MS Excel

Power Query
Czas trwania:
16 godzin
Cena od:
6.120 PLN /grupa
9.090 PLN /grupa
MS Excel
Power Query

Kurs Excel Power Query

Power Query to darmowy dodatek do Excela, który pozwala na analizowanie danych z wielu różnych źródeł. W ten sposób poszerza on możliwości Excela w analizie wielu danych, w szczególności z wielu różnych plików. Używanie Power Query nie wymaga programowania. Nie jest to też jedna z formuł, jak np. WYSZUKAJ.PIONOWO, ale stanowi osobne narzędzie Excela.

Szkolenie kierowane jest do osób, które pracują na dużej ilości danych, które znajdują się w wielu tabelach/arkuszach/plikach. Osoby te potrzebują dane ze sobą zestawiać/łączyć/podsumowywać/porównywać, aby ostatecznie tworzyć z nich raporty albo wyciągać na ich podstawie wnioski.

Uczestnicy powinni znać Excela przynajmniej na poziomie średniozaawansowanym.

Nauczysz się pobierać i analizować dane z różnych źródeł, czyli:

 •    Pobierać w jedno miejsce dane z wielu plików Excela
 •    Łączyć wiele tabel w jedną tabelę.
 •    Transformować dane z różnych plików i wyświetlać je w odpowiedni dla Ciebie sposób
 •    Pobierać dane ze wszystkich plików we wskazanym folderze
 •    Aktualizować swoje raporty jednym kliknięciem, gdy dane w plikach źródłowych się zmienią
 •    Zastąpić część rozwiązań, które opierały się na formułach lub VBA – użycie Power Query często jest prostsze (gdy potrafisz go odpowiednio używać)
 •    Łączyć dane z różnych plików, mimo ich zróżnicowanej budowy
 •    Wybieranie spośród dużej ilości danych (z różnych źródeł) tylko tych potrzebnych i wyświetlanie w tabeli tylko tych właśnie danych.
 •    Łatwo dodawać nowe kolumny, według określonych zasad
 •    Łatwo edytować operacje wykonywane na danych
 •    Podstawy języka M

Informacje o szkoleniu Excel Power Query

Test wstępny i badanie poziomu zaawansowania

W celu jak najlepszego dostosowania naszego szkolenia Power Query do potrzeb klienta, oferujemy opcjonalne testy wstępne, które pozwalają zweryfikować poziom wiedzy uczestników. Dodatkowo, przygotowujemy ankietę, aby każdy uczestnik mógł wyrazić swoje preferencje i cele związane z szkoleniem. Naszym celem jest zapewnienie spersonalizowanego podejścia, które pozwoli dostosować treści szkolenia do waszych indywidualnych potrzeb. Więcej informacji na ten temat można znaleźć tutaj.

Ocena szkolenia w formie raportu poszkoleniowego

Nasza praca nie kończy się na samym szkoleniu. Nie tylko zbieramy dane z ankiet po szkoleniu, ale także starannie przetwarzamy je i prezentujemy w formie czytelnego raportu. Naszym celem jest dostarczenie wartościowych informacji. W efekcie tego procesu powstaje raport poszkoleniowy, który pozwoli wam uzyskać feedback od waszych pracowników o ich postępach i preferencjach. Oto przykładowy raport jaki dostaniecie po naszym szkoleniu.

Skrypty w formie papierowej i elektronicznej + pliki na pendrive’ach

W naszych materiałach szkoleniowych z zakresu Power Query znajdziesz szczegółowe informacje dotyczące narzędzia, wraz z praktycznymi wskazówkami i ilustracjami. Wszystkie ćwiczenia w tych materiałach są opisane krok po kroku, co pozwoli uczestnikom na samodzielne wykonywanie zadań.

Nasze materiały opierają się na praktycznych zastosowaniach Power Query, wykorzystując rzeczywiste dane i przykłady, które odzwierciedlają typowe wyzwania, z jakimi stykają się użytkownicy tego narzędzia. Dzięki temu uczestnicy zdobędą konkretne umiejętności i będą gotowi efektywnie korzystać z Power Query.

Dojazd trenera na szkolenie i nocleg w cenie

Mimo że nasza siedziba mieści się we Wrocławiu, jesteśmy elastyczni i gotowi do organizacji szkoleń w różnych regionach kraju. Zatrudniamy trenerów rozlokowanych w różnych częściach Polski, co oznacza, że zorganizowanie szkolenia w Twoim regionie nie stanowi żadnego problemu ani nie wiąże się z dodatkowymi kosztami

Szkolenia w całym kraju

Jesteśmy w stanie dostarczyć szkolenia na terenie całej Polski, bez względu na lokalizację Państwa firmy. Nasza elastyczność polega na tym, że zatrudniamy trenerów rozlokowanych w różnych regionach kraju, co pozwala na utrzymanie stałych kosztów szkolenia, niezależnie od odległości od naszej siedziby.

Dodatkowo, nasza oferta uwzględnia indywidualne potrzeby klienta. Szkolenia mogą być prowadzone w biurze klienta, co jest często preferowaną opcją, ale jeśli klient woli inną lokalizację, jesteśmy w stanie wynająć odpowiednią salę zewnętrzną. Naszym celem jest dostosowanie się do Państwa wymagań i zapewnienie optymalnych warunków szkolenia.

Certyfikat potwierdzający kompetencje Power Query

Każdy uczestnik szkolenia z Power Query otrzyma certyfikat uczestnictwa, który zostanie oficjalnie potwierdzony przez Excellent. Ten certyfikat zawierać będzie informacje dotyczące tematu szkolenia, jego długości oraz kluczowych zagadnień omawianych podczas szkolenia. Dodatkowo, oferujemy możliwość bezpłatnego wystawienia certyfikatu w języku angielskim.

Szkolenie w formie warsztatowej

Nasze szkolenia to prawdziwe warsztaty komputerowe, w których uczestnicy aktywnie uczestniczą i praktykują podczas całej sesji. Nie rozdzielamy oddzielnie “czasu na wykład” i “czasu na praktykę”. Wszelka teoria, która jest niezbędna w nauce narzędzi Power Query, jest przekazywana w trakcie wykonywania konkretnych ćwiczeń. Nasz nacisk skupia się głównie na praktyce i praktycznych zadaniach, co pozwala uczestnikom na bezpośrednie stosowanie zdobytych kompetencji w trakcie szkolenia.

Dobrowolny egzamin

Proponujemy bez dodatkowych opłat przeprowadzenie egzaminu końcowego tuż po zakończeniu szkolenia, co pozwala na ocenę stopnia przyswojenia wiedzy. Egzamin może trwać 30 lub 60 minut, w zależności od Twoich preferencji. Dzięki temu macie możliwość realnej oceny postępu w nabywaniu umiejętności i wiedzy zdobytej podczas szkolenia.

Liczba osób w grupie

Zalecamy, aby w grupie szkoleniowej uczestniczyło maksymalnie 12 osób, co przyczynia się do zapewnienia wysokiego komfortu podczas zajęć. Jednak jesteśmy elastyczni i gotowi dostosować liczebność grupy do indywidualnych preferencji klienta.

Warto zaznaczyć, że liczba uczestników w grupie ma wpływ na cenę szkolenia. Oczywiście, im większa grupa, tym wyższa całkowita cena, ale jednocześnie cena za osobę jest niższa. Naszym celem jest dostosowanie liczby uczestników do potrzeb klienta, tak aby szkolenie było jak najbardziej efektywne i dostosowane do ich oczekiwań.

Szkolenie w języku polskim i angielskim

Szkolenie może być dostosowane do języka uczestników, tj. może być przeprowadzone zarówno w języku polskim, jak i angielskim.

Jeżeli uczestnicy korzystają z wersji MS Office w języku angielskim, to otrzymają materiały dostosowane do tej wersji. Jeśli szkolenie odbywa się w języku angielskim, to materiały szkoleniowe zostaną w pełni przygotowane w języku angielskim.

 

Elastyczny program szkolenia

Szkolenie z Power Query w Excelu przygotowane jest tak, aby przeprowadzić uczestników od podstaw używania tego narzędzia, do opanowania zaawansowanych technik automatyzujących pracę z danymi. Dokładną treść szkolenia możesz zawsze dopasować do swoich potrzeb.

Oto proponowany przez nas program szkolenia dla kursu Excel Power Query.

Zarówno stacjonarnie, jak i on-line

Wszystkie nasze szkolenia prowadzimy zarówno stacjonarnie, jak i on-line – wybierz wersję, która bardziej Ci odpowiada. Szkolenia prowadzimy na platformie MS Teams. Są to szkolenia prowadzone na żywo przez trenera.

Tutaj znajdziesz więcej informacji o szkoleniach on-line.

Terminy naszych szkoleń

Prowadzimy tylko szkolenia zamknięte dla firm, dlatego nie prowadzimy terminarza szkoleń. Każde szkolenie jest indywidualnie planowane z klientem.

Dostępność terminów na bieżąco się zmienia, dlatego prosimy o kontakt z nami. Jeśli zależy Państwu na szybkiej realizacji, to zazwyczaj jesteśmy w stanie dopasować się do Państwa potrzeb.

Godziny prowadzenia szkoleń

Dostosujemy się do Waszych potrzeb. Zazwyczaj są to godziny 8:00 – 16:00, ale może zarówno zacząć wcześniej, jak i skończyć później.

Elastyczny harmonogram

W przypadku wielu szkolonych grup, ustalenie jasnego i przejrzystego harmonogramu może stanowić wyzwanie. Dlatego my się tym zajmiemy.

Rozumiemy, że nie każdy pracownik może sobie pozwolić na całodzienną nieobecność w pracy (bo jest wtedy na szkoleniu). Proponujemy sprawdzone systemy mieszane, gdzie pracownik tylko część dnia spędza na szkoleniu. Zobacz przykładowe harmonogramy szkoleń.

Udostępniane komupterów

Szkolenia odbywają się zazwyczaj w salach szkoleniowych lub konferencyjnych, gdzie jest odpowiedni komfort pracy. Być może, niektórzy z Was pracują na komputerach stacjonarnych, które ciężko jest przenieść. Nie ma problemu – zapewnimy komputery, jeśli jest taka potrzeba (bez dodatkowych opłat).

Gwarancja jakości

Nasza gwarancja, to rzecz niespotykana na rynku szkoleniowym. Jesteśmy tak pewni tego, że będziecie zadowoleni z wyników szkolenia, że gdyby okazało się, że jednak nie jesteście, to możemy zupełnie bezpłatnie je powtórzyć. Tutaj możesz przeczytać więcej o Gwarancji jakości.

Materiały do pobrania

Poniżej znajdują się materiały do pobrania, które przybliżą to, jak wygląda nasze szkolenie:

Test-wstepny-Excel-Sredniozaawansowany (31 kb) Skrypt-Power-Query (328 kb)

Szkolenie Excel Power Query w liczbach

185

stron skryptu

102

ćwiczenia

54

unikatowych tabel
z danymi

16

godzin
szkolenia

11

omawianych
tematów

Co zyskasz dzięki szkoleniu?

Po szkoleniu z Power Query Pozbierasz w jedno miejsce dane „rozrzucone” w wielu plikach

Podstawowe zadanie Excelowego dodatku Power Query, to pobieranie danych z różnych źródeł i wyświetlanie ich w jednej tabeli. Dane mogą znajdować się w różnych plikach Excela, ale także w innych miejscach, takich jak bazy danych, czy Azure. W ten sposób z „morza” danych wyłuskasz tylko te, które są Ci potrzebne.

Zabezpieczysz się przed pomyłkami przy pobieraniu danych

Power Query przydaje się szczególnie wtedy, gdy operujesz na sporej ilości danych. Gdy danych lub ich źródeł jest dużo, to ryzyko błędu wzrasta, gdy działasz ręcznie. Użycie Power Query zabezpiecza Cię przed ludzkimi błędami.

Power Query tabele z kilku arkuszy połączy w jednym miejscu

Na szkoleniu będziemy także łączyć wiele tabel z tego samego pliku (ale z różnych arkuszy) i za pomocą Power Query wyświetlać je w jednej, zbiorczej tabeli.

Wygodnie będziesz zmieniać zasady pobierania i łączenia danych

Wszystkie operacje wykonywane za pomocą PowerQuery zapisywane są w bardzo przyjaznym interfejsie. Możesz w dowolnym momencie zdecydować, w jaki sposób chcesz je zmienić. Jest to duuużo bardziej wygodne, niż np. modyfikowanie długiej i skomplikowanej formuły w Excelu.

Będziesz odświeżać dane jednym kliknięciem dzięki Power Query

Oczywiście dane się zmieniają / aktualizują. Gdy w miejsce starych danych pojawią się nowe, to wystarczy nacisnąć jeden przycisk, aby pobrać je na nowo.

Będziesz łączyć dane z różnych tabel bez użycia WYSZUKAJ.PIONOWO i podobnych funkcji

Funkcje w Excelu dają niesamowite możliwości. Czasem jednak poziom skomplikowania formuł znacznie rośnie, szczególnie, gdy chcesz wykonać skomplikowane operacje. W PowerQuery te skomplikowane operacje często stają się proste i nie wymagają użycia formuł.

Łatwo rozbudujesz tabele o potrzebne dane, dzięki inteligentnym funkcją Power Query

Nieraz w tabelach wyodrębniamy fragment kolumn – np. z kolumny z datami chcemy „wyciągnąć” do osobnej kolumny sam numer miesiąca. Używamy do tego funkcji (np. tekstowych), narzędzia „Tekst jako kolumny” i innych. Na szkoleniu pokażemy Ci, że Power Query ma wbudowane podobne narzędzia, które w dużo prostszy sposób wykonują te operację. Co ważne, wystarczy to odświeżyć, aby te czynności zostały wykonane na nowo, automatycznie, w mgnieniu oka.

Zmniejszysz rozmiar plików, dzięki szkoleniu z Power Query

Będziesz pobierać tylko te dane, gdy są Ci potrzebne, w więc Twoim pliku nie będą zabierać miejsca wszystkie treści, z których następnie filtrujesz to, czego potrzebujesz – w Twoim pliku będzie tylko TO, CZEGO POTRZEBUJESZ.

Przyspieszysz działanie plików, dzięki rezygnacji z wielu „ciężkich” formuł

Jeśli do tej pory pobieraliście i łączyliście dane za pomocą formuł, to w przypadku dużej ilości danych, te formuły mogły mocno spowalniać działanie pliku. Power Query jest duuużo szybsze – odświeżenie danych zajmuje zazwyczaj nie więcej niż kilka sekund. Odświeżasz tylko wtedy gdy jest to potrzebne, a formuły spowalniają plik cały czas, gdy jest otwarty.

Osiągniesz to bez umiejętności programowania ani znajomości VBA

To wszystko brzmi tak dobrze, jakby było realizowane za pomocą makr i języka VBA. Jest to jednak dodatek stworzony tak, aby był wygodny w używaniu przez większość użytkowników. Żadnego programowania, żadnego VBA, żadnych makr.

Szczegółowy program szkolenia

 • 1.Idea Power Query
  20 min.
 • 2.Tworzenie prostych zapytań
  60 min.
 • 3.Odświeżanie danych
  45 min.
 • 4.Przekształcanie danych
  180 min.
 • 5.Tworzenie nowych kolumn
  70 min.
 • 6.Podsumowania tabel
  40 min.
 • 7.Zarządzanie krokami zapytań
  20 min.
 • 8.Łączenie tabel
  110 min.
 • 9.Scalanie zapytań
  130 min.
 • 10.Inne źródła danych
  15 min.
 • 11.Edytor zaawansowany
  30 min.

Materiały do pobrania

Poniżej znajdują się materiały do pobrania, które przybliżą to, jak wygląda nasze szkolenie:

Test-wstepny-Excel-Sredniozaawansowany (31 kb) Skrypt-Power-Query (328 kb)