MS Word

Zaawansowany
Czas trwania:
16 godzin
Cena od:
4.515 PLN /grupa
6.495 PLN /grupa
MS Word
Zaawansowany

Kurs Word - Poziom Zaawansowany

Na tym szkoleniu nauczymy się automatyzować pracę z Wordem. Ten program ma narzędzia, które umożliwiają generowanie wielu dokumentów, aktualizację danych w wielu dokumentach jednocześnie, pobieranie danych z innych plików (np. z Excela), automatyczne uzupełnianie wszelkiego rodzaju numeracji – na tym skupiamy się na takim szkoleniu.

Szkolenie proponujemy osobom, które dosyć dobrze znają program Word i nie mają większych problemów ze zwykłą obsługą dokumentu, ale chcą swoją pracę zautomatyzować. Szkolenie jest również przydatne dla osób, które pracują z długimi dokumentami lub muszą regularnie edytować dokumenty tworzone przez inne osoby.

Uczestnicy powinni znać Worda na poziomie średniozaawansowanym.

Po ukończeniu tego szkolenia, nabędziesz następujące umiejętności:

 •    Nagrywanie i korzystanie z makr, które przyspieszą Twoją pracę
 •    Używanie automatycznych pól, które będą same wypełniać dokument odpowiednią treścią
 •    Pobieranie do dokumentu treści z innych dokumentów
 •    Automatyczna aktualizacja treści na podstawie zmian w innym dokumencie
 •     Generowanie wielu podobnych dokumentów
 •    Przenoszenie wielu danych z Excela do dokumentu Worda
 •    Używanie przycisków formularza, aby stworzyć interfejs
 •     Ochrona/blokowanie dokumentu zgodnie z oczekiwaniami
 •    Efektywna praca z długim dokumentem
 •    Porównywanie dokumentów

Informacje o szkoleniu Kurs Word - Poziom Zaawansowany

Elastyczny program szkolenia

Tematyka kursu jest przez nas odpowiednio przygotowana, tak aby poziom trudności był właściwy dla uczestników szkolenia. Niemniej jednak, klient zawsze ma możliwość dowolnie dopasować omawiane zagadnienia, w czym chętnie pomożemy.

Zarówno stacjonarnie, jak i on-line

Wszystkie nasze szkolenia prowadzimy zarówno stacjonarnie, jak i on-line – wybierz wersję, która bardziej Ci odpowiada. Szkolenia prowadzimy na platformie MS Teams. Są to szkolenia prowadzone na żywo przez trenera.

Tutaj znajdziesz więcej informacji o szkoleniach on-line.

Forma warsztatów

Nasze szkolenia są prowadzone w formie warsztatów komputerowych. Oznacza to, że cały czas uczestnicy wykonują wraz z trenerem praktyczne zadania. Nie wyodrębniamy osobno “czasu na wykład” – teoria, która jest potrzebna, przekazywana jest podczas wykonywania praktycznych ćwiczeń.

Szkolenie w dowolnym miejscu

Szkolimy w całej Polsce, w dowolnym miejscu. Zatrudniamy trenerów rezydujących w różnych częściach kraju, więc duża odległość Państwa firmy od naszej siedziby wcale nie zwiększa kosztów szkolenia.

Szkolenia prowadzimy zazwyczaj w biurze klienta, ale możliwe jest także wynajęcie sali zewnętrznej.

Terminy naszych szkoleń

Prowadzimy tylko szkolenia zamknięte dla firm, dlatego nie prowadzimy terminarza szkoleń. Każde szkolenie jest indywidualnie planowane z klientem.

Dostępność terminów na bieżąco się zmienia, dlatego prosimy o kontakt z nami. Jeśli zależy Państwu na szybkiej realizacji, to zazwyczaj jesteśmy w stanie dopasować się do Państwa potrzeb.

Godziny prowadzenia szkoleń

Dostosujemy się do Waszych potrzeb. Zazwyczaj są to godziny 8:00 – 16:00, ale może zarówno zacząć wcześniej, jak i skończyć później.

Elastyczny harmonogram

W przypadku wielu szkolonych grup, ustalenie jasnego i przejrzystego harmonogramu może stanowić wyzwanie. Dlatego my się tym zajmiemy.

Rozumiemy, że nie każdy pracownik może sobie pozwolić na całodzienną nieobecność w pracy (bo jest wtedy na szkoleniu). Proponujemy sprawdzone systemy mieszane, gdzie pracownik tylko część dnia spędza na szkoleniu. Zobacz przykładowe harmonogramy szkoleń.

Liczba osób w grupie

Rekomendujemy, aby w grupie szkoleniowej było maksymalnie 12 osób, dzięki czemu mają one wysoki komfort pracy. Na życzenie klienta liczebność grupy może być większa.

Liczba osób w grupie ma wpływ na cenę – im więcej osób, tym całkowita cena wyższa, ale cena za osobę niższa.

Szkolenie po polsku i po angielsku

Szkolenie może zostać przeprowadzone w języku polskim lub angielskim.

Jeśli uczestnicy pracują na angielskiej wersji MS Office, to otrzymają materiały dopasowane do takiej wersji. Jeśli szkolenie odbywa się po angielsku, to materiały w całości przygotowane będą w języku angielskim.

Tutaj możesz zobaczyć próbkę materiałów szkoleniowych w języku angielskim.

Udostępniane komupterów

Szkolenia odbywają się zazwyczaj w salach szkoleniowych lub konferencyjnych, gdzie jest odpowiedni komfort pracy. Być może, niektórzy z Was pracują na komputerach stacjonarnych, które ciężko jest przenieść. Nie ma problemu – zapewnimy komputery, jeśli jest taka potrzeba (bez dodatkowych opłat).

Dojazd trenera na szkolenie i nocleg w cenie

Nasza siedziba znajduje się we Wrocławiu, ale zatrudniamy trenerów rezydujących w różnych częściach kraju, dlatego zorganizowanie szkolenia w twoim regionie nie jest żadnym problemem, ani nie zwiększa jego kosztów.

Ponad 170 stronnicowe skrypty + pliki na pendrive’ach

W naszych skryptach znajdziesz informacje na temat omawianych narzędzi, wraz ze wskazówkami i zdjęciami. Są w nich także rozpisane wszystkie ćwiczenie ze szkolenia – zobaczysz jak krok po kroku samodzielnie je rozwiązać.

Oczywiście opieramy szkolenia o zadania w plikach elektronicznych. Jeśli jest to szkolenie z Excela, to otrzymujecie pliki Excela z rzetelnie przygotowanymi danymi, odzwierciedlającymi prawdziwe wyzwania, przed którymi stają jego użytkownicy. Tutaj możesz przeczytać więcej o materiałach szkoleniowych.

Imienne certyfikaty

Każdy z uczestników otrzyma certyfikat uczestnictwa w szkoleniu sygnowany przez Excellent. Będzie znajdować się na nim informacja o temacie szkolenia, czasie jego trwania, oraz najważniejszych omawianych zagadnieniach. Możemy nieodpłatnie wystawić certyfikat w języku angielskim. Tutaj możesz przeczytać więcej o certyfikatach.

Wstępne badanie poziomu wiedzy

Przeprowadzamy (na Wasze życzenie) testy wstępne, żeby zweryfikować, jaki jest poziom wiedzy uczestników – aby szkolenie odpowiednio dostosować. Uzupełniamy je ankietą, aby każdy uczestnik mógł powiedzieć o swoich preferencjach. Tutaj możesz przeczytać więcej o wstępnym badaniu.

Dobrowolny egzamin

Jeśli chcecie sprawdzić stopień przyswojenia wiedzy ze szkolenia, to proponujemy egzamin końcowy tuż po jego zakończeniu. Nie jest on dodatkowo płatny. Może trwać 30 lub 60 minut.

Raport poszkoleniowy (ocena szkoleń)

Dane zebrane w ankietach po szkoleniu, nie tylko Wam przekazujemy, ale wcześniej odpowiednio je porządkujemy i przedstawiamy w przejrzystej formie. W ten sposób powstaje raport poszkoleniowy. Pobierz przykładowy raport poszkoleniowy.

Gwarancja jakości

Nasza gwarancja, to rzecz niespotykana na rynku szkoleniowym. Jesteśmy tak pewni tego, że będziecie zadowoleni z wyników szkolenia, że gdyby okazało się, że jednak nie jesteście, to możemy zupełnie bezpłatnie je powtórzyć. Tutaj możesz przeczytać więcej o Gwarancji jakości.

Materiały do pobrania

Poniżej znajdują się materiały do pobrania, które przybliżą to, jak wygląda nasze szkolenie:

Zadanie-szkoleniowe-Word-poziom-zaawansowany (15 kb) Skrypt-wZ-PL-47-50 (196 kb)

Szkolenie Kurs Word - Poziom Zaawansowany w liczbach

133

strony skryptu

63

ćwiczenia

24

unikatowe
dokumenty

16

godzin
szkolenia

13

omawianych
tematów

Co zyskasz dzięki szkoleniu?

Poznasz skróty do zaawansowanych narzędzi

Powtórzymy najbardziej popularne skróty klawiszowe, ale porozmawiamy także o tych, które dotyczą choćby takich narzędzi jak pola automatyczne w Wordzie.

Powtórzysz kluczowe informacje o stylach

W tym temacie szkolenia z Worda opisane zostały narzędzia styli. Style są zapisanymi zestawami formatów, które mogą zostać przypisane tekstowi. Styl może dotyczyć zarówno formatowania czcionki, jak i formatowania akapitu.

Będziesz w sekundę wywoływać często używane bloki tekstu

Bloki konstrukcyjne, to fragmenty dokumentu, które są wielokrotnie wykorzystywane. Zapisując pewien fragment jako blok konstrukcyjny, umożliwiasz sobie szybkie użycie dokładnie takiego samego fragmentu w tym samym, bądź innym dokumencie w dowolnym momencie.

Stworzysz punkty odniesienia w dokumencie

Zakładki są narzędziem, które służy przede wszystkim do dwóch celów – do szybkiego przemieszczania się po dokumencie (od zakładki do zakładki) oraz do wyświetlaniu w wielu miejscach tego samego tekstu, zależnego od tekstu umieszczone w zakładce.

Dzięki zaawansowanemu szkoleniu, zaczniesz automatyzować dokument Worda

Pole to element dokumentu, który w pewien automatyczny sposób określa co ma być w jego miejscu wyświetlane. Jest to więc sposób to automatyzację do pewnego stopnia Twojej pracy W Wordzie.

Będziesz wymieniać się komentarzami z innymi osobami

Narzędzie śledzenia zmian jest przydatne, gdy udostępniasz swój plik innym osobom i oczekujesz od nich propozycji zmian tego pliku – np. wysyłasz szablon umowy klientowi.

Porównasz różne wersje tego samego dokumentu Worda

Narzędzie przydatne wówczas, gdy posiadasz dwie wersje tego samego dokumentu i chcesz sprawdzić różnice między nimi – np. gdy dokument został zmieniony przez inną osobę, ale bez użycia „śledzenia zmian”, a Ty chcesz się upewnić, czy jest on zgodny z oryginałem.

Będziesz generować wiele podobnych dokumentów jednocześnie

Jest to narzędzie, które pozwala w szybki sposób generować wiele dokumentów dla różnych odbiorców. Dokumenty są oparte na wspólnym szablonie, ale każdy z nich wypełniany jest w wybranych miejscach treścią dostosowaną do odbiorcy. Dokumentami wcale nie muszą być listy albo wiadomości email, ale może to być dowolny typ dokumentu, np. formularz, umowa, instrukcje, itp.

W kilka chwil stworzyć przeróżne spisy

Ten rozdział dotyczy elementów dokumentu, które odwołują się do innego jego fragmentu (opisują go, kierują do niego), a konkretnie przypisy, indeksów i wykazów źródeł.

Kurs pokaże Ci jak chronić w Wordzie wybranego części dokumentu

Ochrona dokumentu może mieć różne wymiary – może dotyczyć różnych elementów pliku i jej siła może być inna.

Zmusisz użytkowników do zmiany tylko wskazanych pól

Podstawowym zadaniem formularzy i formantów, za pomocą których są tworzone, jest zbieranie danych od użytkownika – stanowią one wygodny sposób wskazaniu użytkownikowi gdzie i jakie informacje powinien w dokumencie umieścić.

Poznasz podstawy makr, aby automatyzować pracę w Wordzie

Makro to program/aplikacja zapisana w Wordzie, która potrafi wykonać automatycznie pewne operacje. Makro można stworzyć poprzez nagrywanie czynności, które użytkownik wykonuje – makro to będzie później powtarzać dokładnie te same czynności.

Szczegółowy program szkolenia

 • 1.Skróty klawiszowe
  20 min.
 • 2.Powtórka z formatowania akapitów
  20 min.
 • 3.Powtórka ze styli
  30 min.
 • 4.Bloki konstrukcyjne
  45 min.
 • 5.Zakładki
  60 min.
 • 6.Pola
  100 min.
 • 7.Śledzenie zmian
  50 min.
 • 8.Porównywanie dokumentów
  30 min.
 • 9.Odwołania
  60 min.
 • 10.Ochrona dokumentu
  40 min.
 • 11.Tworzenie formularzy
  80 min.
 • 12.Korespondencja seryjna
  80 min.
 • 13.Makra
  60 min.
 • 14.Edycja całego dokumentu
  80 min.

Materiały do pobrania

Poniżej znajdują się materiały do pobrania, które przybliżą to, jak wygląda nasze szkolenie:

Zadanie-szkoleniowe-Word-poziom-zaawansowany (15 kb) Skrypt-wZ-PL-47-50 (196 kb)