MS Word

Średniozaawansowany
Czas trwania:
16 godzin
Ilość osób:
max. 12 osób
Cena od:
3.200 PLN /grupa
4.520 PLN /grupa
MS Word
Średniozaawansowany

Word - poziom średniozaawansowany

Na średniozaawansowanym poziomie kursu z Worda dowiesz się jak edytować podstawowe elementy dokumentu, takie jak czcionka, czy akapit. Zobaczysz jak zarządzać dokumentem, aby był uporządkowany i wyglądał jednolicie.

DLA KOGO? Przeznaczone jest dla osób, które wykonują w Wordzie podstawowe operacje, opierając się głównie na intuicji, albo nie używają tego programu w ogóle.

Co zyskasz dzięki szkoleniu?

Przyspieszysz pracę dzięki skrótom

Na kursie średniozaawansowanym z Worda na pewno poznasz wiele skrótów klawiszowych, ale także takich z użyciem myszy, które przyspieszą zadania wykonywane na co dzień.

Przykładowe ćwiczenie

Sprawne i estetyczne formatowanie czcionki

Różnica między formatowaniem czcionki, a formatowaniem akapitu jest taka, że narzędzia formatowania czcionki mogą zmieniać pojedyncze wyrazy lub znaki, a narzędzia formatowania akapitu mogą formatować jedynie całe akapity. Na kursie poznasz szczegóły.

Przykładowe ćwiczenie

Formatowanie dokumentu “rozjeżdża się”? Stosuj formatowanie akapitu

Akapit jest blokiem tekstu, który zakończony oraz rozpoczęty został przez naciśnięcie klawisza Enter. Zazwyczaj akapity oddzielone są od siebie większą przerwą niż pojedyncze linie tekstu w ramach jednego akapitu, aczkolwiek odstęp ten może zostać zmieniony, co jest jedną z opcji formatowania akapitu.

Przykładowe ćwiczenie

Na naszym kursie zrobisz porządek z listami

Bardzo często użytkownicy tworzą różnego rodzaju listy – numerowane i punktowe. Istnieje w Wordzie narzędzie, które pozwala w szybki sposób te listy formatować.

Przykładowe ćwiczenie

Na szkoleniu poznasz style – zbawienne narzędzie w MS Word

Style służą do tego, aby nadać jednakowy wygląd partiom tekstu, które spełniają taką samą rolę – np. w takim sam sposób powinien wyglądać tytuł każdego kolejnego rozdziału w dokumencie. Dzięki zastosowaniom styli, można szybko wygląd tych partii tekstu (np. tytułów rozdziału) zmienić.

Przykładowe ćwiczenie

Nauczysz się efektywnie sprawdzać pisownie w dokumencie

Domyślnie Word jest ustawiony, aby sprawdzać pisownię podczas pisania. W pewnym sensie już sprawdzasz pisownię z każdym słowem, które wpiszesz (chyba że zmienisz swoje ustawienia domyślne). Istnieje również formalny proces sprawdzania pisowni, który wykorzystuje okno dialogowe/panel (jeśli dokument zawiera błędy ortograficzne).

Przykładowe ćwiczenie

Na szkoleniu pokażemy jak pracować z tabelami (aby nie było niespodzianek)

Często w dokumentach pojawiają się różnego rodzaju tabele. Pozwalają one uporządkować dane i przedstawić je w systematyczny i przejrzysty sposób. Służą one również do prawidłowego i efektywnego rozmieszczania tekstu w dokumencie.

Przykładowe ćwiczenie

Nauczysz się prawidłowo dodawać obiekty do tekstu

Word jest stworzony do edycji tekstu, ale często uzupełniamy go obrazami. Na szkoleniu pokażemy Wam jak dodawać i edytować obrazy, aby stanowiły one integralną część dokumentu, zamiast niszczyć jego strukturę.

Przykładowe ćwiczenie

Podzielisz wygodnie dokument na sekcje / rozdziały.

Dlaczego taki podział może okazać się przydatny? Bo dokument często inaczej jest formatowy na stronie tytułowej, inaczej w części ze spisem treści, inny nagłówek ma w każdym rozdziale. Powodów oczywiście jest więcej.

Przykładowe ćwiczenie

Rozłożysz treść dokumentu w czytelny sposób

Tabulatory są w dużej mierze niemodne dla wielu współczesnych użytkowników komputerów. To dlatego, że lepszą kontrolę treści można uzyskać za pomocą tabel.

Przykładowe ćwiczenie

Stworzyć automatyczny spis treści

Tworząc złożony dokument, dobrym zwyczajem jest tworzyć spis treści, który pomaga czytelnikowi (użytkownikowi dokumentu) poruszać się po nim i szybko znaleźć szukane informacje. Word oferuje narzędzie, tworzące w automatyczny sposób spis treści, który aktualizuje się gdy zmienisz nazwy rozdziałów / sekcji w dokumencie lub gdy zmieni się strona, na której one się znajdują.

Przykładowe ćwiczenie

Zobaczysz jak wstawiać inne pliki jako załączniki do dokumentu w Wordzie

Czasem zachodzi potrzeba załączenia do dokumentu w Wordzie innego pliku lub wielu innych plików. Załącza się je bezpośrednio do dokumentu, aby użytkownik czytając ten dokument, mógł od razu otworzyć w wygodny sposób załączony inny plik.

Przykładowe ćwiczenie

Szczegółowy program szkolenia

 • 1.Skróty klawiszowe
  15 min.
 • 2.Formatowanie czcionki
  60 min.
 • 3.Formatowanie akapitu
  70 min.
 • 4.Listy numerowane i punktowe
  60 min.
 • 5.Style
  80 min.
 • 6.Sprawdzanie pisowni
  45 min.
 • 7.Tabele
  60 min.
 • 8.Obrazy i obiekty
  70 min.
 • 9.Sekcje i ustawienia strony
  70 min.
 • 10.Tabulatory
  50 min.
 • 11.Spis treści
  50 min.
 • 12.Wstawianie plików
  30 min.

Materiały do pobrania

Poniżej znajdują się materiały do pobrania, które przybliżą to, jak wygląda nasze szkolenie:

Zadanie-szkoleniowe-Word-poziom-podstawowy (15 kb) Skrypt-szkoleniowy-Word-poziom-podstawowy (1625 kb)