MS Excel

Power Query
Czas trwania:
16 godzin
Cena od:
5.830 PLN /grupa
8.660 PLN /grupa
MS Excel
Power Query

Kurs Excel Power Query

Power Query to darmowy dodatek do Excela, który pozwala na analizowanie danych z wielu różnych źródeł. W ten sposób poszerza on możliwości Excela w analizie wielu danych, w szczególności z wielu różnych plików. Używanie Power Query nie wymaga programowania. Nie jest to też jedna z formuł, jak np. WYSZUKAJ.PIONOWO, ale stanowi osobne narzędzie Excela.

Szkolenie kierowane jest do osób, które pracują na dużej ilości danych, które znajdują się w wielu tabelach/arkuszach/plikach. Osoby te potrzebują dane ze sobą zestawiać/łączyć/podsumowywać/porównywać, aby ostatecznie tworzyć z nich raporty albo wyciągać na ich podstawie wnioski.

Uczestnicy powinni znać Excela przynajmniej na poziomie średniozaawansowanym.

Nauczysz się pobierać i analizować dane z różnych źródeł, czyli:

 •    Pobierać w jedno miejsce dane z wielu plików Excela
 •    Łączyć wiele tabel w jedną tabelę.
 •    Transformować dane z różnych plików i wyświetlać je w odpowiedni dla Ciebie sposób
 •    Pobierać dane ze wszystkich plików we wskazanym folderze
 •    Aktualizować swoje raporty jednym kliknięciem, gdy dane w plikach źródłowych się zmienią
 •    Zastąpić część rozwiązań, które opierały się na formułach lub VBA – użycie Power Query często jest prostsze (gdy potrafisz go odpowiednio używać)
 •    Łączyć dane z różnych plików, mimo ich zróżnicowanej budowy
 •    Wybieranie spośród dużej ilości danych (z różnych źródeł) tylko tych potrzebnych i wyświetlanie w tabeli tylko tych właśnie danych.
 •    Łatwo dodawać nowe kolumny, według określonych zasad
 •    Łatwo edytować operacje wykonywane na danych
 •    Podstawy języka M

Informacje o szkoleniu Excel Power Query

Elastyczny program szkolenia

Tematyka kursu jest przez nas odpowiednio przygotowana, tak aby poziom trudności był właściwy dla uczestników szkolenia. Niemniej jednak, klient zawsze ma możliwość dowolnie dopasować omawiane zagadnienia, w czym chętnie pomożemy.

Zarówno stacjonarnie, jak i on-line

Wszystkie nasze szkolenia prowadzimy zarówno stacjonarnie, jak i on-line – wybierz wersję, która bardziej Ci odpowiada. Szkolenia prowadzimy na platformie MS Teams. Są to szkolenia prowadzone na żywo przez trenera.

Tutaj znajdziesz więcej informacji o szkoleniach on-line.

Forma warsztatów

Nasze szkolenia są prowadzone w formie warsztatów komputerowych. Oznacza to, że cały czas uczestnicy wykonują wraz z trenerem praktyczne zadania. Nie wyodrębniamy osobno “czasu na wykład” – teoria, która jest potrzebna, przekazywana jest podczas wykonywania praktycznych ćwiczeń.

Szkolenie w dowolnym miejscu

Szkolimy w całej Polsce, w dowolnym miejscu. Zatrudniamy trenerów rezydujących w różnych częściach kraju, więc duża odległość Państwa firmy od naszej siedziby wcale nie zwiększa kosztów szkolenia.

Szkolenia prowadzimy zazwyczaj w biurze klienta, ale możliwe jest także wynajęcie sali zewnętrznej.

Terminy naszych szkoleń

Prowadzimy tylko szkolenia zamknięte dla firm, dlatego nie prowadzimy terminarza szkoleń. Każde szkolenie jest indywidualnie planowane z klientem.

Dostępność terminów na bieżąco się zmienia, dlatego prosimy o kontakt z nami. Jeśli zależy Państwu na szybkiej realizacji, to zazwyczaj jesteśmy w stanie dopasować się do Państwa potrzeb.

Godziny prowadzenia szkoleń

Dostosujemy się do Waszych potrzeb. Zazwyczaj są to godziny 8:00 – 16:00, ale może zarówno zacząć wcześniej, jak i skończyć później.

Elastyczny harmonogram

W przypadku wielu szkolonych grup, ustalenie jasnego i przejrzystego harmonogramu może stanowić wyzwanie. Dlatego my się tym zajmiemy.

Rozumiemy, że nie każdy pracownik może sobie pozwolić na całodzienną nieobecność w pracy (bo jest wtedy na szkoleniu). Proponujemy sprawdzone systemy mieszane, gdzie pracownik tylko część dnia spędza na szkoleniu. Zobacz przykładowe harmonogramy szkoleń.

Liczba osób w grupie

Rekomendujemy, aby w grupie szkoleniowej było maksymalnie 12 osób, dzięki czemu mają one wysoki komfort pracy. Na życzenie klienta liczebność grupy może być większa.

Liczba osób w grupie ma wpływ na cenę – im więcej osób, tym całkowita cena wyższa, ale cena za osobę niższa.

Szkolenie po polsku i po angielsku

Szkolenie może zostać przeprowadzone w języku polskim lub angielskim.

Jeśli uczestnicy pracują na angielskiej wersji MS Office, to otrzymają materiały dopasowane do takiej wersji. Jeśli szkolenie odbywa się po angielsku, to materiały w całości przygotowane będą w języku angielskim.

Tutaj możesz zobaczyć próbkę materiałów szkoleniowych w języku angielskim.

Udostępniane komupterów

Szkolenia odbywają się zazwyczaj w salach szkoleniowych lub konferencyjnych, gdzie jest odpowiedni komfort pracy. Być może, niektórzy z Was pracują na komputerach stacjonarnych, które ciężko jest przenieść. Nie ma problemu – zapewnimy komputery, jeśli jest taka potrzeba (bez dodatkowych opłat).

Dojazd trenera na szkolenie i nocleg w cenie

Nasza siedziba znajduje się we Wrocławiu, ale zatrudniamy trenerów rezydujących w różnych częściach kraju, dlatego zorganizowanie szkolenia w twoim regionie nie jest żadnym problemem, ani nie zwiększa jego kosztów.

Ponad 170 stronnicowe skrypty + pliki na pendrive’ach

W naszych skryptach znajdziesz informacje na temat omawianych narzędzi, wraz ze wskazówkami i zdjęciami. Są w nich także rozpisane wszystkie ćwiczenie ze szkolenia – zobaczysz jak krok po kroku samodzielnie je rozwiązać.

Oczywiście opieramy szkolenia o zadania w plikach elektronicznych. Jeśli jest to szkolenie z Excela, to otrzymujecie pliki Excela z rzetelnie przygotowanymi danymi, odzwierciedlającymi prawdziwe wyzwania, przed którymi stają jego użytkownicy. Tutaj możesz przeczytać więcej o materiałach szkoleniowych.

Imienne certyfikaty

Każdy z uczestników otrzyma certyfikat uczestnictwa w szkoleniu sygnowany przez Excellent. Będzie znajdować się na nim informacja o temacie szkolenia, czasie jego trwania, oraz najważniejszych omawianych zagadnieniach. Możemy nieodpłatnie wystawić certyfikat w języku angielskim. Tutaj możesz przeczytać więcej o certyfikatach.

Wstępne badanie poziomu wiedzy

Przeprowadzamy (na Wasze życzenie) testy wstępne, żeby zweryfikować, jaki jest poziom wiedzy uczestników – aby szkolenie odpowiednio dostosować. Uzupełniamy je ankietą, aby każdy uczestnik mógł powiedzieć o swoich preferencjach. Tutaj możesz przeczytać więcej o wstępnym badaniu.

Dobrowolny egzamin

Jeśli chcecie sprawdzić stopień przyswojenia wiedzy ze szkolenia, to proponujemy egzamin końcowy tuż po jego zakończeniu. Nie jest on dodatkowo płatny. Może trwać 30 lub 60 minut.

Raport poszkoleniowy (ocena szkoleń)

Dane zebrane w ankietach po szkoleniu, nie tylko Wam przekazujemy, ale wcześniej odpowiednio je porządkujemy i przedstawiamy w przejrzystej formie. W ten sposób powstaje raport poszkoleniowy. Pobierz przykładowy raport poszkoleniowy.

Gwarancja jakości

Nasza gwarancja, to rzecz niespotykana na rynku szkoleniowym. Jesteśmy tak pewni tego, że będziecie zadowoleni z wyników szkolenia, że gdyby okazało się, że jednak nie jesteście, to możemy zupełnie bezpłatnie je powtórzyć. Tutaj możesz przeczytać więcej o Gwarancji jakości.

Materiały do pobrania

Poniżej znajdują się materiały do pobrania, które przybliżą to, jak wygląda nasze szkolenie:

Szkolenie Excel Power Query w liczbach

185

stron skryptu

102

ćwiczenia

54

unikatowych tabel
z danymi

16

godzin
szkolenia

11

omawianych
tematów

Co zyskasz dzięki szkoleniu?

Po szkoleniu z Power Query Pozbierasz w jedno miejsce dane „rozrzucone” w wielu plikach

Podstawowe zadanie Excelowego dodatku Power Query, to pobieranie danych z różnych źródeł i wyświetlanie ich w jednej tabeli. Dane mogą znajdować się w różnych plikach Excela, ale także w innych miejscach, takich jak bazy danych, czy Azure. W ten sposób z „morza” danych wyłuskasz tylko te, które są Ci potrzebne.

Zabezpieczysz się przed pomyłkami przy pobieraniu danych

Power Query przydaje się szczególnie wtedy, gdy operujesz na sporej ilości danych. Gdy danych lub ich źródeł jest dużo, to ryzyko błędu wzrasta, gdy działasz ręcznie. Użycie Power Query zabezpiecza Cię przed ludzkimi błędami.

Power Query tabele z kilku arkuszy połączy w jednym miejscu

Na szkoleniu będziemy także łączyć wiele tabel z tego samego pliku (ale z różnych arkuszy) i za pomocą Power Query wyświetlać je w jednej, zbiorczej tabeli.

Wygodnie będziesz zmieniać zasady pobierania i łączenia danych

Wszystkie operacje wykonywane za pomocą PowerQuery zapisywane są w bardzo przyjaznym interfejsie. Możesz w dowolnym momencie zdecydować, w jaki sposób chcesz je zmienić. Jest to duuużo bardziej wygodne, niż np. modyfikowanie długiej i skomplikowanej formuły w Excelu.

Będziesz odświeżać dane jednym kliknięciem dzięki Power Query

Oczywiście dane się zmieniają / aktualizują. Gdy w miejsce starych danych pojawią się nowe, to wystarczy nacisnąć jeden przycisk, aby pobrać je na nowo.

Będziesz łączyć dane z różnych tabel bez użycia WYSZUKAJ.PIONOWO i podobnych funkcji

Funkcje w Excelu dają niesamowite możliwości. Czasem jednak poziom skomplikowania formuł znacznie rośnie, szczególnie, gdy chcesz wykonać skomplikowane operacje. W PowerQuery te skomplikowane operacje często stają się proste i nie wymagają użycia formuł.

Łatwo rozbudujesz tabele o potrzebne dane, dzięki inteligentnym funkcją Power Query

Nieraz w tabelach wyodrębniamy fragment kolumn – np. z kolumny z datami chcemy „wyciągnąć” do osobnej kolumny sam numer miesiąca. Używamy do tego funkcji (np. tekstowych), narzędzia „Tekst jako kolumny” i innych. Na szkoleniu pokażemy Ci, że Power Query ma wbudowane podobne narzędzia, które w dużo prostszy sposób wykonują te operację. Co ważne, wystarczy to odświeżyć, aby te czynności zostały wykonane na nowo, automatycznie, w mgnieniu oka.

Zmniejszysz rozmiar plików, dzięki szkoleniu z Power Query

Będziesz pobierać tylko te dane, gdy są Ci potrzebne, w więc Twoim pliku nie będą zabierać miejsca wszystkie treści, z których następnie filtrujesz to, czego potrzebujesz – w Twoim pliku będzie tylko TO, CZEGO POTRZEBUJESZ.

Przyspieszysz działanie plików, dzięki rezygnacji z wielu „ciężkich” formuł

Jeśli do tej pory pobieraliście i łączyliście dane za pomocą formuł, to w przypadku dużej ilości danych, te formuły mogły mocno spowalniać działanie pliku. Power Query jest duuużo szybsze – odświeżenie danych zajmuje zazwyczaj nie więcej niż kilka sekund. Odświeżasz tylko wtedy gdy jest to potrzebne, a formuły spowalniają plik cały czas, gdy jest otwarty.

Osiągniesz to bez umiejętności programowania ani znajomości VBA

To wszystko brzmi tak dobrze, jakby było realizowane za pomocą makr i języka VBA. Jest to jednak dodatek stworzony tak, aby był wygodny w używaniu przez większość użytkowników. Żadnego programowania, żadnego VBA, żadnych makr.

Szczegółowy program szkolenia

 • 1.Idea Power Query
  20 min.
 • 2.Tworzenie prostych zapytań
  60 min.
 • 3.Odświeżanie danych
  45 min.
 • 4.Przekształcanie danych
  180 min.
 • 5.Tworzenie nowych kolumn
  70 min.
 • 6.Podsumowania tabel
  40 min.
 • 7.Zarządzanie krokami zapytań
  20 min.
 • 8.Łączenie tabel
  110 min.
 • 9.Scalanie zapytań
  130 min.
 • 10.Inne źródła danych
  15 min.
 • 11.Edytor zaawansowany
  30 min.

Materiały do pobrania

Poniżej znajdują się materiały do pobrania, które przybliżą to, jak wygląda nasze szkolenie: