MS Outlook

Poczta i czas pracy
Czas trwania:
8 godzin
Cena od:
2.410 PLN /grupa
3.620 PLN /grupa
MS Outlook
Poczta i czas pracy

Kurs Outlook - Poczta i Czas Pracy

Na kursie Outlooka pokazane jest, jak korzystać ze skrzynki pocztowej, zarządzać folderami i wyszukiwać wiadomości. Dodatkowo, zobaczysz, jak posługiwać się w Outlooku kontaktami, kalendarzem i notatkami.

Przeznaczone jest dla osób, które nie czują się pewnie podczas używania Outlooka i chcą usprawnić swoją pracę w tym zakresie. Nie jest wymagana znajomość programu.

Dzięki szkoleniu nabędziesz takie umiejętności jak:

 •    Tworzenie szablonów wiadomości
 •    Tworzenie i wykorzystywanie automatycznych podpisów
 •    Zarządzanie wiadomościami i folderami
 •    Efektywne filtrowanie i grupowanie wiadomości
 •    Tworzenie reguł, które automatycznie będą wykonywać określone operacje z Twoimi wiadomościami
 •    Korzystanie z szybkich kroków, czyli sekwencji różnych operacji, które uruchamiasz jednym kliknięciem
 •    Bezpieczne archiwizowanie swoich wiadomości
 •    Efektywna praca z kalendarzem
 •    Tworzenie, zarządzanie i korzystanie z kontaktów
 •    Wykorzystywanie dziennika
 •    Używanie notatek

Informacje o szkoleniu Outlook - Poczta i Czas Pracy/strong>

Elastyczny program szkolenia

Tematyka kursu jest przez nas odpowiednio przygotowana, tak aby poziom trudności był właściwy dla uczestników szkolenia. Niemniej jednak, klient zawsze ma możliwość dowolnie dopasować omawiane zagadnienia, w czym chętnie pomożemy.

Zarówno stacjonarnie, jak i on-line

Wszystkie nasze szkolenia prowadzimy zarówno stacjonarnie, jak i on-line – wybierz wersję, która bardziej Ci odpowiada. Szkolenia prowadzimy na platformie MS Teams. Są to szkolenia prowadzone na żywo przez trenera.

Tutaj znajdziesz więcej informacji o szkoleniach on-line.

Forma warsztatów

Nasze szkolenia są prowadzone w formie warsztatów komputerowych. Oznacza to, że cały czas uczestnicy wykonują wraz z trenerem praktyczne zadania. Nie wyodrębniamy osobno “czasu na wykład” – teoria, która jest potrzebna, przekazywana jest podczas wykonywania praktycznych ćwiczeń.

Szkolenie w dowolnym miejscu

Szkolimy w całej Polsce, w dowolnym miejscu. Zatrudniamy trenerów rezydujących w różnych częściach kraju, więc duża odległość Państwa firmy od naszej siedziby wcale nie zwiększa kosztów szkolenia.

Szkolenia prowadzimy zazwyczaj w biurze klienta, ale możliwe jest także wynajęcie sali zewnętrznej.

Terminy naszych szkoleń

Prowadzimy tylko szkolenia zamknięte dla firm, dlatego nie prowadzimy terminarza szkoleń. Każde szkolenie jest indywidualnie planowane z klientem.

Dostępność terminów na bieżąco się zmienia, dlatego prosimy o kontakt z nami. Jeśli zależy Państwu na szybkiej realizacji, to zazwyczaj jesteśmy w stanie dopasować się do Państwa potrzeb.

Godziny prowadzenia szkoleń

Dostosujemy się do Waszych potrzeb. Zazwyczaj są to godziny 8:00 – 16:00, ale może zarówno zacząć wcześniej, jak i skończyć później.

Elastyczny harmonogram

W przypadku wielu szkolonych grup, ustalenie jasnego i przejrzystego harmonogramu może stanowić wyzwanie. Dlatego my się tym zajmiemy.

Rozumiemy, że nie każdy pracownik może sobie pozwolić na całodzienną nieobecność w pracy (bo jest wtedy na szkoleniu). Proponujemy sprawdzone systemy mieszane, gdzie pracownik tylko część dnia spędza na szkoleniu. Zobacz przykładowe harmonogramy szkoleń.

Liczba osób w grupie

Rekomendujemy, aby w grupie szkoleniowej było maksymalnie 12 osób, dzięki czemu mają one wysoki komfort pracy. Na życzenie klienta liczebność grupy może być większa.

Liczba osób w grupie ma wpływ na cenę – im więcej osób, tym całkowita cena wyższa, ale cena za osobę niższa.

Materiały do pobrania

Poniżej znajdują się materiały do pobrania, które przybliżą to, jak wygląda nasze szkolenie:

Skrypt-oP-PL-14-16 (226 kb)

Szkolenie Outlook - Poczta i Czas Pracy w liczbach

52

strony skryptu

39

ćwiczeń

8

godzin
szkolenia

9

omawianych
tematów

Co zyskasz dzięki szkoleniu?

1. Po kursie będziesz sprawnie wysyłać wiadomości

Podstawową funkcjonalnością programu jest wysyłanie i odbieranie wiadomości e-mail. Aby móc zarządzać wiadomościami, użytkownik powinien mieć z panelu znajdującego się w lewym dolnym ekranie programu wybraną pozycję Poczta.

Nie zagubisz się w gąszczu folderów Outlooka

Skrzynka użytkownika składa się zazwyczaj z kilku elementów (folderów), takich jak np. skrzynka odbiorcza, elementy wysłane, czy elementy usunięte.

Dzięki szkoleniu bezbłędnie odszukasz każdą wiadomość

Filtrowanie skrzynki mailowe bywa frustrujące – bo nie zawsze możemy odnaleźć wiadomości, których szukamy. Na szkoleniu z outlooka pokażemy Ci jak bezproblemowo znaleźć każdą wiadomość.

Outlook będzie działał według Twoich reguł

Aby automatycznie wypełniać własne foldery odpowiednimi wiadomościami, należy stworzyć regułę. Aby stworzyć regułę, zaznacz wiadomość, która będzie spełniać Twoją regułę i ostatecznie będzie kierowana do nowego folderu.

Zautomatyzujesz powtarzalne czynności

Czyli „szybkie kroki”. Na naszym kursie z Outlooka zobaczysz jak zapisywać sekwencje często wykonywanych czynności, aby później realizować je za pomocą tylko jednego kliknięcia.

Sprawnie będziesz archiwizować stare wiadomości

Pliki archiwum możesz mieć widoczne w Outlooku, tak aby wygodnie, w dowolnym momencie móc je przeglądać, ale możesz ich także w Outlooku nie wyświetlać, jeżeli nie potrzebujesz mieć do nich bieżącego dostępu.

Po szkoleniu z Outlooka zaczniesz zarządzać kontaktami

Możesz tworzyć grupy kontaktów, kategoryzować je, przypisywać etykiety, aby całe Twoje „centrum dowodzenia” znajdowało się w jednym miejscu – w Outlooku.

Odkryjesz możliwości Outlookowego kalendarza

Jeśli Twoja praca „kręci się” wokół maili, a tym samym wokół Outlooka, to warto poznać jego kalendarz, aby zintegrować planowanie terminów z innymi zadaniami w jednym narzędziu. Zapraszamy na nasze szkolenie z Outlooka!

Zaczniesz tworzyć w Outlooku notatki

Notatki w Outlooku umożliwiają zapisywanie pomysłów, pytań czy informacji. Przypominają nieco papierowe karteczki, które przyklejamy w różne miejsca, żeby o niczym nie zapomnieć. Notatki w Outlooku można użyć w dowolnym momencie pracy na komputerze.

Szczegółowy program szkolenia

 • 1.Wiadomości
  80 min.
 • 2.Zarządzanie folderami wiadomości
  15 min.
 • 3.Wyszukiwanie wiadomości
  30 min.
 • 4.Reguły wiadomości
  50 min.
 • 5.Archiwizowanie wiadomości
  25 min.
 • 6.Zarządzanie kontaktami
  30 min.
 • 7.Kalendarz
  40 min.
 • 8.Dziennik
  30 min.
 • 9.Notatki
  30 min.

Materiały do pobrania

Poniżej znajdują się materiały do pobrania, które przybliżą to, jak wygląda nasze szkolenie:

Skrypt-oP-PL-14-16 (226 kb)