EXCEL POZIOM PODSTAWOWY

Zobacz szczegółowe informacje na temat tego kursu online z Excela. Pamiętaj, że kupując dostęp na calculatic.pl, możesz korzystać ze wszystkich naszych kursów

Podstawowe informacje o zawartości kursu

W tabeli poniżej znajdziesz zbiorcze informacje o ilości różnych elementów, które składają się na kurs "Excel Poziom Podstawowy". Przewijaj dalej, aby zobaczyć szczegóły.

ZAWARTOŚĆ KURSU ILOŚĆ
Szacowany czas trwania kursu 52 godziny
Łączny czas trwania filmów szkoleniowych 8 godzin 32 minuty
Liczba filmów szkoleniowych 232 filmy
Liczba lekcji 45 lekcji
Liczba testów do rozwiązania 45 testów
Liczba zadań do pobrania i samodzielnego rozwiązania 122 zadania
Liczba artykułów 190 artykułów


Certyfikat

Certyfikat w formie elektronicznej

Możesz wygenerować i pobrać certyfikat ukończenia kursu w pliku pdf. Będzie na nim widniało Twoje imię i nazwisko, nazwa ukończonego kursu, oraz skrócony opis jego zawartości. Aby wygenerować certyfikat, musisz ukończyć przynajmniej 80% kursu online.Oprócz kursu korzystaj też z BAZY WIEDZY

Zobacz narzędzia automatyzujące pracę oraz wspierające Cię w nauce obsługi programu Excel

Mapa Excela

Możesz „klikać” po interaktywnym interfejsie Excela, aby otrzymać szczegółowe wyjaśnienia każdego z jego elementów.

Generator ćwiczeń

Możesz codziennie wygenerować zupełnie nowe pliki z ćwiczeniami do samodzielnego wykonania.

Baza funkcji

W Bazie Funkcji znajdziesz dokładny opis bliko 200 funkcji Excela, poszerzony o serię różnych praktycznych zastosowań.

Filmy szkoleniowe

Korzytaj z ponad 2.000 filmów. Do każdego z nich możesz pobrać plik z ćwiczeniem.

Encyklopedia

Obszerne kompendium wiedzy – artykuły, interaktywne, filmy, gotowe pliki Excela z zadaniami do ćwiczeń.

Ulubione

Możesz zapamiętywać często wykorzystywane narzędzia, artykuły lub filmy i mieć do nich dostęp w jednym miejscu.Formatowanie komórek

Narzędzia formatowania, mimo że wydają się proste w obsłudze, to potrafią sprawiać problemy w codziennej pracy. Zdarzyło Ci się mieć problemy ze scalonymi komórkami? Środkowaniem ich zawartości? Różnymi kolorami czcionki i komórek? Dzięki szkoleniu osiągniesz pewność co do tego jak używać tych narzędzi.Liczba lekcji: 5 lekcji (a w nich 74 kroki)
Liczba testów: 5 testów
Liczba filmów: 14 filmów
Łączny czas trwania filmów: 20 minut

Formatowanie danych

Jest to odwieczny problem pracy w Excelu. Kopiujesz komórki z jednej tabeli i wklejasz do drugiej, a ich formaty nie pasują do siebie? Liczby prezentowane są ze złą liczbą miejsc po przecinku, a duże liczby zlewają się i są nieczytelne? Daty zmieniają swój format na nieprawidłowy? Dowiesz się jak postępować, aby takie problemy już więcej się nie pojawiały.Liczba lekcji: 6 lekcji (a w nich 56 kroków)
Liczba testów: 6 testów
Liczba filmów: 27 filmów
Łączny czas trwania filmów: 34 minuty

Kopiowanie i wklejanie

Jedną z częściej wykonywanych czynności w Excelu jest kopiowanie i wklejanie danych. W tym miejscu znajdziesz informacje o podstawowych zasadach kopiowania i wklejania komórek oraz ich zawartości – jeśli więc nie jesteś podstawowym użytkownikiem Excela, większość tych informacji powinna być Ci znana.Liczba lekcji: 3 lekcje (a w nich 41 kroków)
Liczba testów: 3 testy
Liczba filmów: 19 filmów
Łączny czas trwania filmów: 25 minut

Operacje na wierszach i arkuszach

Pracując w Excelu, podstawowym elementem są arkusze i komórki. Naucz się szybko i bezproblemowo dodawać i usuwać kolumny, wiersze, komórki, arkusze.Liczba lekcji: 3 lekcje (a w nich 45 kroków)
Liczba testów: 3 testy
Liczba filmów: 24 filmy
Łączny czas trwania filmów: 31 minut

Adresowanie komórek

Doświadczasz niepewności, gdy przychodzi Ci stworzyć jakąś formułę w Excelu? Nauczymy się najważniejszej rzeczy, jeśli chodzi o tworzenie formuł, czyli jak odwoływać się do komórek (popularne „dolary”). Nie musisz znać zaawansowanych funkcji by tworzyć bardzo przydatne obliczenia.Liczba lekcji: 1 lekcja (a w niej 11 kroków)
Liczba testów: 1 test
Liczba filmów: 11 filmów
Łączny czas trwania filmów: 26 minut

Funkcje i formuły

Excel to nie tylko tabelka do przeglądania, ale także narzędzie do wyliczenia odpowiednich wartości. Zobaczysz jak szybko i elastycznie obliczać sumę, średnią, wartości największe, najmniejsze, tworzyć instrukcje z funkcją JEŻELI, zaokrąglać liczby i wykonywać inne przydatne obliczenia.Liczba lekcji: 5 lekcji (a w nich 68 kroków)
Liczba testów: 5 testów
Liczba filmów: 26 filmów
Łączny czas trwania filmów: 1 godzina 4 minuty

Tabele

Jako, że większość pracy w Excelu dzieje się w tabelach, Excel przygotował narzędzie, które pomaga w automatyzacji takiej pracy – jest to automatyczna tabela, słyszałaś/eś o niej? Dzięki temu, Twoje komórki zostaną automatycznie i estetycznie sformatowane (np. co drugi wiersz innym kolorem), funkcje podsumowujące kolumny będą wprowadzone, a Twoje życie stanie się łatwiejsze.Liczba lekcji: 1 lekcja (a w niej 20 kroków)
Liczba testów: 1 test
Liczba filmów: 10 filmów
Łączny czas trwania filmów: 9 minut

Filtrowanie

Gdy masz już dane w swoich tabelach, to czasem (albo często) trzeba w nich coś znaleźć. Nie będziesz przecież ręcznie szukać wartości spośród tysięcy komórek. Do tego służy właśnie filtr (o którym pewnie słyszałeś/aś). Większość użytkowników stosuje go jednak tylko w podstawowym zakresie, nie znając jego największych zalet, które pozwalają precyzyjnie ustalać warunki wyszukiwania danych w tabeli.Liczba lekcji: 6 lekcji (a w nich 97 kroków)
Liczba testów: 6 testów
Liczba filmów: 33 filmy
Łączny czas trwania filmów: 44 minuty

Sortowanie

Podobnie jak przy filtrowaniu, sortować możemy różne rodzaje danych. Mogą to być liczby, teksty lub daty. Wszystkie te rodzaje danych łączy jednak sposób sortowania a mianowicie może to być zrobione w sposób rosnący albo malejący. Opcje sortowanie dostosowują się – sprawdzają jaki rodzaj danych znajduje się w kolumnie i wyświetlają odpowiedni komunikat.Liczba lekcji: 4 lekcje (a w nich 72 kroki)
Liczba testów: 4 testy
Liczba filmów: 42 filmy
Łączny czas trwania filmów: 33 minuty

Wklejanie specjalnie

Kto z nas nie mierzył się z tym problemem...? Kopiuje dane z jednej tabeli, wklejam je do drugiej, a dane się zmieniają, albo formatowanie (kolory) ulegają zniekształceniu. Strasznie frustrująca sprawa. Dzięki narzędzi Wklej specjalnie, możesz wygodnie sterować przenoszeniem danych z jednego miejsca w drugie, co jednocześnie jest bardzo proste – ktoś tylko musi Ci pokazać jak to zrobić.Liczba lekcji: 4 lekcje (a w nich 62 kroki)
Liczba testów: 4 testy
Liczba filmów: 34 filmy
Łączny czas trwania filmów: 37 minut

Drukowanie

Czasem przychodzi potrzeba wydrukować dane z arkusza Excela. Arkusz nie ma domyślnie widocznego podziału na strony, jak to jest np. w Wordzie. Ponadto, twórcy Excela skupili się na jego zdolnościach obliczeniowych, a nie łatwości drukowania. Z tego powodu, wydrukowanie dużej tabeli może sprawiać sporo problemów – przychodzi tu z pomocą, przedstawiając przygotowany przez nas zestaw opcji i rozwiązań, które pozwolą wydrukować tabelę/arkusz w czytelny i estetyczny sposób bez żadnych problemów.Liczba lekcji: 7 lekcji (a w nich 49 kroków)
Liczba testów: 7 testów
Liczba filmów: 20 filmów
Łączny czas trwania filmów: 22 minuty