Edycja elementów listy rozwijanej

Wprowadzając dane do tabelek Excel często popełniamy błędy. Tu z pomocą przychodzi Lista rozwijana w Excelu. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta.Gdy udostępniasz obcym osobom możliwość samemu skorygowania danych – niezależnie czy to przy pisaniu ankiet czy wypełnianiu wniosków ludzie lubią popełniać błędy – lub podchodzić do tego niechlujnie. Gdy masz opcję wyboru i wystarczy zaznaczyć odpowiednią możliwość jest wiele łatwiej. Na podobnej zasadzie działa lista rozwijana w Excelu. Wybieramy jedną z dostępnym opcji.

Dzięki narzędziu zwanym SPRAWDZANIE POPRAWNOŚCI DANYCH jesteśmy w stanie zastosować możliwość wprowadzenia listy w Excelu.

Po utworzeniu listy rozwijanej w Excelu:

  • Możesz ukryć listę pozycji zawartej w rozwijanym menu, tak aby osoby korzystające z arkusza nie mogli wprowadzić tam zmian albo po prostu jej nie widzieli. Aby to zrobić ZABLOKUJ KOMÓRKĘ.
  • Zobacz czy szerokość kolumn jest wystarczająca do wprowadzania opcji z listy rozwijanej.
  • Upewnij się, że wprowadziłeś liste rozwijaną w odpowiednie miejsce – w przeciwnym wypadku będziesz musiał usunąć liste rozwijąną – podobnie ma się sprawa, z edytowaniem pozycji na liście rozwijanej.
Tysiące filmów szkoleniowych z Excela

Sprawdź za darmo calculatic.pl gdzie znajdziesz wiele więcej przykładowych zadań!