliwość konsultacji ze specjalistą Excellent w formie rozmowy telefonicznej lub połączenia online. Otrzymujecie tyle godzin konsultacji, ile grup szkoleniowych zamówiliście (np. przy 3 grupach – 3 x 60 min konsultacji = 180 min ).

Dostęp do 2000 filmów szkoleniowych

Jeżeli najszybszą drogą do rozwiązania problemu są dla Ciebie filmy szkoleniowe, Calculatic posiada ogromną ich bazę – ponad 2.000 filmów! Pogrupowane są w kategorie, tak aby w kilka sekund znaleźć dokładnie ten, którego potrzebujesz.

Generator zadań dla różnych działów

Możesz codziennie wygenerować zupełnie ok. 250 nowych plików z ćwiczeniami do samodzielnego wykonania. Daje to ok. 7500 ćwiczeń miesięcznie.

Możesz wybrać, jakiego narzędzia w Excelu oraz jakiego tematu mają dotyczyć te ćwiczenia, tak aby odzwierciedlały Twoje zadania w pracy.

Biblioteka Excela online (setki artykułów)

Calculatic zawiera obszerne kompendium wiedzy na tematy związane z programem Excel. Ponad 900 artykułów. Informacje przekazywane są za pośrednictwem przystępnych mediów: interaktywne zdjęcia, filmy szkoleniowe, gotowe pliki Excela z zadaniami do ćwiczeń.

Materiały do pobrania

Poniżej znajdują się materiały do pobrania, które przybliżą to, jak wygląda nasze szkolenie:

Zadanie-szkoleniowe-Excel-analiza-danych (72 kb) Skrypt-excel-analiza-danych (216 kb)

Szkolenie Excel Analiza Danych w liczbach

182

strony skryptu

130

ćwiczeń

44

unikatowe
arkusze

16

godzin
szkolenia

12

omawianych
tematów

Co zyskasz dzięki szkoleniu?

Będziesz pobierać dane do Excela z różnych źródeł

Popularnym źródłem importowanych do Excela danych są pliki .txt i .csv. W tej sekcji przedstawione zostaną opcje importowania takich danych. Dane importowane z wymienionych źródeł przyjmują surową postać, która jednak najczęściej pozwala w przejrzysty sposób przenieść je do Excela. Kluczowe jest to aby określić, które wartości mają zostać zaimportowane do kolejnych wierszy oraz kolejnych kolumn w arkuszu.

Będziesz skutecznie podsumowywać i analizować za pomocą formuł

Służą do tego m.in. takie funkcje jak WYSZUKAJ.PIONOWO, LICZ.JEŻELI, czy SUMA.JEŻELI.

Szybko wyszukać konkretne wartości, ale także typy danych

Narzędzie Znajdź służy do wyszukiwania danych w arkuszu. Narzędzie zamień służy do zamieniania danego ciągu znaków (liczb, liter, innych znaków) na inny, wskazany ciąg znaków. Narzędzie Przejdź do służy do zaznaczania komórek spełniających odpowiednie kryteria. Bardziej zaawansowane opcje dostarcza odmiana tego narzędzia o nazwie Przejdź do specjalnie.

Poznasz ważne funkcje matematyczne

Cały arkusz Excela opiera się na obliczeniach matematycznych, dlatego ważne jest, aby sprawnie posługiwać się podstawowymi funkcjami matematycznymi.

Będziesz mieć kontrolę nad formułami

W sytuacji gdy arkusze są rozbudowane, zawierają wiele danych, w dużej ilości kolumn lub wierszy, a do tego są uzależnione od siebie formułami, problemem może się stać posługiwanie się tym arkuszem i  poprawa ewentualnych błędów w jego budowie.

Będziesz tworzyć raporty za pomocą tabel przestawnych

Tabele przestawne – każdy o nich słyszał, ale nie każdy wie do czego służą, a tym bardziej nie każdy potrafi je wykorzystywać w swojej pracy. Są nieocenione, gdy potrzebujesz przeanalizować tabelę, która jest bardzo duża, ale także taką, która jest niewielka.

Szczegółowy program szkolenia

 • 1.Skróty klawiszowe
  10 min.
 • 2.Filtrowanie i sortowanie
  50 min.
 • 3.Formatowanie warunkowe
  50 min.
 • 4.Narzędzia wyszukiwania
  45 min.
 • 5.Tekst jako kolumny
  45 min.
 • 6.Adresowanie komórek
  45 min.
 • 7.Funkcje wyszukiwania i analizy
  120 min.
 • 8.Śledzenie formuł
  20 min.
 • 9.Tabele przestawne
  120 min.
 • 10.Podstawy Power Query - pobieranie i łączenie danych
  100 min.
 • 11.Wykresy
  45 min.
 • 12.Makra
  70 min.

Materiały do pobrania

Poniżej znajdują się materiały do pobrania, które przybliżą to, jak wygląda nasze szkolenie:

Zadanie-szkoleniowe-Excel-analiza-danych (72 kb) Skrypt-excel-analiza-danych (216 kb)