MS Excel

Podstawowy
Czas trwania:
16 godzin
Cena od:
4.075 PLN /grupa
5.725 PLN /grupa
MS Excel
Podstawowy

Kurs Excel Podstawowy

Jeśli Twoja praca wymaga od Ciebie obsługi komputera, a także obsługi Excela, ale nie czujesz się w tym specjalistą, to zastanów się nad poszerzeniem swoich umiejętności, dzięki kursowi z Excela na poziomie podstawowym. Takie szkolenie pozwala uporządkować wiedzę i w końcu dobrze zrozumieć zasady rządzące tym programem.

Szkolenie kierowane jest do osób, które w Excelu nie pracują w ogóle lub pracują w tym programie bardzo mało, lub pracują w nim na co dzień, ale wykonują tylko bardzo proste czynności, jak np. wpisywanie danych do komórek.

Nasz cel jest taki, aby po zakończeniu szkolenia, uczestnik czuł się pewnie w Excelu, aby rozumiał podstawowe zasady działania tego programu. Pozwoli mu na to nabycie takich umiejętności jak:

 •    Szybka praca dzięki skrótom klawiszowym
 •    Tworzenie estetycznych i czytelnych tabel
 •    Pewność w dodawaniu/usuwaniu kolumn i wierszy
 •    Umiejętność tworzenia prostych formuł
 •    Podstawowa analiza tabel
 •    Efektywne filtrowanie i sortowanie dzięki różnym jego opcjom
 •    Bezproblemowe przenoszenie danych między tabelami
 •    Sprawne porównywanie danych z różnych plików
 •    Wizualizacja danych za pomocą wykresów
 •    Drukowanie arkusza bez niespodzianek

Szkolenie Excel Podstawowy oferujemy w 3 wersjach

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE
Gold star
WERSJA
STANDARDOWA
od 4.075 PLN /grupa
do 5.725 PLN /grupa
Gold starGold star
WERSJA
ROZSZERZONA
Standardowa
+10%
Gold starGold starGold star
WERSJA
DOSKONAŁA
Standardowa
+25%
Elastyczny program szkolenia

Tematyka kursu jest przez nas odpowiednio przygotowana, tak aby poziom trudności był właściwy dla uczestników szkolenia. Niemniej jednak, klient zawsze ma możliwość dowolnie dopasować omawiane zagadnienia, w czym chętnie pomożemy.

Zarówno stacjonarnie, jak i on-line

Wszystkie nasze szkolenia prowadzimy zarówno stacjonarnie, jak i on-line – wybierz wersję, która bardziej Ci odpowiada. Szkolenia prowadzimy na platformie MS Teams. Są to szkolenia prowadzone na żywo przez trenera.

Tutaj znajdziesz więcej informacji o szkoleniach on-line.

Forma warsztatów

Nasze szkolenia są prowadzone w formie warsztatów komputerowych. Oznacza to, że cały czas uczestnicy wykonują wraz z trenerem praktyczne zadania. Nie wyodrębniamy osobno “czasu na wykład” – teoria, która jest potrzebna, przekazywana jest podczas wykonywania praktycznych ćwiczeń.

Szkolenie w dowolnym miejscu

Szkolimy w całej Polsce, w dowolnym miejscu. Zatrudniamy trenerów rezydujących w różnych częściach kraju, więc duża odległość Państwa firmy od naszej siedziby wcale nie zwiększa kosztów szkolenia.

Szkolenia prowadzimy zazwyczaj w biurze klienta, ale możliwe jest także wynajęcie sali zewnętrznej.

Terminy naszych szkoleń

Prowadzimy tylko szkolenia zamknięte dla firm, dlatego nie prowadzimy terminarza szkoleń. Każde szkolenie jest indywidualnie planowane z klientem.

Dostępność terminów na bieżąco się zmienia, dlatego prosimy o kontakt z nami. Jeśli zależy Państwu na szybkiej realizacji, to zazwyczaj jesteśmy w stanie dopasować się do Państwa potrzeb.

Godziny prowadzenia szkoleń

Dostosujemy się do Waszych potrzeb. Zazwyczaj są to godziny 8:00 – 16:00, ale może zarówno zacząć wcześniej, jak i skończyć później.

Elastyczny harmonogram

W przypadku wielu szkolonych grup, ustalenie jasnego i przejrzystego harmonogramu może stanowić wyzwanie. Dlatego my się tym zajmiemy.

Rozumiemy, że nie każdy pracownik może sobie pozwolić na całodzienną nieobecność w pracy (bo jest wtedy na szkoleniu). Proponujemy sprawdzone systemy mieszane, gdzie pracownik tylko część dnia spędza na szkoleniu. Zobacz przykładowe harmonogramy szkoleń.

Liczba osób w grupie

Rekomendujemy, aby w grupie szkoleniowej było maksymalnie 12 osób, dzięki czemu mają one wysoki komfort pracy. Na życzenie klienta liczebność grupy może być większa.

Liczba osób w grupie ma wpływ na cenę – im więcej osób, tym całkowita cena wyższa, ale cena za osobę niższa.

Szkolenie po polsku i po angielsku

Szkolenie może zostać przeprowadzone w języku polskim lub angielskim.

Jeśli uczestnicy pracują na angielskiej wersji MS Office, to otrzymają materiały dopasowane do takiej wersji. Jeśli szkolenie odbywa się po angielsku, to materiały w całości przygotowane będą w języku angielskim.

Tutaj możesz zobaczyć próbkę materiałów szkoleniowych w języku angielskim.

Udostępniane komupterów

Szkolenia odbywają się zazwyczaj w salach szkoleniowych lub konferencyjnych, gdzie jest odpowiedni komfort pracy. Być może, niektórzy z Was pracują na komputerach stacjonarnych, które ciężko jest przenieść. Nie ma problemu – zapewnimy komputery, jeśli jest taka potrzeba (bez dodatkowych opłat).

Dojazd trenera na szkolenie i nocleg w cenie

Nasza siedziba znajduje się we Wrocławiu, ale zatrudniamy trenerów rezydujących w różnych częściach kraju, dlatego zorganizowanie szkolenia w twoim regionie nie jest żadnym problemem, ani nie zwiększa jego kosztów.

Ponad 170 stronnicowe skrypty + pliki na pendrive’ach

W naszych skryptach znajdziesz informacje na temat omawianych narzędzi, wraz ze wskazówkami i zdjęciami. Są w nich także rozpisane wszystkie ćwiczenie ze szkolenia – zobaczysz jak krok po kroku samodzielnie je rozwiązać.

Oczywiście opieramy szkolenia o zadania w plikach elektronicznych. Jeśli jest to szkolenie z Excela, to otrzymujecie pliki Excela z rzetelnie przygotowanymi danymi, odzwierciedlającymi prawdziwe wyzwania, przed którymi stają jego użytkownicy. Tutaj możesz przeczytać więcej o materiałach szkoleniowych.

Imienne certyfikaty

Każdy z uczestników otrzyma certyfikat uczestnictwa w szkoleniu sygnowany przez Excellent. Będzie znajdować się na nim informacja o temacie szkolenia, czasie jego trwania, oraz najważniejszych omawianych zagadnieniach. Możemy nieodpłatnie wystawić certyfikat w języku angielskim. Tutaj możesz przeczytać więcej o certyfikatach.

Wstępne badanie poziomu wiedzy

Przeprowadzamy (na Wasze życzenie) testy wstępne, żeby zweryfikować, jaki jest poziom wiedzy uczestników – aby szkolenie odpowiednio dostosować. Uzupełniamy je ankietą, aby każdy uczestnik mógł powiedzieć o swoich preferencjach. Tutaj możesz przeczytać więcej o wstępnym badaniu.

Spotkanie z trenerem przed szkoleniem (online)

Przed szkoleniem możecie spotkać się z trenerem online, aby omówić merytoryczny zakres szkolenia i jak najlepiej dopasować je do swoich potrzeb.

Dobrowolny egzamin

Jeśli chcecie sprawdzić stopień przyswojenia wiedzy ze szkolenia, to proponujemy egzamin końcowy tuż po jego zakończeniu. Nie jest on dodatkowo płatny. Może trwać 30 lub 60 minut.

Raport poszkoleniowy (ocena szkoleń)

Dane zebrane w ankietach po szkoleniu, nie tylko Wam przekazujemy, ale wcześniej odpowiednio je porządkujemy i przedstawiamy w przejrzystej formie. W ten sposób powstaje raport poszkoleniowy. Pobierz przykładowy raport poszkoleniowy.

Gwarancja jakości

Nasza gwarancja, to rzecz niespotykana na rynku szkoleniowym. Jesteśmy tak pewni tego, że będziecie zadowoleni z wyników szkolenia, że gdyby okazało się, że jednak nie jesteście, to możemy zupełnie bezpłatnie je powtórzyć. Tutaj możesz przeczytać więcej o Gwarancji jakości.

Opieka poszkoleniowa

Dzięki opiece, możecie na podany adres email zadawać nam pytania w tematyce szkolenia, a my będziemy na nie odpowiadać.

Cotygodniowe zadania na maila przez 6 miesięcy

Przez pół roku będziemy wysyłać Wam zadania do samodzielnych ćwiczeń, z tematów poruszanych na szkoleniu. Kilka dni po zadaniach, wysyłamy także rozwiązania, wraz z filmem instruktażowym. Przykładowy mail z zadaniami poszkoleniowymi.

Szkolenia online (ponad 150h)

Nasza baza zawiera obecnie 7 kursów z Excela. Łączny czas potrzebny na ich rozwiązanie szacujemy na 200 godzin. Użytkownik jest prowadzony krok po kroku, po kolejnych tematach, ale może też w każdej chwili zmienić kolejność rozwiązywania lekcji. Czytaj więcej o naszej aplikacji.

Dodatkowe kursy przygotowujące (2,5 h)

Jeśli niektórzy uczestnicy chcą sobie odświeżyć pewne informacje, żeby uczestniczyć w kursie z wyższego poziomu, to oferujemy dodatkowe kursy online, na których w formie filmów szkoleniowych tłumaczymy najważniejsze tematy. Filmy te trwają ok. 2,5 h.

Konsultacja ze specjalistą Excellent

Otrzymujecie w cenie szkolenia możliwość konsultacji ze specjalistą Excellent w formie rozmowy telefonicznej lub połączenia online. Otrzymujecie tyle godzin konsultacji, ile grup szkoleniowych zamówiliście (np. przy 3 grupach – 3 x 60 min konsultacji = 180 min ).

Dostęp do 2000 filmów szkoleniowych

Jeżeli najszybszą drogą do rozwiązania problemu są dla Ciebie filmy szkoleniowe, Calculatic posiada ogromną ich bazę – ponad 2.000 filmów! Pogrupowane są w kategorie, tak aby w kilka sekund znaleźć dokładnie ten, którego potrzebujesz.

Generator zadań dla różnych działów

Możesz codziennie wygenerować zupełnie ok. 250 nowych plików z ćwiczeniami do samodzielnego wykonania. Daje to ok. 7500 ćwiczeń miesięcznie.

Możesz wybrać, jakiego narzędzia w Excelu oraz jakiego tematu mają dotyczyć te ćwiczenia, tak aby odzwierciedlały Twoje zadania w pracy.

Biblioteka Excela online (setki artykułów)

Calculatic zawiera obszerne kompendium wiedzy na tematy związane z programem Excel. Ponad 900 artykułów. Informacje przekazywane są za pośrednictwem przystępnych mediów: interaktywne zdjęcia, filmy szkoleniowe, gotowe pliki Excela z zadaniami do ćwiczeń.

Materiały do pobrania

Poniżej znajdują się materiały do pobrania, które przybliżą to, jak wygląda nasze szkolenie:

Test-wstepny-Excel-eP (76 kb) Excellent-działanie-na-wierszach-i-kolumnach (17 kb) Skrypt-excel-poziom-podstawowy (301 kb)

Szkolenie Excel Podstawowy w liczbach

184

strony skryptu

158

ćwiczeń

56

unikatowych
arkuszy

16

godzin
szkolenia

14

omawianych
tematów

Co zyskasz dzięki szkoleniu?

1. Przyspieszysz pracę dzięki skrótom klawiszowym

Pokażemy Ci, które skróty klawiszowe pozwalają zaoszczędzić najwięcej czasu w codziennej pracy z Excelem. Jeśli pracujesz na dużych tabelach, to nauczymy Cię szybko po takich tabelach się poruszać i je zaznaczać. Skróty klawiszowe to najłatwiejszy sposób na przyspieszenie Twojej pracy więc kładziemy na nie duży nacisk.

2. Będziesz w stanie szybko tworzyć estetyczne tabele

Narzędzia formatowania, mimo że wydają się proste w obsłudze, to potrafią sprawiać problemy w codziennej pracy. Zdarzyło Ci się mieć problemy ze scalonymi komórkami? Środkowaniem ich zawartości? Różnymi kolorami czcionki i komórek? Dzięki szkoleniu osiągniesz pewność co do tego jak używać tych narzędzi.

3. Zaznasz spokoju z rozjeżdżającymi się formatami

Jest to odwieczny problem pracy w Excelu. Kopiujesz komórki z jednej tabeli i wklejasz do drugiej, a ich formaty nie pasują do siebie? Liczby prezentowane są ze złą liczbą miejsc po przecinku, a duże liczby zlewają się i są nieczytelne? Daty zmieniają swój format na nieprawidłowy? Dowiesz się jak postępować, aby takie problemy już więcej się nie pojawiały.

4. Uporządkujesz sobie podstawową wiedzę

Poznasz dobre praktyki posługiwania się Excelem, komórki i danymi w tych komórkach. Zobaczysz jak efektywnie wprowadzać dane do komórek, jak je zmieniać, usuwać. Unikniesz przypadkowych zmian danych w komórkach gdy „coś się kliknęło”, ale nie wiadomo co.

5. Nauczysz się działać na komórkach i arkuszach

Pracując w Excelu, podstawowym elementem są arkusze i komórki. Naucz się szybko i bezproblemowo dodawać i usuwać kolumny, wiersze, komórki, arkusze.

6. Nabierzesz pewności w tworzeniu prostych formuł

Doświadczasz niepewności, gdy przychodzi Ci stworzyć jakąś formułę w Excelu? Nauczymy się najważniejszej rzeczy, jeśli chodzi o tworzenie formuł, czyli jak odwoływać się do komórek (popularne „dolary”). Nie musisz znać zaawansowanych funkcji by tworzyć bardzo przydatne obliczenia.

7. Nauczysz się wykonywać podstawowe obliczenia

Excel to nie tylko tabelka do przeglądania, ale także narzędzie do wyliczenia odpowiednich wartości. Zobaczysz jak szybko i elastycznie obliczać sumę, średnią, wartości największe, najmniejsze, tworzyć instrukcje z funkcją JEŻELI, zaokrąglać liczby i wykonywać inne przydatne obliczenia.

Przykładowe ćwiczenie

8. Szybko będziesz tworzyć i analizować tabele

Jako, że większość pracy w Excelu dzieje się w tabelach, Excel przygotował narzędzie, które pomaga w automatyzacji takiej pracy – jest to automatyczna tabela, słyszałaś/eś o niej? Dzięki temu, Twoje komórki zostaną automatycznie i estetycznie sformatowane (np. co drugi wiersz innym kolorem), funkcje podsumowujące kolumny będą wprowadzone, a Twoje życie stanie się łatwiejsze.

9. Łatwo wyszukasz potrzebne dane za pomocą filtru

Gdy masz już dane w swoich tabelach, to czasem (albo często) trzeba w nich coś znaleźć. Nie będziesz przecież ręcznie szukać wartości spośród tysięcy komórek. Do tego służy właśnie filtr (o którym pewnie słyszałeś/aś). Większość użytkowników stosuje go jednak tylko w podstawowym zakresie, nie znając jego największych zalet, które pozwalają precyzyjnie ustalać warunki wyszukiwania danych w tabeli.

filtrowanie-w-excelu

10. Będziesz bezproblemowo przenosić dane między tabelami

Kto z nas nie mierzył się z tym problemem…? Kopiuje dane z jednej tabeli, wklejam je do drugiej, a dane się zmieniają, albo formatowanie (kolory) ulegają zniekształceniu. Strasznie frustrująca sprawa. Dzięki narzędzi Wklej specjalnie, możesz wygodnie sterować przenoszeniem danych z jednego miejsca w drugie, co jednocześnie jest bardzo proste – ktoś tylko musi Ci pokazać jak to zrobić.

11. Błyskawicznie porównasz dane z różnych plików

Czy bywa irytujące to, gdy musisz na zmianę włączać raz jeden, raz drugi plik Excela, żeby porównać między nimi dane (być może przekopiować lub wykonać inną operację). Narzędzia widoku pozwalają dzięki trzem kliknięciom ustawić w optymalny sposób okno wybranych plików Excela, tak aby wszystkie były widoczne jednocześnie i nie było koniecznie „przeskakiwanie” między nimi.

12. Zwizualizujesz dane za pomocą wykresów

Ci, którzy potrzebują tworzyć wykresy, na pewno wiedzą, że potrafią one stwarzać nieoczekiwane problemy. Pokażemy jak ich unikać, tak aby tworzenie wykresu było przyjemnością, wieńczącą proces przygotowywania i analizowania danych.

13. Wydrukujesz arkusz bez niespodzianek

Czasem przychodzi potrzeba wydrukować dane z arkusza Excela. Arkusz nie ma domyślnie widocznego podziału na strony, jak to jest np. w Wordzie. Ponadto, twórcy Excela skupili się na jego zdolnościach obliczeniowych, a nie łatwości drukowania. Z tego powodu, wydrukowanie dużej tabeli może sprawiać sporo problemów – przychodzi tu z pomocą, przedstawiając przygotowany przez nas zestaw opcji i rozwiązań, które pozwolą wydrukować tabelę/arkusz w czytelny i estetyczny sposób bez żadnych problemów.

14. Zrobisz pierwszy krok do bardziej zaawansowanego Excela

Ostatnim z tematów kursu Excel Podstawowy jest omówienie funkcji WYSZUKAJ.PIONOWO. Jest ona trudniejsza niż wcześniej omawiane funkcje, ale daje tak duże możliwości, że zdecydowaliśmy się pokazywać ją już na poziomie podstawowym. W ten sposób, będzie dla Ciebie to wstęp do bardziej zaawansowanego wykorzystania Excela i będziesz mógła/mogła ocenić, czy chcesz kontynuować swoją przygodę z tym programem, czy wystarczy Ci podstawowa wiedza.

Szczegółowy program szkolenia

 • 1.Skróty klawiszowe
  20 min.
 • 2.Dostosowanie opcji Excela
  20 min.
 • 3.Formatowanie komórek
  30 min.
 • 4.Formaty danych
  30 min.
 • 5.Wprowadzanie danych
  60 min.
 • 6.Operacje na wierszach i kolumnach
  20 min.
 • 7.Narzędzia „Znajdź” i „Zamień”
  40 min.
 • 8.Adresowanie komórek
  120 min.
 • 9.Funkcje i formuły
  130 min.
 • 10.Tabele
  20 min.
 • 11.Filtrowanie i sortowanie
  60 min.
 • 12.Wklej specjalnie
  45 min.
 • 13.Widok
  15 min.
 • 14.Wykresy
  40 min.
 • 15.Drukowanie
  40 min.
 • 16.WYSZUKAJ.PIONOWO
  30 min.

Materiały do pobrania

Poniżej znajdują się materiały do pobrania, które przybliżą to, jak wygląda nasze szkolenie:

Test-wstepny-Excel-eP (76 kb) Excellent-działanie-na-wierszach-i-kolumnach (17 kb) Skrypt-excel-poziom-podstawowy (301 kb)