MS Excel

Podstawowy
Czas trwania:
od 16 godzin
Ilość osób:
min. 5 os
Cena od:
399 PLN
przy 5 os. 540 PLN
MS Excel
Podstawowy

Kurs Excel dla początkujących

Obecnie w prawie każdym biurze wykorzystuje się program Microsoft Excel. Jego uniwersalność powoduje, że jest to niezbędne narzędzie w księgowości, kadrach, dziale zamówień, sprzedaży, zakupów, nie mówiąc już o tak specjalistycznych departamentach jak controlling czy dział analiz.

Jeśli Twoja praca wymaga obsługi komputera i również od Ciebie obsługi tego programu, ale nie czujesz się w tym specjalistą, to zastanów się nad poszerzeniem swoich umiejętności, dzięki kursowi z Excela na poziomie podstawowym. Takie szkolenie pozwala uporządkować wiedzę i w końcu dobrze zrozumieć zasady rządzące Excelem. Nawet jeśli używasz Excela regularnie, to zastanów się czy sprawia Ci on problemy? Czy poświęcasz mu więcej czasu niż chciał(a)byś? Jeśli tak, to zainwestuj w swój czas, którego znaczące pokłady zaoszczędzisz, gdy nauczysz się używać tego programu w sposób efektywny. Do opanowania materiału mogą wystarczyć 2 dni.

Jeśli uważasz, że podstawy programu MS Excel są Ci dobrze znane, to zapraszamy do zapoznania się ze szkoleniami na gdzie potrzebny jest poziom zaawansowany (albo dużo wyższych, jak obsługa ogromnych bazy danych, programowanie visual basic,  power query czy poznanie dodatków: business intelligence).

Wprowadzenie eP
4.6 (92.17%) 23 votes

 

Tematyka Excel podstawowy

No dobrze, ale czego właściwie nauczę się na takim szkoleniu z Microsoft Excel na poziomie podstawowym? Szkolenie porusza zagadnienia, które pozwalają Ci poznać podstawowe operacje: tworzyć proste formuły i funkcje, sortowanie danych, poznać formatowanie warunkowe, tworzyć raporty, zarządzać swoimi tabelami danych i je formatować.

Czy nie okaże się, że wiedzę przekazywaną na kursie już posiadam? Bez problemu możesz to zweryfikować na dwa sposoby. Pierwszy to sprawdzenie programu szkolenia, który jest bardzo szczegółowy, podany wraz z szacunkowym czasem trwania poszczególnych zagadnień. Znajdziesz go na kolejnej zakładce u góry strony. Drugi sposób to rozwiązanie testu wstępnego z Excela, który jest bezpłatny. Nasi specjaliści po sprawdzeniu go, zasugeruj odpowiedni poziom zaawansowania. W ten sposób zostanie pokierowany/a na najwłaściwszy dla Ciebie poziom kursu – możecie być pewni, że uczestnik wyniesie ze spotkania jak najwięcej.

Gdy szykuje szkolenie dla firmy, działamy właśnie w opisany powyżej sposób – przekazujemy programy szkoleń w języku polskim (możliwy jest także język angielski / plik pdf), którymi zainteresowani są uczestnicy, oraz wysyłamy test sprawdzający ich wiedzę. Następnie sugerujemy dla każdej osoby odpowiedni poziom zaawansowania, tak aby szkolenie było możliwie efektywne. Często zdarza się, że w efekcie osoby dzielone są na grupy, tak żeby osoby podstawowe i zaawansowane nie „męczyły” się ze sobą na szkoleniu z racji dużej różnicy w ich wiedzy. Gdy osoby odstają poziomem od reszty możemy zaproponować poziom średnio zaawansowany.

 

Jak wygląda nauka Excela dla początkujących?

Wszystkie nasze kursy, w tym z Excela podstawowego, są warsztatami, gdzie cały czas rozwiązujemy praktyczne ćwiczenia i uczymy się obsługi programu. Trener dba o to, aby każdy z uczestników był w stanie rozwiązać zadania. W razie potrzeby, nasz specjalista trener podchodzi do uczestnika, pomaga mu w rozwiązaniu problemu, tłumaczy niezrozumiałe kwestie. Żadna osoba podczas szkolenia nie jest pozostawiona sama sobie, jeśli pewne zagadnienia są dla niej trudne. Zobacz na oczy nasze praktyczne zajęcia, wyślij mail i poznaj nasze praktyczne nauczanie programu Microsoft Excel.

Informacje organizacyjne

Szkolenie w Waszym biurze – profesjonalnie i wygodnie!
Szkolimy zazwyczaj w grupach nie większych niż 10 osób
Szkolenie może dotyczyć dowolnej z wersji MS Office 2007, 2010, 2013, 2016
Przygotowujemy szkolenia zarówno dla POLSKIEGO, jak i ANGIELSKIEGO interfejsu
W razie potrzeby, zapewnimy sprzęt komputerowy

Co zyskasz dzięki szkoleniu Excel Podstawowy?

1. Przyspieszysz pracę dzięki skrótom klawiszowym

Pokażemy Ci, które skróty klawiszowe pozwalają zaoszczędzić najwięcej czasu w codziennej pracy z Excelem. Jeśli pracujesz na dużych tabelach, to nauczymy Cię szybko po takich tabelach się poruszać i je zaznaczać. Skróty klawiszowe to najłatwiejszy sposób na przyspieszenie Twojej pracy więc kładziemy na nie duży nacisk.

kurs excel podstawowy - skróty klawiszowe

2. Będziesz w stanie szybko tworzyć estetyczne tabele

Narzędzia formatowania, mimo że wydają się proste w obsłudze, to potrafią sprawiać problemy w codziennej pracy. Zdarzyło Ci się mieć problemy ze scalonymi komórkami? Środkowaniem ich zawartości? Różnymi kolorami czcionki i komórek? Dzięki szkoleniu osiągniesz pewność co do tego jak używać tych narzędzi.

elastyczne tabele

3. Zaznasz spokoju z rozjeżdżającymi się formatami

Jest to odwieczny problem pracy w Excelu. Kopiujesz komórki z jednej tabeli i wklejasz do drugiej, a ich formaty nie pasują do siebie? Liczby prezentowane są ze złą liczbą miejsc po przecinku, a duże liczby zlewają się i są nieczytelne? Daty zmieniają swój format na nieprawidłowy? Dowiesz się jak postępować, aby takie problemy już więcej się nie pojawiały.

Kurs Excel podstawowy i zawarte w nim formaty

4. Uporządkujesz sobie podstawową wiedzę

Poznasz dobre praktyki posługiwania się Excelem, komórki i danymi w tych komórkach. Zobaczysz jak efektywnie wprowadzać dane do komórek, jak je zmieniać, usuwać. Unikniesz przypadkowych zmian danych w komórkach gdy „coś się kliknęło”, ale nie wiadomo co.

szkolenie excel podstawy

5. Nauczysz się działać na komórkach i arkuszach

Pracując w Excelu, podstawowym elementem są arkusze i komórki. Naucz się szybko i bezproblemowo dodawać i usuwać kolumny, wiersze, komórki, arkusze.

komórki i arkusze

6. Nabierzesz pewności w tworzeniu prostych formuł

Doświadczasz niepewności, gdy przychodzi Ci stworzyć jakąś formułę w Excelu? Nauczymy się najważniejszej rzeczy, jeśli chodzi o tworzenie formuł, czyli jak odwoływać się do komórek (popularne „dolary”). Nie musisz znać zaawansowanych funkcji by tworzyć bardzo przydatne obliczenia.

nauka excela podstawy - proste formuły

7. Nauczysz się wykonywać podstawowe obliczenia

Excel to nie tylko tabelka do przeglądania, ale także narzędzie do wyliczenia odpowiednich wartości. Zobaczysz jak szybko i elastycznie obliczać sumę, średnią, wartości największe, najmniejsze, tworzyć instrukcje z funkcją JEŻELI, zaokrąglać liczby i wykonywać inne przydatne obliczenia.

podstawowy kurs i obliczenia

8. Szybko będziesz tworzyć i analizować tabele

Jako, że większość pracy w Excelu dzieje się w tabelach, Excel przygotował narzędzie, które pomaga w automatyzacji takiej pracy – jest to automatyczna tabela, słyszałaś/eś o niej? Dzięki temu, Twoje komórki zostaną automatycznie i estetycznie sformatowane (np. co drugi wiersz innym kolorem), funkcje podsumowujące kolumny będą wprowadzone, a Twoje życie stanie się łatwiejsze.

tworzenie i analizowanie tabel

9. Łatwo wyszukasz potrzebne dane za pomocą filtru

Gdy masz już dane w swoich tabelach, to czasem (albo często) trzeba w nich coś znaleźć. Nie będziesz przecież ręcznie szukać wartości spośród tysięcy komórek. Do tego służy właśnie filtr (o którym pewnie słyszałeś/aś). Większość użytkowników stosuje go jednak tylko w podstawowym zakresie, nie znając jego największych zalet, które pozwalają precyzyjnie ustalać warunki wyszukiwania danych w tabeli.

Excel dla początkujących - filtr

10. Będziesz bezproblemowo przenosić dane między tabelami

Kto z nas nie mierzył się z tym problemem…? Kopiuje dane z jednej tabeli, wklejam je do drugiej, a dane się zmieniają, albo formatowanie (kolory) ulegają zniekształceniu. Strasznie frustrująca sprawa. Dzięki narzędzi Wklej specjalnie, możesz wygodnie sterować przenoszeniem danych z jednego miejsca w drugie, co jednocześnie jest bardzo proste – ktoś tylko musi Ci pokazać jak to zrobić.

przenoszenie danych między wierszami

11. Błyskawicznie porównasz dane z różnych plików

Czy bywa irytujące to, gdy musisz na zmianę włączać raz jeden, raz drugi plik Excela, żeby porównać między nimi dane (być może przekopiować lub wykonać inną operację). Narzędzia widoku pozwalają dzięki trzem kliknięciom ustawić w optymalny sposób okno wybranych plików Excela, tak aby wszystkie były widoczne jednocześnie i nie było koniecznie „przeskakiwanie” między nimi.

Kurs excel dla początkujących

12. Zwizualizujesz dane za pomocą wykresów

Ci, którzy potrzebują tworzyć wykresy, na pewno wiedzą, że potrafią one stwarzać nieoczekiwane problemy. Pokażemy jak ich unikać, tak aby tworzenie wykresu było przyjemnością, wieńczącą proces przygotowywania i analizowania danych.

analiza danych

13. Wydrukujesz arkusz bez niespodzianek

Czasem przychodzi potrzeba wydrukować dane z arkusza Excela. Arkusz nie ma domyślnie widocznego podziału na strony, jak to jest np. w Wordzie. Ponadto, twórcy Excela skupili się na jego zdolnościach obliczeniowych, a nie łatwości drukowania. Z tego powodu, wydrukowanie dużej tabeli może sprawiać sporo problemów – przychodzi tu z pomocą, przedstawiając przygotowany przez nas zestaw opcji i rozwiązań, które pozwolą wydrukować tabelę/arkusz w czytelny i estetyczny sposób bez żadnych problemów.

drukowanie Excela

14. Zrobisz pierwszy krok do bardziej zaawansowanego Excela

Ostatnim z tematów kursu Excel Podstawowy jest omówienie funkcji WYSZUKAJ.PIONOWO. Jest ona trudniejsza niż wcześniej omawiane funkcje, ale daje tak duże możliwości, że zdecydowaliśmy się pokazywać ją już na poziomie podstawowym. W ten sposób, będzie dla Ciebie to wstęp do bardziej zaawansowanego wykorzystania Excela i będziesz mógła/mogła ocenić, czy chcesz kontynuować swoją przygodę z tym programem, czy wystarczy Ci podstawowa wiedza.

od kursu podstawowego z Excela do zaawansowanego

Co otrzymasz na szkoleniu?

elastyczna tematyka

Elastyczna tematyka kursu Excel Podstawowy

Tematyka kursu Excel Poziom Podstawowy jest przez nas odpowienio przygotowana, tak aby poziom trudności był właściwy dla osób rozpoczynających dopiero pracę w Excelu lub korzystających z programu sporadycznie. Niemniej jednak, klient zawsze ma możliwość dowolnie dopasować omawiane zagadnienia, w czym chętnie pomożemy.

excel dla zielonych - certyfikat

Certyfikat

Wszyscy kursanci otrzymają potwierdzenie uczestnictwa w kursie Excel Poziom Podstawowy, czyli certyfikat. Taki dokument będzie zawierał informację o czasie trwania szkolenia, czyli 16 h. Uwzględniona będzie informacja o tym, że szkolenie dotyczyło zagadnień związanych z Excelem dla osób początkujących.

excel od podstaw - egzamin końcowy

Excel od podstaw – egzamin końcowy

Chcecie sprawdzić poziom wiedzy uczestników Excela od podstaw po jego zakończeniu? Nie ma problemu! Oferujemy bezpłatny egzamin, trwający 30 lub 60 minut – decyzja należy do Was. My go sprawdzamy, a następnie prześlemy Wam wyniki.

excel kurs podstawowy - test wstępny

Wstępny test wiedzy z nauki Excela od podstawy

Zachęcamy do skorzystania ze wstępnego badania poziomu wiedzy potencjalnych uczestników. Jest to zupełnie darmowe i niezobowiązujące. Otrzymacie wówczas plik Excela z 30-oma zadaniami, które każdy z Was powinien spróbować rozwiązać. Na tej podstawie, zasugerujemy odpowiedni poziom szkolenia i podpowiemy, czy na pewno nauka Excela od podstaw to dobra ścieżka rozwoju.

excel od podstawy - opieka poszkoleniowa

Opieka poszkoleniowa nie tylko dla początkujących

Jeśli potrzebujesz wsparcia po zakończeniu szkolenia, to pamiętaj, że zawsze możesz odezwać się do nas na adres excellent@calculatic.pl z prośbą o pomoc w rozwiązaniu problemu z Excelem.

materiały szkoleniowe

Kurs Excel podstawowy – 160 stron skryptu

Wychodząc ze szkolenia na poziomie podstawowym, prawdopodobnie będziecie chcieli powtórzyć niektóre informacje. Pomoże Wam w tym nasz niezastąpiony skrypt, który zawiera wszystkie najważniejsze informacje dotyczące zagadnień poruszanych na szkoleniu.

Co bardzo ważne, każde z ćwiczeń szkoleniowych jest dokładnie, krok po kroku w nim opisane, wiec nawet jeśli nie pamiętasz jak należało rozwiązać któreś z zadań, to możesz w każdej chwili zerknąć do skryptu.

harmonogram szkoleń

Dostosuj kalendarz szkoleń

Chcesz przeszkolić wiele osób, ale nie wiesz jak rozłożyć spotkania w czasie? Zaproponujemy elastyczny harmonogram, dzięki któremu grupy szkoleniowe będą odpowiednio „wymieszane”.

Co to w praktyce oznacza? Jedna grupa osób nie musi szkolić się przez cały dzień, tylko np. przez pół dnia, dzięki czemu może wrócić do swoich coddziennych obowiązków i nadrobić najważniejsze zadania w pracy.

Szczegółowy program szkolenia

 • 1.Skróty klawiszowe
  15 min.
 • 2.Formatowanie komórek
  30 min.
 • 3.Formaty danych
  30 min.
 • 4.Wprowadzanie danych
  60 min.
 • 5.Operacje na arkuszach
  30 min.
 • 6.Referencje
  120 min.
 • 7.Funkcje i formuły
  110 min.
 • 8.Tabele
  45 min.
 • 9.Filtrowanie i sortowanie
  70 min.
 • 10.Wklej specjalnie
  45 min.
 • 11.Widok
  40 min.
 • 12.Wykresy
  50 min.
 • 13.Drukowanie
  40 min.
 • 14.WYSZUKAJ.PIONOWO
  30 min.

Materiały do pobrania

Galeria ze szkoleń

Galeria ze szkoleń