MS PowerPoint

Podstawowy
Czas trwania:
8 godzin
Cena od:
2.350 PLN /grupa
3.450 PLN /grupa
MS PowerPoint
Podstawowy

Kurs PowerPoint Poziom Podstawowy

Szkolenie PowerPoint na poziomie podstawowym pokaże, jak zarządzać slajdami, umieszczać i wyrównywać teksty i obiekty na slajdzie. Przedstawimy także jak tworzyć przejścia między slajdami oraz animacje, a także jak tworzyć pokaz slajdów.

Przeznaczone jest dla osób, które potrzebują wykonywać proste prezentacje, bez interaktywnych elementów. Nie jest wymagana znajomość programu.

Na szkoleniu poznasz następujące zagadnienia:

 •    Tworzenie szablonów slajdów
 •     Wyrównywanie treści na slajdach
 •    Przygotowanie pokazu slajdów
 •    Nawigacja podczas prezentacji slajdów
 •    Dodawanie nagłówka i stopki do prezentacji
 •    Praca z różnymi obiektami graficznymi w prezentacji
 •     Motywy w formatowaniu prezentacji
 •     Przejścia między slajdami i podstawowe animacje
 •    Wstawianie wykresów i tabeli do prezentacji

Informacje o szkoleniu PowerPoint Podstawowy

Elastyczny program szkolenia

Tematyka kursu jest przez nas odpowiednio przygotowana, tak aby poziom trudności był właściwy dla uczestników szkolenia. Niemniej jednak, klient zawsze ma możliwość dowolnie dopasować omawiane zagadnienia, w czym chętnie pomożemy.

Zarówno stacjonarnie, jak i on-line

Wszystkie nasze szkolenia prowadzimy zarówno stacjonarnie, jak i on-line – wybierz wersję, która bardziej Ci odpowiada. Szkolenia prowadzimy na platformie MS Teams. Są to szkolenia prowadzone na żywo przez trenera.

Tutaj znajdziesz więcej informacji o szkoleniach on-line.

Forma warsztatów

Nasze szkolenia są prowadzone w formie warsztatów komputerowych. Oznacza to, że cały czas uczestnicy wykonują wraz z trenerem praktyczne zadania. Nie wyodrębniamy osobno “czasu na wykład” – teoria, która jest potrzebna, przekazywana jest podczas wykonywania praktycznych ćwiczeń.

Szkolenie w dowolnym miejscu

Szkolimy w całej Polsce, w dowolnym miejscu. Zatrudniamy trenerów rezydujących w różnych częściach kraju, więc duża odległość Państwa firmy od naszej siedziby wcale nie zwiększa kosztów szkolenia.

Szkolenia prowadzimy zazwyczaj w biurze klienta, ale możliwe jest także wynajęcie sali zewnętrznej.

Terminy naszych szkoleń

Prowadzimy tylko szkolenia zamknięte dla firm, dlatego nie prowadzimy terminarza szkoleń. Każde szkolenie jest indywidualnie planowane z klientem.

Dostępność terminów na bieżąco się zmienia, dlatego prosimy o kontakt z nami. Jeśli zależy Państwu na szybkiej realizacji, to zazwyczaj jesteśmy w stanie dopasować się do Państwa potrzeb.

Godziny prowadzenia szkoleń

Dostosujemy się do Waszych potrzeb. Zazwyczaj są to godziny 8:00 – 16:00, ale może zarówno zacząć wcześniej, jak i skończyć później.

Elastyczny harmonogram

W przypadku wielu szkolonych grup, ustalenie jasnego i przejrzystego harmonogramu może stanowić wyzwanie. Dlatego my się tym zajmiemy.

Rozumiemy, że nie każdy pracownik może sobie pozwolić na całodzienną nieobecność w pracy (bo jest wtedy na szkoleniu). Proponujemy sprawdzone systemy mieszane, gdzie pracownik tylko część dnia spędza na szkoleniu. Zobacz przykładowe harmonogramy szkoleń.

Liczba osób w grupie

Rekomendujemy, aby w grupie szkoleniowej było maksymalnie 12 osób, dzięki czemu mają one wysoki komfort pracy. Na życzenie klienta liczebność grupy może być większa.

Liczba osób w grupie ma wpływ na cenę – im więcej osób, tym całkowita cena wyższa, ale cena za osobę niższa.

Szkolenie po polsku i po angielsku

Szkolenie może zostać przeprowadzone w języku polskim lub angielskim.

Jeśli uczestnicy pracują na angielskiej wersji MS Office, to otrzymają materiały dopasowane do takiej wersji. Jeśli szkolenie odbywa się po angielsku, to materiały w całości przygotowane będą w języku angielskim.

Tutaj możesz zobaczyć próbkę materiałów szkoleniowych w języku angielskim.

Udostępniane komupterów

Szkolenia odbywają się zazwyczaj w salach szkoleniowych lub konferencyjnych, gdzie jest odpowiedni komfort pracy. Być może, niektórzy z Was pracują na komputerach stacjonarnych, które ciężko jest przenieść. Nie ma problemu – zapewnimy komputery, jeśli jest taka potrzeba (bez dodatkowych opłat).

Dojazd trenera na szkolenie i nocleg w cenie

Nasza siedziba znajduje się we Wrocławiu, ale zatrudniamy trenerów rezydujących w różnych częściach kraju, dlatego zorganizowanie szkolenia w twoim regionie nie jest żadnym problemem, ani nie zwiększa jego kosztów.

Ponad 170 stronnicowe skrypty + pliki na pendrive’ach

W naszych skryptach znajdziesz informacje na temat omawianych narzędzi, wraz ze wskazówkami i zdjęciami. Są w nich także rozpisane wszystkie ćwiczenie ze szkolenia – zobaczysz jak krok po kroku samodzielnie je rozwiązać.

Oczywiście opieramy szkolenia o zadania w plikach elektronicznych. Jeśli jest to szkolenie z Excela, to otrzymujecie pliki Excela z rzetelnie przygotowanymi danymi, odzwierciedlającymi prawdziwe wyzwania, przed którymi stają jego użytkownicy. Tutaj możesz przeczytać więcej o materiałach szkoleniowych.

Imienne certyfikaty

Każdy z uczestników otrzyma certyfikat uczestnictwa w szkoleniu sygnowany przez Excellent. Będzie znajdować się na nim informacja o temacie szkolenia, czasie jego trwania, oraz najważniejszych omawianych zagadnieniach. Możemy nieodpłatnie wystawić certyfikat w języku angielskim. Tutaj możesz przeczytać więcej o certyfikatach.

Wstępne badanie poziomu wiedzy

Przeprowadzamy (na Wasze życzenie) testy wstępne, żeby zweryfikować, jaki jest poziom wiedzy uczestników – aby szkolenie odpowiednio dostosować. Uzupełniamy je ankietą, aby każdy uczestnik mógł powiedzieć o swoich preferencjach. Tutaj możesz przeczytać więcej o wstępnym badaniu.

Dobrowolny egzamin

Jeśli chcecie sprawdzić stopień przyswojenia wiedzy ze szkolenia, to proponujemy egzamin końcowy tuż po jego zakończeniu. Nie jest on dodatkowo płatny. Może trwać 30 lub 60 minut.

Raport poszkoleniowy (ocena szkoleń)

Dane zebrane w ankietach po szkoleniu, nie tylko Wam przekazujemy, ale wcześniej odpowiednio je porządkujemy i przedstawiamy w przejrzystej formie. W ten sposób powstaje raport poszkoleniowy. Pobierz przykładowy raport poszkoleniowy.

Gwarancja jakości

Nasza gwarancja, to rzecz niespotykana na rynku szkoleniowym. Jesteśmy tak pewni tego, że będziecie zadowoleni z wyników szkolenia, że gdyby okazało się, że jednak nie jesteście, to możemy zupełnie bezpłatnie je powtórzyć. Tutaj możesz przeczytać więcej o Gwarancji jakości.

Materiały do pobrania

Poniżej znajdują się materiały do pobrania, które przybliżą to, jak wygląda nasze szkolenie:

Zadanie-szkoleniowe-PowerPoint-poziom-podstawowy (81 kb)

Szkolenie PowerPoint Podstawowy w liczbach

78

stron skryptu

36

ćwiczeń

12

unikatowych
prezentacji

8

godzin
szkolenia

9

omawianych
tematów

Co zyskasz dzięki szkoleniu?

Na kursie Poznasz podstawy prezentacji PowerPoint

Do slajdów możesz wstawiać bardzo różne elementy, praktycznie wszystkie, które udostępnia pakiet MS Office, czyli np. tekst, tabele, wykresy, obrazy, smartart, clipart, pola tekstowe i inne. Często jednak slajdy są wypełnione od początku pewnymi „prostokątami”, w których można wprowadzić dane. Ich treść zaczyna się zazwyczaj od słów „Kliknij aby dodać…”.

Po szkoleniu teksty nie będą Cię zaskakiwać

Tekst jest nieodzownym elementem prezentacji PowerPoint, choć oczywiście nie może go być zbyt dużo. Ważne jest, aby umieć taki tekst szybko i bezproblemu układać na slajdzie i odpowiednio formatować.

Bezawaryjnie przeprowadzisz interaktywną prezentację

Pokażemy Ci jak włączać przygotowaną już prezentację i jak przechodzić po kolejnych slajdach.

Kluczowe informacje umieścisz na każdym slajdzie

Nagłówek i stopka istnieją także w PowerPoincie. Na tym podstawowym kusie zobaczysz jak je dodać, tak aby kluczowe informacje znajdowały się na każdym slajdzie i aby możliwa była zmiana ich na wszytkich slajdach jednocześnie.

W prezentacji PowerPoint grafika jest kluczowa

Na szkoleniu nauczymy Cię jak pracować z grafiką, aby układa się równo, estetycznie i czytelnie. Poćwiczymy korzystanie z kształtów i obiektów SmartArt.

Szybko będziesz zmieniać formatowanie całej prezentacji

Prezentacja oprócz elementów takich jak tabele, pola tekstowe, wykresy itp., składa się również z odpowiednich kolorów, czcionek, elementów graficznych. Możesz w wygodny sposób nimi zarządzać dzięki narzędziom motywów, w zakładce Projektowanie.

Nadasz profesjonalne efekty dzięki naszemu kursowi PowerPoint

Animacje, jest to ruch pewnego elementu na slajdzie prezentacji. Przykładem animacji może być pole tekstowe wpływające z dołu na slajd, albo obraz pojawiający się w odpowiednim miejscu slajdu, w odpowiednim momencie, albo pojawianie się kolejnych linii tekstu w momencie gdy osoba prezentująca naciśnie przycisk.

Dane umieścisz w podstawowych tabelach i na wykresach

Wykres możesz dowolnie edytować, tak samo jak w programie Excel. Zarówno kolorystyka tabeli, jak i wykresu jest uzależniona od wybranego dla całej prezentacji motywu, ale jeśli życzysz sobie te kolory zmienić dla konkretnego wykresu, to możesz to bez problemu zrobić.

Zapiszesz prezentacje, tak aby odpowiednio się odtwarzała

Prezentację można zapisać w pliku PowerPoint, ale także w pliku pdf lub jako plik multimedialny, który będzie się odtwarzał.

Szczegółowy program szkolenia

 • 1.Tworzenie slajdów
  60 min.
 • 2.Edytowanie tekstu
  30 min.
 • 3.Pokaz slajdów
  30 min.
 • 4.Nagłówek i stopka
  30 min.
 • 5.Obrazy i obiekty
  60 min.
 • 6.Motywy
  30 min.
 • 7.Przejścia i animacje
  70 min.
 • 8.Wykresy i tabele
  30 min.
 • 9.Zapisywanie prezentacji
  20 min.

Materiały do pobrania

Poniżej znajdują się materiały do pobrania, które przybliżą to, jak wygląda nasze szkolenie:

Zadanie-szkoleniowe-PowerPoint-poziom-podstawowy (81 kb)