MS Word

Średniozaawansowany
Czas trwania:
16 godzin
Cena od:
4.350 PLN /grupa
6.220 PLN /grupa
MS Word
Średniozaawansowany

Kurs Word - Poziom Średniozaawansowany

Nasza propozycja szkoleń z Worda zaczyna się od poziomu średniozaawansowanego, bo to, co powszechnie rozumiemy jako poziom podstawowy, większość użytkowników Worda zna. Dlatego właśnie, na tym szkoleniu nie będziemy mówić o zmianie rozmiaru czcionki, czy jej koloru, ale przejdziemy od razu do trudniejszych i bardziej kłopotliwych tematów.

Szkolenie kierowane jest do osób, które pracują dość regularnie w tym programie i chcą, żeby ich praca była płynna, nie chcą, żeby Word ich nieprzyjemnie zaskakiwał, nie chcą, żeby niespodziewanie dokument „rozjeżdżał się”. To szkolenie dla osób, które chcą dobrze rozumieć Worda i mieć nad nim kontrolę.

Po ukończeniu tego szkolenia, nabędziesz następujące umiejętności:

 •     Naprawianie „rozjechanych” elementów dokumentu
 •    Redagowanie dokumentu tak, aby nie sprawiał potem przykrych niespodzianek
 •    Tworzenie jednolitych dokumentów, czyli takich, gdzie formatowanie jest spójne
 •    Tworzenie dokumentów, których format i treść można potem łatwo edytować
 •   Wygodna praca z wielostronicowymi dokumentami
 •    Panowanie nad numeracją w dokumencie
 •    Kontrola nad sekcjami, nagłówkami, stopkami dokumentu
 •    Wygodne rozmieszczanie treści na stronach za pomocą ukrytych tabel

Informacje o szkoleniu Word - Poziom Średniozaawansowany

Elastyczny program szkolenia

Tematyka kursu jest przez nas odpowiednio przygotowana, tak aby poziom trudności był właściwy dla uczestników szkolenia. Niemniej jednak, klient zawsze ma możliwość dowolnie dopasować omawiane zagadnienia, w czym chętnie pomożemy.

Zarówno stacjonarnie, jak i on-line

Wszystkie nasze szkolenia prowadzimy zarówno stacjonarnie, jak i on-line – wybierz wersję, która bardziej Ci odpowiada. Szkolenia prowadzimy na platformie MS Teams. Są to szkolenia prowadzone na żywo przez trenera.

Tutaj znajdziesz więcej informacji o szkoleniach on-line.

Forma warsztatów

Nasze szkolenia są prowadzone w formie warsztatów komputerowych. Oznacza to, że cały czas uczestnicy wykonują wraz z trenerem praktyczne zadania. Nie wyodrębniamy osobno “czasu na wykład” – teoria, która jest potrzebna, przekazywana jest podczas wykonywania praktycznych ćwiczeń.

Szkolenie w dowolnym miejscu

Szkolimy w całej Polsce, w dowolnym miejscu. Zatrudniamy trenerów rezydujących w różnych częściach kraju, więc duża odległość Państwa firmy od naszej siedziby wcale nie zwiększa kosztów szkolenia.

Szkolenia prowadzimy zazwyczaj w biurze klienta, ale możliwe jest także wynajęcie sali zewnętrznej.

Terminy naszych szkoleń

Prowadzimy tylko szkolenia zamknięte dla firm, dlatego nie prowadzimy terminarza szkoleń. Każde szkolenie jest indywidualnie planowane z klientem.

Dostępność terminów na bieżąco się zmienia, dlatego prosimy o kontakt z nami. Jeśli zależy Państwu na szybkiej realizacji, to zazwyczaj jesteśmy w stanie dopasować się do Państwa potrzeb.

Godziny prowadzenia szkoleń

Dostosujemy się do Waszych potrzeb. Zazwyczaj są to godziny 8:00 – 16:00, ale może zarówno zacząć wcześniej, jak i skończyć później.

Elastyczny harmonogram

W przypadku wielu szkolonych grup, ustalenie jasnego i przejrzystego harmonogramu może stanowić wyzwanie. Dlatego my się tym zajmiemy.

Rozumiemy, że nie każdy pracownik może sobie pozwolić na całodzienną nieobecność w pracy (bo jest wtedy na szkoleniu). Proponujemy sprawdzone systemy mieszane, gdzie pracownik tylko część dnia spędza na szkoleniu. Zobacz przykładowe harmonogramy szkoleń.

Liczba osób w grupie

Rekomendujemy, aby w grupie szkoleniowej było maksymalnie 12 osób, dzięki czemu mają one wysoki komfort pracy. Na życzenie klienta liczebność grupy może być większa.

Liczba osób w grupie ma wpływ na cenę – im więcej osób, tym całkowita cena wyższa, ale cena za osobę niższa.

Szkolenie po polsku i po angielsku

Szkolenie może zostać przeprowadzone w języku polskim lub angielskim.

Jeśli uczestnicy pracują na angielskiej wersji MS Office, to otrzymają materiały dopasowane do takiej wersji. Jeśli szkolenie odbywa się po angielsku, to materiały w całości przygotowane będą w języku angielskim.

Tutaj możesz zobaczyć próbkę materiałów szkoleniowych w języku angielskim.

Udostępniane komupterów

Szkolenia odbywają się zazwyczaj w salach szkoleniowych lub konferencyjnych, gdzie jest odpowiedni komfort pracy. Być może, niektórzy z Was pracują na komputerach stacjonarnych, które ciężko jest przenieść. Nie ma problemu – zapewnimy komputery, jeśli jest taka potrzeba (bez dodatkowych opłat).

Dojazd trenera na szkolenie i nocleg w cenie

Nasza siedziba znajduje się we Wrocławiu, ale zatrudniamy trenerów rezydujących w różnych częściach kraju, dlatego zorganizowanie szkolenia w twoim regionie nie jest żadnym problemem, ani nie zwiększa jego kosztów.

Ponad 170 stronnicowe skrypty + pliki na pendrive’ach

W naszych skryptach znajdziesz informacje na temat omawianych narzędzi, wraz ze wskazówkami i zdjęciami. Są w nich także rozpisane wszystkie ćwiczenie ze szkolenia – zobaczysz jak krok po kroku samodzielnie je rozwiązać.

Oczywiście opieramy szkolenia o zadania w plikach elektronicznych. Jeśli jest to szkolenie z Excela, to otrzymujecie pliki Excela z rzetelnie przygotowanymi danymi, odzwierciedlającymi prawdziwe wyzwania, przed którymi stają jego użytkownicy. Tutaj możesz przeczytać więcej o materiałach szkoleniowych.

Imienne certyfikaty

Każdy z uczestników otrzyma certyfikat uczestnictwa w szkoleniu sygnowany przez Excellent. Będzie znajdować się na nim informacja o temacie szkolenia, czasie jego trwania, oraz najważniejszych omawianych zagadnieniach. Możemy nieodpłatnie wystawić certyfikat w języku angielskim. Tutaj możesz przeczytać więcej o certyfikatach.

Wstępne badanie poziomu wiedzy

Przeprowadzamy (na Wasze życzenie) testy wstępne, żeby zweryfikować, jaki jest poziom wiedzy uczestników – aby szkolenie odpowiednio dostosować. Uzupełniamy je ankietą, aby każdy uczestnik mógł powiedzieć o swoich preferencjach. Tutaj możesz przeczytać więcej o wstępnym badaniu.

Dobrowolny egzamin

Jeśli chcecie sprawdzić stopień przyswojenia wiedzy ze szkolenia, to proponujemy egzamin końcowy tuż po jego zakończeniu. Nie jest on dodatkowo płatny. Może trwać 30 lub 60 minut.

Raport poszkoleniowy (ocena szkoleń)

Dane zebrane w ankietach po szkoleniu, nie tylko Wam przekazujemy, ale wcześniej odpowiednio je porządkujemy i przedstawiamy w przejrzystej formie. W ten sposób powstaje raport poszkoleniowy. Pobierz przykładowy raport poszkoleniowy.

Gwarancja jakości

Nasza gwarancja, to rzecz niespotykana na rynku szkoleniowym. Jesteśmy tak pewni tego, że będziecie zadowoleni z wyników szkolenia, że gdyby okazało się, że jednak nie jesteście, to możemy zupełnie bezpłatnie je powtórzyć. Tutaj możesz przeczytać więcej o Gwarancji jakości.

Materiały do pobrania

Poniżej znajdują się materiały do pobrania, które przybliżą to, jak wygląda nasze szkolenie:

Zadanie-szkoleniowe-Word-poziom-podstawowy (15 kb) Skrypt-wS-PL-50-53 (216 kb)

Szkolenie Word - Poziom Średniozaawansowany w liczbach

126

stron skryptu

113

ćwiczeń

35

unikatowych
dokumentów

16

godzin
szkolenia

12

omawianych
tematów

Co zyskasz dzięki szkoleniu?

Przyspieszysz pracę dzięki skrótom

Na kursie średniozaawansowanym z Worda na pewno poznasz wiele skrótów klawiszowych, ale także takich z użyciem myszy, które przyspieszą zadania wykonywane na co dzień.

Sprawne i estetyczne formatowanie czcionki

Różnica między formatowaniem czcionki, a formatowaniem akapitu jest taka, że narzędzia formatowania czcionki mogą zmieniać pojedyncze wyrazy lub znaki, a narzędzia formatowania akapitu mogą formatować jedynie całe akapity. Na kursie poznasz szczegóły.

Formatowanie dokumentu “rozjeżdża się”? Stosuj formatowanie akapitu

Akapit jest blokiem tekstu, który zakończony oraz rozpoczęty został przez naciśnięcie klawisza Enter. Zazwyczaj akapity oddzielone są od siebie większą przerwą niż pojedyncze linie tekstu w ramach jednego akapitu, aczkolwiek odstęp ten może zostać zmieniony, co jest jedną z opcji formatowania akapitu.

Na naszym kursie zrobisz porządek z listami

Bardzo często użytkownicy tworzą różnego rodzaju listy – numerowane i punktowe. Istnieje w Wordzie narzędzie, które pozwala w szybki sposób te listy formatować.

Na szkoleniu poznasz style – zbawienne narzędzie w MS Word

Style służą do tego, aby nadać jednakowy wygląd partiom tekstu, które spełniają taką samą rolę – np. w takim sam sposób powinien wyglądać tytuł każdego kolejnego rozdziału w dokumencie. Dzięki zastosowaniom styli, można szybko wygląd tych partii tekstu (np. tytułów rozdziału) zmienić.

Nauczysz się efektywnie sprawdzać pisownie w dokumencie

Domyślnie Word jest ustawiony, aby sprawdzać pisownię podczas pisania. W pewnym sensie już sprawdzasz pisownię z każdym słowem, które wpiszesz (chyba że zmienisz swoje ustawienia domyślne). Istnieje również formalny proces sprawdzania pisowni, który wykorzystuje okno dialogowe/panel (jeśli dokument zawiera błędy ortograficzne).

Na szkoleniu pokażemy jak pracować z tabelami (aby nie było niespodzianek)

Często w dokumentach pojawiają się różnego rodzaju tabele. Pozwalają one uporządkować dane i przedstawić je w systematyczny i przejrzysty sposób. Służą one również do prawidłowego i efektywnego rozmieszczania tekstu w dokumencie.

Nauczysz się prawidłowo dodawać obiekty do tekstu

Word jest stworzony do edycji tekstu, ale często uzupełniamy go obrazami. Na szkoleniu pokażemy Wam jak dodawać i edytować obrazy, aby stanowiły one integralną część dokumentu, zamiast niszczyć jego strukturę.

Podzielisz wygodnie dokument na sekcje / rozdziały.

Dlaczego taki podział może okazać się przydatny? Bo dokument często inaczej jest formatowy na stronie tytułowej, inaczej w części ze spisem treści, inny nagłówek ma w każdym rozdziale. Powodów oczywiście jest więcej.

Rozłożysz treść dokumentu w czytelny sposób

Tabulatory są w dużej mierze niemodne dla wielu współczesnych użytkowników komputerów. To dlatego, że lepszą kontrolę treści można uzyskać za pomocą tabel.

Stworzyć automatyczny spis treści

Tworząc złożony dokument, dobrym zwyczajem jest tworzyć spis treści, który pomaga czytelnikowi (użytkownikowi dokumentu) poruszać się po nim i szybko znaleźć szukane informacje. Word oferuje narzędzie, tworzące w automatyczny sposób spis treści, który aktualizuje się gdy zmienisz nazwy rozdziałów / sekcji w dokumencie lub gdy zmieni się strona, na której one się znajdują.

Zobaczysz jak wstawiać inne pliki jako załączniki do dokumentu w Wordzie

Czasem zachodzi potrzeba załączenia do dokumentu w Wordzie innego pliku lub wielu innych plików. Załącza się je bezpośrednio do dokumentu, aby użytkownik czytając ten dokument, mógł od razu otworzyć w wygodny sposób załączony inny plik.

Szczegółowy program szkolenia

 • 1.Skróty klawiszowe
  15 min.
 • 2.Formatowanie czcionki
  60 min.
 • 3.Formatowanie akapitu
  70 min.
 • 4.Listy numerowane i punktowe
  60 min.
 • 5.Style
  80 min.
 • 6.Sprawdzanie pisowni
  45 min.
 • 7.Tabele
  60 min.
 • 8.Obrazy i obiekty
  70 min.
 • 9.Sekcje i ustawienia strony
  70 min.
 • 10.Tabulatory
  50 min.
 • 11.Spis treści
  50 min.
 • 12.Wstawianie plików
  30 min.

Materiały do pobrania

Poniżej znajdują się materiały do pobrania, które przybliżą to, jak wygląda nasze szkolenie:

Zadanie-szkoleniowe-Word-poziom-podstawowy (15 kb) Skrypt-wS-PL-50-53 (216 kb)