5 sposobów, żeby być lepszym pracownikiem

Nie jest łatwo podnieść się rano z łóżka, zwłaszcza zimą, kiedy za oknem szaro i ponuro. Możemy budzić się bez sił i energii do życia, a marzmy tylko o powrocie do łóżka. Przychodzimy do pracy i nie umiemy się skoncentrować, nawet kawa nie pomaga. Na szczęście istnieją sposoby, żeby zwalczyć taki stan rzeczy, poznajcie je:Wcześnie wstań

Zaczniemy od wstawania – żeby być produktywnym, niestety, powinniśmy wstać jakiś czas wcześniej. Badania pokazują, że ludzie sukcesu wstają wcześnie rano. Dlaczego? Otóż przed pracą warto znaleźć czas dla rodziny, na ćwiczenia lub spacer z psem. To sprawia, że wychodzimy do pracy obudzeni, w lepszych humorach i jesteśmy bardziej produktywni. Wiemy, że dla niektórych to może wydawać się niewiarygodne, dlatego spróbuj, a sam się przekonasz. Zachęcamy, abyś jutro przed pracą poszedł na kilkuminutowy spacer. Pij dużo wody – odwodnienie powoduje, że nasz umysł gorzej pracuje, więc jeśli chcesz być produktywny – nawadniaj organizm, zacznij zaraz po przebudzeniu.

Zrób listę

W wieczór poprzedzający dzień pracy zrób listę rzeczy, które musisz zrobić w pracy dnia następnego. W miarę możliwości staraj się je zrobić z samego rana, wtedy nie będziesz mieć poczucia, że jesteś przytłoczony obowiązkami. Zacznij od rzeczy najtrudniejszych. Zanim zacznie się zamieszanie w pracy, zanim ktoś doda Ci obowiązków. Ułożenie planu jest bardzo istotne.

Odłóż telefon

Jeśli chcesz być bardziej produktywny w pracy, od samego rana odłóż telefon do torby, tak żeby nie był w zasięgu Twojej ręki – dzięki temu nie będziesz co chwilę zerkać na wiadomości. Nie będziesz się rozpraszać i tracić uwagi nad wykonywanym zadaniem.

Zjedz pożywne śniadanie

Zacznij dzień od jajecznicy, omleta z łososiem lub kaszy z owocami. Wysoka ilość białka i węglowodanów da Ci mnóstwo energii na cały dzień, a wiadomo – im więcej energii mamy, tym lepiej pracujemy i mamy głowę pełną pomysłów.

Czytaj

Staraj się dużo czytać. Czytanie poprawia pamięć i koncentrację, a także rozwija kreatywność, wzbogaca zasób słów. Jak wiadomo, skoncentrowany pracownik pracuje szybciej i efektywniej, a jeśli do tego ma mnóstwo pomysłów, to jest pracownikiem na wagę złota.

Spełniaj się zawodowo

Pamiętaj, że w pracy spędzamy bardzo dużo czasu w ciągu dnia. Warto być produktywnym, bo możesz wtedy zostać docenionym. Co więcej, dobrze wykonywana praca przyniesie Ci satysfakcję i zadowolenie, więc warto wyrobić w sobie kilka łatwych rytuałów, aby zwiększyć swoją produktywność w ciągu dnia, to niewiele, a może dać bardzo dużo.