MS Excel

Średni / Zaawansowany
Czas trwania:
16 godzin
Cena od:
4.450 PLN /grupa
6.430 PLN /grupa
MS Excel
Średni / Zaawansowany

Kurs Excel Średni / Zaawansowany

Szkolenie średniozaawansowane to omawianie zagadnień ze wszystkich kategorii pracy z arkuszem kalkulacyjnym, m.in. formułami, analizą danych, wykresami, tabelami przestawnymi, wyszukiwaniem czy formatowaniem. Każdy z uczestników jest w stanie wtedy poznać możliwości programu i skoncentrować swoją naukę na tych zagadnieniach, które są dla niej/niego najbardziej przydatne.

Nasze szkolenie na poziomie Średni / Zaawansowany oferuje uczestnikom możliwość poszerzenia i pogłębienia ich istniejącej wiedzy i umiejętności w danej dziedzinie. Program skupia się na praktycznych zastosowaniach formuł i automatyzacji pracy z Excelem.

Nasze szkolenie zostało stworzone z myślą o osobach, które pracują regularnie z Excelem i chcą zautomatyzować i usprawnić prace z tym oprogramowaniem.

To szkolenie pozwoli nie tylko na poznanie nowych i bardziej zaawansowanych narzędzi Excela, w szczególności będzie potrafił:

 •    Posługiwać się skrótami klawiszowymi
 •    Efektywnie stosować referencje w szerokim zastosowaniu
 •    Używać zależności formuł
 •    Efektywnie używać funkcji analizy danych
 •    Optymalnie stosować zagnieżdżanie funkcji
 •    Sprawnie używać funkcji dat
 •    Używać formatowania warunkowego za pomocą formuł
 •    Edytować, wyławiać części, wskazywać cechy tekstów
 •    Wskazywać wartości danych tabel przestawnych w różnych wariantach
 •    Pracować z makrami (tj. nagrywanie, obróbka danych, praktyczne zastosowanie)

Szkolenie Excel Średni / Zaawansowany oferujemy w 3 wersjach

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE
Gold star
WERSJA
STANDARDOWA
od 4.450 PLN /grupa
do 6.430 PLN /grupa
Gold starGold star
WERSJA
ROZSZERZONA
Standardowa
+10%
Gold starGold starGold star
WERSJA
DOSKONAŁA
Standardowa
+25%
Elastyczny program szkolenia

Tematyka kursu jest przez nas odpowiednio przygotowana, tak aby poziom trudności był właściwy dla uczestników szkolenia. Niemniej jednak, klient zawsze ma możliwość dowolnie dopasować omawiane zagadnienia, w czym chętnie pomożemy.

Zarówno stacjonarnie, jak i on-line

Wszystkie nasze szkolenia prowadzimy zarówno stacjonarnie, jak i on-line – wybierz wersję, która bardziej Ci odpowiada. Szkolenia prowadzimy na platformie MS Teams. Są to szkolenia prowadzone na żywo przez trenera.

Tutaj znajdziesz więcej informacji o szkoleniach on-line.

Forma warsztatów

Nasze szkolenia są prowadzone w formie warsztatów komputerowych. Oznacza to, że cały czas uczestnicy wykonują wraz z trenerem praktyczne zadania. Nie wyodrębniamy osobno “czasu na wykład” – teoria, która jest potrzebna, przekazywana jest podczas wykonywania praktycznych ćwiczeń.

Szkolenie w dowolnym miejscu

Szkolimy w całej Polsce, w dowolnym miejscu. Zatrudniamy trenerów rezydujących w różnych częściach kraju, więc duża odległość Państwa firmy od naszej siedziby wcale nie zwiększa kosztów szkolenia.

Szkolenia prowadzimy zazwyczaj w biurze klienta, ale możliwe jest także wynajęcie sali zewnętrznej.

Terminy naszych szkoleń

Prowadzimy tylko szkolenia zamknięte dla firm, dlatego nie prowadzimy terminarza szkoleń. Każde szkolenie jest indywidualnie planowane z klientem.

Dostępność terminów na bieżąco się zmienia, dlatego prosimy o kontakt z nami. Jeśli zależy Państwu na szybkiej realizacji, to zazwyczaj jesteśmy w stanie dopasować się do Państwa potrzeb.

Godziny prowadzenia szkoleń

Dostosujemy się do Waszych potrzeb. Zazwyczaj są to godziny 8:00 – 16:00, ale może zarówno zacząć wcześniej, jak i skończyć później.

Elastyczny harmonogram

W przypadku wielu szkolonych grup, ustalenie jasnego i przejrzystego harmonogramu może stanowić wyzwanie. Dlatego my się tym zajmiemy.

Rozumiemy, że nie każdy pracownik może sobie pozwolić na całodzienną nieobecność w pracy (bo jest wtedy na szkoleniu). Proponujemy sprawdzone systemy mieszane, gdzie pracownik tylko część dnia spędza na szkoleniu. Zobacz przykładowe harmonogramy szkoleń.

Liczba osób w grupie

Rekomendujemy, aby w grupie szkoleniowej było maksymalnie 12 osób, dzięki czemu mają one wysoki komfort pracy. Na życzenie klienta liczebność grupy może być większa.

Liczba osób w grupie ma wpływ na cenę – im więcej osób, tym całkowita cena wyższa, ale cena za osobę niższa.

Szkolenie po polsku i po angielsku

Szkolenie może zostać przeprowadzone w języku polskim lub angielskim.

Jeśli uczestnicy pracują na angielskiej wersji MS Office, to otrzymają materiały dopasowane do takiej wersji. Jeśli szkolenie odbywa się po angielsku, to materiały w całości przygotowane będą w języku angielskim.

Tutaj możesz zobaczyć próbkę materiałów szkoleniowych w języku angielskim.

Udostępniane komupterów

Szkolenia odbywają się zazwyczaj w salach szkoleniowych lub konferencyjnych, gdzie jest odpowiedni komfort pracy. Być może, niektórzy z Was pracują na komputerach stacjonarnych, które ciężko jest przenieść. Nie ma problemu – zapewnimy komputery, jeśli jest taka potrzeba (bez dodatkowych opłat).

Dojazd trenera na szkolenie i nocleg w cenie

Nasza siedziba znajduje się we Wrocławiu, ale zatrudniamy trenerów rezydujących w różnych częściach kraju, dlatego zorganizowanie szkolenia w twoim regionie nie jest żadnym problemem, ani nie zwiększa jego kosztów.

Ponad 170 stronnicowe skrypty + pliki na pendrive’ach

W naszych skryptach znajdziesz informacje na temat omawianych narzędzi, wraz ze wskazówkami i zdjęciami. Są w nich także rozpisane wszystkie ćwiczenie ze szkolenia – zobaczysz jak krok po kroku samodzielnie je rozwiązać.

Oczywiście opieramy szkolenia o zadania w plikach elektronicznych. Jeśli jest to szkolenie z Excela, to otrzymujecie pliki Excela z rzetelnie przygotowanymi danymi, odzwierciedlającymi prawdziwe wyzwania, przed którymi stają jego użytkownicy. Tutaj możesz przeczytać więcej o materiałach szkoleniowych.

Imienne certyfikaty

Każdy z uczestników otrzyma certyfikat uczestnictwa w szkoleniu sygnowany przez Excellent. Będzie znajdować się na nim informacja o temacie szkolenia, czasie jego trwania, oraz najważniejszych omawianych zagadnieniach. Możemy nieodpłatnie wystawić certyfikat w języku angielskim. Tutaj możesz przeczytać więcej o certyfikatach.

Wstępne badanie poziomu wiedzy

Przeprowadzamy (na Wasze życzenie) testy wstępne, żeby zweryfikować, jaki jest poziom wiedzy uczestników – aby szkolenie odpowiednio dostosować. Uzupełniamy je ankietą, aby każdy uczestnik mógł powiedzieć o swoich preferencjach. Tutaj możesz przeczytać więcej o wstępnym badaniu.

Spotkanie z trenerem przed szkoleniem (online)

Przed szkoleniem możecie spotkać się z trenerem online, aby omówić merytoryczny zakres szkolenia i jak najlepiej dopasować je do swoich potrzeb.

Dobrowolny egzamin

Jeśli chcecie sprawdzić stopień przyswojenia wiedzy ze szkolenia, to proponujemy egzamin końcowy tuż po jego zakończeniu. Nie jest on dodatkowo płatny. Może trwać 30 lub 60 minut.

Raport poszkoleniowy (ocena szkoleń)

Dane zebrane w ankietach po szkoleniu, nie tylko Wam przekazujemy, ale wcześniej odpowiednio je porządkujemy i przedstawiamy w przejrzystej formie. W ten sposób powstaje raport poszkoleniowy. Pobierz przykładowy raport poszkoleniowy.

Gwarancja jakości

Nasza gwarancja, to rzecz niespotykana na rynku szkoleniowym. Jesteśmy tak pewni tego, że będziecie zadowoleni z wyników szkolenia, że gdyby okazało się, że jednak nie jesteście, to możemy zupełnie bezpłatnie je powtórzyć. Tutaj możesz przeczytać więcej o Gwarancji jakości.

Opieka poszkoleniowa

Dzięki opiece, możecie na podany adres email zadawać nam pytania w tematyce szkolenia, a my będziemy na nie odpowiadać.

Cotygodniowe zadania na maila przez 6 miesięcy

Przez pół roku będziemy wysyłać Wam zadania do samodzielnych ćwiczeń, z tematów poruszanych na szkoleniu. Kilka dni po zadaniach, wysyłamy także rozwiązania, wraz z filmem instruktażowym. Przykładowy mail z zadaniami poszkoleniowymi.

Szkolenia online (ponad 150h)

Nasza baza zawiera obecnie 7 kursów z Excela. Łączny czas potrzebny na ich rozwiązanie szacujemy na 200 godzin. Użytkownik jest prowadzony krok po kroku, po kolejnych tematach, ale może też w każdej chwili zmienić kolejność rozwiązywania lekcji. Czytaj więcej o naszej aplikacji.

Dodatkowe kursy przygotowujące (2,5 h)

Jeśli niektórzy uczestnicy chcą sobie odświeżyć pewne informacje, żeby uczestniczyć w kursie z wyższego poziomu, to oferujemy dodatkowe kursy online, na których w formie filmów szkoleniowych tłumaczymy najważniejsze tematy. Filmy te trwają ok. 2,5 h.

Konsultacja ze specjalistą Excellent

Otrzymujecie w cenie szkolenia możliwość konsultacji ze specjalistą Excellent w formie rozmowy telefonicznej lub połączenia online. Otrzymujecie tyle godzin konsultacji, ile grup szkoleniowych zamówiliście (np. przy 3 grupach – 3 x 60 min konsultacji = 180 min ).

Dostęp do 2000 filmów szkoleniowych

Jeżeli najszybszą drogą do rozwiązania problemu są dla Ciebie filmy szkoleniowe, Calculatic posiada ogromną ich bazę – ponad 2.000 filmów! Pogrupowane są w kategorie, tak aby w kilka sekund znaleźć dokładnie ten, którego potrzebujesz.

Generator zadań dla różnych działów

Możesz codziennie wygenerować zupełnie ok. 250 nowych plików z ćwiczeniami do samodzielnego wykonania. Daje to ok. 7500 ćwiczeń miesięcznie.

Możesz wybrać, jakiego narzędzia w Excelu oraz jakiego tematu mają dotyczyć te ćwiczenia, tak aby odzwierciedlały Twoje zadania w pracy.

Biblioteka Excela online (setki artykułów)

Calculatic zawiera obszerne kompendium wiedzy na tematy związane z programem Excel. Ponad 900 artykułów. Informacje przekazywane są za pośrednictwem przystępnych mediów: interaktywne zdjęcia, filmy szkoleniowe, gotowe pliki Excela z zadaniami do ćwiczeń.

Materiały do pobrania

Poniżej znajdują się materiały do pobrania, które przybliżą to, jak wygląda nasze szkolenie:

Test-wstepny-Excel-eZ (34 kb) Skrypt-eS-eZ (299 kb)

Szkolenie Excel Średni / Zaawansowany w liczbach

146

stron skryptu

156

ćwiczeń

59

unikatowych arkuszy

16

godzin szkolenia

12

omawianych tematów

Co zyskasz dzięki szkoleniu?

1. Skróty klawiszowe

Rozwijając swoje Excelowe umiejętności, każdy poszukuje miejsca by usprawnić swoją pracę. Wiele skrótów klawiszowych jest powszechnie używane, zapewne ty też zauważyłeś/aś jak usprawniły przyspieszyły twoją pracę z Excelem. Na tum szkoleniu pokażemy ci skróty, które jeszcze zwiększa twoją efektywność w zaawansowanym poruszaniu się po arkuszu.

skroty-klawiszowe

2. Formuły w formatowaniu warunkowym

Proste formatowanie warunkowe to dla ciebie zbyt mało? Pokażemy ci jak je rozbudować przy użyciu różnych formuł, dzięki czemu będziesz mógł tworzyć skomplikowane formaty i jeszcze bardziej wyróżniać swoje dane.

formatowanie-warunkowe

3. Nauczysz się tworzyć wykresy “na każdą okazję”.

Wykresy wydają się banalną rzeczą, ale jak często  w raportach czy analizach danych nie przedstawiają tego, czego maja przedstawiać? Na szkoleniu nauczysz się tworzyć zaawansowane wykresy, takie jak wykresy kombinowane, wykresy dynamiczne i wykresy radarowe. Będziesz stanie wizualizować dane w bardziej zaawansowany sposób, prezentując zależności, trendy i porównania.

zaawansowane-wykresy

4. Nie tylko obliczenia i raporty

Excel to nie tylko liczby! Tekst to również jego ważny element, dlatego pokażemy ci jak efektywnie używać zaawansowanych funkcji tekstowych takich. Otrzymywanie tekstów w sposób automatyczny, pobieranie jedynie interesujących cię informacji z tekstu czy wyciągnięcie z tekstu informacji reprezentowanych przez dane znaki to tylko z niektórych umiejętność jakie zdobędziesz.

funkcje-tekstowe

5. Poznasz moc list rozwijanych

Listy rozwijane są przydatnym narzędziem do tworzenia interaktywnych formularzy i ułatwienia wprowadzania danych. Uczestnicy nauczą się, jak definiować listy rozwijane, określać opcje wyboru oraz przypisywać je do komórek w arkuszu kalkulacyjnym. Dzięki temu będą mogli tworzyć formularze, w których użytkownik będzie mógł wybierać wartości z predefiniowanej listy, co przyspieszy proces wprowadzania danych, zapewni ich poprawność i ułatwi analizę.

listy-rozwijane

6. Poznasz zaawansowane techniki formatowania

Na szkolenie nauczysz się zaawansowanych technik formatowania, takich jak warunkowe formatowanie oparte na formułach, używanie efektów wizualnych, dostosowywanie stylów i motywów. będziesz mógł tworzyć profesjonalnie wyglądające raporty i prezentacje danych, które przyciągną uwagę odbiorców.

7. Zaawansowane formatowanie tabel przestawnych.

Pokażemy ci jak przedstawiać dane w tabelach przestawnych w bardziej niestandardowy sposób. Twoje tabele będą pokazywały wartości w sposób jaki tobie odpowiada najbardziej! nauczymy cię jak szybko je aktualizować oraz jak tworzyć w nich elementy, których niema w danych źródłowych.

tabele-przestawne

8. Automatyzuj swoja pracę efektywniej z makrami

Makra w Excelu to narzędzie, które potrafi zautomatyzować dużą część pracy i zaoszczędzić ogrom czasu. Pokażemy ci jak bardzo uproszczą ci prace z Excelem, a co najważniejsze zrobimy to w przystępny sposób, by rozwiać przekonanie, że makra są czymś niezwykle trudnym.

makra-w-excelu

Szczegółowy program szkolenia

 • 1.Skróty klawiszowe
  20 min.
 • 2.Referencje
  35 min.
 • 3.Inspekcja formuł
  35 min.
 • 4.Funkcje analizy danych
  130 min.
 • 5.Funkcje logiczne
  70 min.
 • 6.Tekst jako kolumny
  50 min.
 • 7.Funkcje dat
  80 min.
 • 8.Formatowanie warunkowe z użyciem formuł
  60 min.
 • 9.Funkcje tekstowe
  30 min.
 • 10.Walidacja danych
  50 min.
 • 11.Tabele przestawne
  90 min.
 • 12.Makra
  70 min.

Materiały do pobrania

Poniżej znajdują się materiały do pobrania, które przybliżą to, jak wygląda nasze szkolenie:

Test-wstepny-Excel-eZ (34 kb) Skrypt-eS-eZ (299 kb)